Skocz do zawartości

[GPS] Apple AirTag gdzie schować


Rekomendowane odpowiedzi

Air Tag nie ma nic wspólnego z GPS. Jak ukradną rower to nie licz ,że go znajdziesz z tym marketingowym szajsem. To jest dobre do szukania kluczy w obrębie domu jak zapomnisz gdzie je położyłeś. Z tym rower przepada jak kamień w rzekę. Niestety to wynika z technologii i " otoczki środowiskowej" zdolnej do odbierania  sygnałów .

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest coraz więcej iphonów więc i "otoczka środowiskowa" zdolna do odbierania sygnału jest dość duża - a iphone lub inny applowski twór z dostępem do sieci w pobliżu Twojego airtaga jest niezbędny, żeby wskazywać miejsce gdzie airtag się znajduje. Jest obecnie wiele miejsc i dedykowanych gadżetów do ukrycia airtagów: dzwonki, rura sterowa od dołu w mtb czy od góry w całej reszcie rowerów, uchwyt na bidon, siodełko (a raczej pod nim), światełko tylne. Wpisz w neta hasło "airtag rower" to Ci wyskoczy mnóstwo przykładów.

Edit. Tu o tym pisałem:

https://forum.szajbajk.pl/topic/27165-airtag-od-apple-jako-lokalizator-gps-do-roweru/#comment-302892

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie do środka metalowej ramy :). Nie specjalnie wierzę w skuteczność airtaga (a mam przy kluczach) - relacja na rozstanie jest opóźniona. Jak trafisz na złodzieja z iPhone, to sam go ostrzeże. Ba, na androida są wykrywacze trackerów. Na wsi czy w lesie to tak w ogóle słabo. Lepsze niż nic i w dużym mieście jakoś może zadziałać ale.... Są filmy na YT jak uszkodzić w AirTagu głośniczek, aby nie piszczał złodziejowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat wożę przerobionego na silent airtaga w podsiodłówce. Ale nie tak po prostu, a w podszewce. W mojej torebuni Evoc Saddle Bag jest przestrzeń na samym dole torebki, w którą można wsadzić i przepchnąć airtaga w miejsce przedniego rzepa, tego otaczającego podsiodłówkę. Nie ma mowy, żeby ktoś to zobaczył, wymacał, znalazł. Wiem, że nie jest to sam rower, ale zakładam, że złodziejaszek na dobrą torebunię z fajnymi fantami też się połasi. Odpukać - jeszcze się to nigdy nie przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków..... miejsce w którym  Air Tag  teoretycznie powinien być bez problemu namierzony  (tak twierdzi marketing Apple ... hiper super zasięg itp) Zrobiłem kiedyś zaraz po kupnie test. Cały dzień jeździłem po Krakowie i dosłownie tylko DWA RAZY na ułamek chwili zostałem "wychwycony" .  Śmigając po Podhalu wiele tygodni tylko JEDEN RAZ  jak byłem zmuszony  przelecieć przez Gubałówkę. Testy się skończyły a to "cuś" robi jako przypinka do kluczy . W tym zastosowaniu jest ideał. Jak ktoś  dalej w cudowną moc AirTaga  wierzy to polecam 😁

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak ktoś ma airtaga i wie gdzie ukryć, to czemu tego nie wykorzystać?. Oczywiście że nie można zbytnio polegać na takich gadżetach i roweru nie zostawiamy bez opieki, ale lepiej mieć jakąś dodatkową namiastkę zabezpieczenia, niż nie mieć ;).

W moim środowisku to tylko ja jeszcze wierny robocikowi, a reszta to same nadgryzione jabłuszka  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pecio napisał:

Air Tag nie ma nic wspólnego z GPS. Jak ukradną rower to nie licz ,że go znajdziesz z tym marketingowym szajsem. To jest dobre do szukania kluczy w obrębie domu jak zapomnisz gdzie je położyłeś. Z tym rower przepada jak kamień w rzekę. Niestety to wynika z technologii i " otoczki środowiskowej" zdolnej do odbierania  sygnałów .

Znajomy wyjął głośnik wrzucił do samochodu. Ukradli mu samochód AirTag odebrał sygnał i ustalił położenie ;) samochód odzyskał. Przypadek jak 1 na 100 ale mu się udało.
 

Mam dom i garaż do sklepu rowerem nie jeżdżę także to że ukradną rower ryzyko minimalne. Bardziej chodzi o to gdzie ja jestem aby w razie W kobieta mnie znalazła 😂

20 godzin temu, Greg1 napisał:

W Polsce jest coraz więcej iphonów więc i "otoczka środowiskowa" zdolna do odbierania sygnału jest dość duża - a iphone lub inny applowski twór z dostępem do sieci w pobliżu Twojego airtaga jest niezbędny, żeby wskazywać miejsce gdzie airtag się znajduje. Jest obecnie wiele miejsc i dedykowanych gadżetów do ukrycia airtagów: dzwonki, rura sterowa od dołu w mtb czy od góry w całej reszcie rowerów, uchwyt na bidon, siodełko (a raczej pod nim), światełko tylne. Wpisz w neta hasło "airtag rower" to Ci wyskoczy mnóstwo przykładów.

Edit. Tu o tym pisałem:

https://forum.szajbajk.pl/topic/27165-airtag-od-apple-jako-lokalizator-gps-do-roweru/#comment-302892

Ooooooo dzięki! Świetny pomysł z kapslem na kierę i światło/odblask! Ten kapsel zadziała na każdą kiere?

16 minut temu, Mandoleran napisał:

 Jak ktoś ma airtaga i wie gdzie ukryć, to czemu tego nie wykorzystać?. Oczywiście że nie można zbytnio polegać na takich gadżetach i roweru nie zostawiamy bez opieki, ale lepiej mieć jakąś dodatkową namiastkę zabezpieczenia, niż nie mieć ;).

W moim środowisku to tylko ja jeszcze wierny robocikowi, a reszta to same nadgryzione jabłuszka  ;).

Dokładnie, robię to bardziej jako “ciekawostkę” i tyle. Jak pisałem mam dom i garaż rower nie zostaje bez opieki nigdzie …. 

19 godzin temu, Wojcio napisał:

Byle nie do środka metalowej ramy :). Nie specjalnie wierzę w skuteczność airtaga (a mam przy kluczach) - relacja na rozstanie jest opóźniona. Jak trafisz na złodzieja z iPhone, to sam go ostrzeże. Ba, na androida są wykrywacze trackerów. Na wsi czy w lesie to tak w ogóle słabo. Lepsze niż nic i w dużym mieście jakoś może zadziałać ale.... Są filmy na YT jak uszkodzić w AirTagu głośniczek, aby nie piszczał złodziejowi. 

Taki mam zamiar, wyjąć głośniki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardziej chodzi o to gdzie ja jestem aby w razie W kobieta mnie znalazła 😂

W tym celu udostępniam kobicie lokalizację w mapach google, nie tylko jak idę na rower ale też jak gdzieś jadę, a często podróżuję - w tamtym roku 40 tys. km samochodem i kilka służbowych podróży zagranicznych. Udostępnianie lokalizacji jest pewniejsze niż airtag bo nie potrzebujesz innych iphonów w okolicy, żeby Cię zlokalizowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...