Skocz do zawartości

[koła] szprychy


silemt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam stary rower z piwnicy dziś wyciągnięty, napompowałem koła, ale zauważyłem, że niektóre szprychy są wyciągnięte, próbowałem je z powrotem włożyć na swoje miejsce, ale dokręcając one się wyciągają z piasty i tak i pytanie czy jeśli koła nie są mocno scentrowane, tylko troszkę na boki chwieje kołem, minimalnie bardziej niż w ,,normalnym" kole, to czy z 2-3 szprychami wyciągniętymi w kilku miejscach dam radę trochę pojeździć, czy przy pierwszej jeździe może coś się wydarzyć? To znaczy, pewnie może, ale czy jest szansa, że chociaż zdołam wyjeździć resztkami siły z 10km a może ze 100km nawet, zaznaczę, że chcę jeździć powoli, z 10km/h.

Chcę przyoszczedzic na naprawie, by w zimę mieć czym dojechać do sklepu itp.

Z góry dziękuję za pomoc : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiadaj i jedź, jechać na pewno się da, tylko będą padać kolejny szprychy i z tym należy się liczyć, skoro już kilku brakuje. Ale, nie wiem jak rozumieć ten fragment. 

Godzinę temu, silemt napisał:

to czy z 2-3 szprychami wyciągniętymi w kilku miejscach dam radę trochę pojeździć,

Co oznacza że szprycha jest wyciągnięta w kilku miejscach? Wyciągnięte, tj. wypadnięta to ona może być tylko z nypla, no albo piasty jak główka się urwała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz w mordkę jeża jaki wykop. 😉

To by było takie piękne, wyciągasz stary rower z piwnicy,  zakurzony,  bez serwisu,  zastany,  pompujesz opony i w drogę do biedry po świąteczne zakupy,  nic że koła biją,  szprychy luźne, smar na kulkach gęsty jak smalec w lodówce,  łańcuch nie widział słońca jak świnia nieba, ale co tam,  zapytam gości co bardziej w temacie czy moszna. 

Pozdrow'er 😉😘

Edytowane przez Sobek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...