Skocz do zawartości

[ok 3500 zł] mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

z racji że nie jestem znawcą, chciałbym podpytać o porady bardziej doświadczonych kolegów z tą samą zajawką.

Mam 176 cm wzrostu i 80 kg

Planuje na wiosnę zacząć wsadzać rower do samochodu i pojeździć sobie w bardziej górzyste części kraju, pierwsze zjazdy i podjazdy, skoki. Dotychczas użytkowałem rower w mieście/lesie 60/40. średnio 50 km trasy.

Jeżdżę obecnie na wysłużonym rowerze z ramą L i koła 29 cali, z tego co udało mi się dowiedzieć powinienem teraz celować w mniejszą ramę- jednak to też zależy od producenta.

Wyszukałem takie modele, czy jesteście w stanie podpowiedzieć waszą ocenę o bebechach tych sprzętów? Chciałbym żeby rowerek trochę czasu posłużył. Myślałem nad dwoma rzędami przerzutek na przodzie.

budżet: 3500 PLN - jednak mogę go naciągnąć jeśli będzie warto

-Cannondale Trail 5/6/7 (ceny tych modeli są bardzo podobne, w który model byście celowali?)

-Orbea Onna 29

-Giant Talon 29

-Kross Level 6.0 29

-Scott Aspect 960

-TREK Marlin (który model tutaj wypada najlepiej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rumcajs. napisał:

@MrBazookaW tym budżecie chyba tylko Decathlon. A może są inne tylko ja się na takich nie znam, w Decu na pewniaka są po 4k.

W jakim budżecie w takim razie mógłbyś coś przyjemnego zaproponować, tak jak pisałem w pierwszej wiadomości, jeśli warto- mogę przeznaczyć więcej. Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

 

Edytowane przez MrBazooka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBazooka napisał:

W jakim budżecie w takim razie mógłbyś coś przyjemnego zaproponować, tak jak pisałem w pierwszej wiadomości, jeśli warto- mogę przeznaczyć więcej. Za wszelkie sugestie z góry dzięki.

 

Dobrą propozycją w tej cenie są rowery Rockerider: Expl 540 albo półkę wyżej XC 100. Oba teraz są na dużych przecenach, za taką kasę ciężko może być upolować w Polsce coś lepszego. Sam zaczynałem od XC 100 jako pierwszego roweru w teren (choć nie jakiś mega wymagający) i super się na nim bawiłem.

Minusem sprzętu z Decathlonu jest pewna losowość w jakości skręcenia roweru. Możesz trafić na kompetentnie złożony sprzęt albo na taki, że wrócisz zakładać tu temat z żalami (już kilka takich zresztą jest) :)

Co do rozmiaru, w większości marek jesteś gdzieś na granicy M i L. Ja mam 178 i jeźdżę na L. To zawsze będzie trochę indywidualna sprawa, ale w rowerach terenowych generalnie w takim przypadku raczej poleca się większy rozmiar i skrócenie mostka, a nie mniejszy rozmiar i wydłużenie mostka. Krótkie mostki w MTB są teraz mocno propsowane, ułatwiają manewrowanie w terenie.

Edytowane przez zlatan
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...