Skocz do zawartości

[Koła 26"] Jakie koła 26'' wybrać do 700-1000zł


Ysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję kompletu nowych kół 26'' najlepiej na łożyskach maszynowych pod centrlocka , ogólnie posiadam rower CUBE ANALOG Disc 2012 , i chciałbym kupić nowe koła pod ten rower żeby były kompatybilne do kwoty max 1000zl ( jak są jakieś sensowne za mniejszą kwotę to jeszcze lepiej ) , proszę o pomoc , bo nie do końca się znam :) pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że kolega @Ysiek jak do tej pory ma tylko 4 wpisy a już się dziarsko wziął za wyzywanie od wieśniaków. Jedynym wieśniakiem jak pokazałeś swoim wpisem jesteś Ty a rada była ze wszech miar dobra - lokalny lub jakiś większy, internetowy kołodziej (zapytaj w lokalnych serwisach rowerowych) zaplecie Ci takie koła i na takich piastach jakie chcesz

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy tak na poważnie z tym kołodziejem to przepraszam bardzo ,myślałem ,że post kolegi @Sobek82 jest szyderczy w stosunku do mnie , ponieważ wyczytałem ,że Kołodziej zajmował się kołami drewnianymi w XVIw xD, kurcze raczej nie posiadam takiego serwisu / człowieka w swojej okolicy , poszukam w internecie Kołodzieja , jeszcze raz przepraszam @Sobek82 i pozdrawiam 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na ten przykład taki chłop na allegro, "goralshop" plecie koła, mi zaplutł 29ery na zwykłych piastach Shimano i obręczach rodi 30mm wew, za 670 zł z wysyłką.

Na fejsbuku jest taki chłop "kołokoła"

Tu na forum też jest jeden bardziej znany zaplatacz ale zapomniałam ja się zwie, niech koledzy przypomną.

Pozdrow'er 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten centerlock to pewnie z przyczyn poprzednich kół na których owe rozwiązanie stosowane było. Konieczności takiej jednak nie ma i 6 śrub z nowymi tarczami rozwiąże problem.

Jest jeszcze opcja wsadzenia kół 27,5 z oponą 2" lub 47c jeżeli nie jeździsz po jakiś hardkorowych lasach, też to fajnie wygląda, jestem na etapie wkładania takich kół do starych 26erów, za jedwab isty patent, tak jak do ram 27,5 włożyć koła od 29era.

Pozdrow'er 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2023-11-29-19-09-54-081_com.android.chrome.thumb.jpg.f34d216614f175b62736a78a55d76860.jpg

 

Z resztą jak widzę takiego dziesięciolatka to od razu przechodzi w myślach metamorfoza.😉

Sztywny wideł

Rozebrać korbę, wrzucić blyat NW

Koła 27,5 plus opony konti race king

Kaseta o większym zakresie, przy dzisiejszych cenach za zestaw 11s i zmianie kół z bębenkiem 11rz to żodyn problem.

Przednie koło 80 zł z tym widelcem pod sztywną oś za 130 zł i stery redukcji pod taper Tokena za 180 zł to dobry deal.

Pozdrow'er 😘 Cieplutko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, luker7 napisał:

ja korzystałem i polecam sklep e-bmx. Myślę że ciężko będzie dorwać  piaste na maszynach pod centerlock i QR.

W e-bmx mają sporo piast Shimano pod CL, ale i jakieś Novatec też się znajdą. Spokojnie do 1000 zł coś się złoży. Ja na tył wziąłbym chyba XT (mają w dobrej cenie), a na przód SLX, LX lub nawet Alivio.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi w piastach XT na QR9 Centerlock z 2012 roku po 2-3 tyś km przebiegu zaczeła notorycznie luzowałą się śruba trzymająca cały bębenek do piasty. Nawet kleje do gwintu nie pomogły - jednym słowem szmelc. Od ponad 40 tyś km jeżdzę tylko i wyłącznie na piastach DT350 i nic się nie dzieje. Nawet raz łozysk nie musiałem wymieniać, a jeżdzę też w zimę i czasem topię się w błocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...