Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

Poważnie w plastik będziesz wkręcał ? To nawet nie wskazany jest ten smar.  Połączenia alu- stal,  alu-alu,  stal- stal, tytan-stal, alu - karbon!!! , itp.

Popatrz na inne sklepy bo CR się ceni aż za bardzo nawet jak na niemieckie realia. Taką samą funkcję  pełni smar miedziowy , który kupisz wszędzie. W motoryzacji stosuję się go jako" antyzapieka" .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafitowy?

6 godzin temu, pecio napisał:

Poważnie w plastik będziesz wkręcał

Dałbym słowo, że czytałem/słyszałem, że w klamce jest gwint plastikowy ale znaleźć teraz nie mogę, może coś skonfabulowałem...

W samej instrukcji Shimano ze 3x pojawia się plastik ale w kontekście czyszczenia (nie używać zbyt agresywnych środków) i bez wskazania czego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura ma klamki z plastiku "karbotektury" to sh*tmano mnie nie dziwi. Takie trendy.😁

https://www.bikestacja.pl/smar-zapobiegajacy-zapiekaniu-shimano-anti-seize-50ml-p-246.html.     Smar już znalazłem w fajnej cenie  , popatrz czy mają resztę która Ciebie interesuje.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim "Bergu", którego rama pochodzi z 1999 roku, a osprzęt nie wiem, mam plastikowe klamki Magura Julie i bezproblemowo dają radę. Może nie są jakoś hardkorowy eksploatowane, ale zupełnie nie widzę i nie czuję oznak starzenia się tego materiału. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW A może Ty wiesz - te śruby od hydrauliki to się w klamce w plastik kręci? 

Z drugiej strony, w zacisk to w metal idzie, a też 5-6 Nm. Zacisk jest z amelinium, śruby są stalowe.

4 minuty temu, pecio napisał:

Doszło do analnego intymnego zbliżenia .  To ja rezerwuję  pierwszy kundelka skoyoty.

Prawie się wyrobił - poszła lampa prawy tył, kawałek zderzaka, błotnik się odkształcił. Ale z bliska widać, że poszło po konstrukcji...

Strasznie dużo dygresji, może te zaciski będziemy omawiać w temacie o Cortince? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowa Tiagra 4270, miejsce wkręcania śruby kołnierzowej mocującej przewód hydrauliczny :) 

A wątek się zrobił wielotematyczny, za to trzyma się na obecności kilku Kolegów. Jakby to powiedział klasyk:

Cytat

to zgrany kolektyw

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem odpowiedź, to byłem w kibelku skupiony na czymś innym... ;) Po zrzuceniu balastu rozjaśniło mi umysł, ale po powrocie do kompa nie zdążyłem już edytować posta. :P

Z tego co pamiętam, to jest amelinium, ale trzeba przestrzegać momentu, bo jak się przesadzi, to klamka na złom.
No i wychodzi na to, że trzeba też używać oryginalnych oliwek i insertów, bo może skończyć się tak (jest tam też mowa o zbyt mocnym dokręceniu):
https://www.reddit.com/r/bikewrench/comments/14o9jlk/str7020_shifter_totalled/
https://www.reddit.com/r/bikewrench/comments/i2thq1/shimano_str7020_what_caused_this_crack/?rdt=41413

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście obejrzałem filmik i gość mówił, że nie trzeba do końca wkręcać, u mnie jest jeszcze przerwa. Do weekendu przyjdzie ta nasadka na dynamometr, policzymy wtedy o ile zmniejszyć nastawy na kluczu, żeby było tych 5 niutów i się sprawdzi :) 

Cytat

I double checked the dealer manual and there is no description of anything that should be done to this grub screw when installing the hose. They've also changed the design a bit in this area for earlier models - with a large flanged nut screwing into what largely appears to be plastic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli A ja dalej wg Garmina dziś  lajtowo i długo na utrzymanie formy ale dokąd naprawdę zmierzam to sam nie wiem 🤣

 elevate2023-4_cr1.thumb.jpg.08dd3b12c04da1806e6580e477798952.jpg

Jutro chciałbym w teren jeśli pogoda pozwoli ale nogi zmęczone 😱

ps

to się chyba nazywa odwrotna periodyzacja 🙃

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Teraz musi nastąpić trend horyzontalny bo się się do wiosny zajadę 😀

Poziom ogólnie wysoki bo pierwszy raz od paru lat nic mnie nie dopadło (odpukać w nie malowane) na przełomie roku ( a to covid, grypa, kontuzja kolana itp), no i trenażer (regularność) robi robotę 👍

Pecio - ty masz taki kosmiczny poziom 👽  że u mnie zabrakło by skali 🤣

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...