Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

 Pisałem ,że za te frywolne , lubieżne , rozpustne prowadzenie się , chomik dostanie dziś w ......... A w realu lepiej się śmiga bo nie trzeba dymać na okrągło.

A tak nawiasem  ,chomik jest wyjątkowo perfidną bestią . Nie udało się go dziś zajechać. 😉  Jeszcze w dodatku naraził  mnie na koszty bo wychlał pół wiadra mineralki.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś pączek i regeneracja, bo wczoraj zrobiłem dzisiejszy trening.

W końcu dostałem info, że odprawili na cle moje zapasowe ośki do Cortiny, dostawa w poniedziałek.

A jutro kolejne podejście do wymiany hamulców i klamek na hydrauliczne.

No i 3 godznny trening bazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli odnośnie treningu co miał być dziś a zrobiony został wczoraj

 

Ciekaw jestem ,ile zapłacisz opłaty pocztowej ? Bo mnie notorycznie poczta będąca na skraju ,za gifty z hameryki skubie jakimiś opłatami pocztowymi.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@pecio  ja do pekaesu ma tylko 2 kilometry :)

Ośki jadą FedEksem. Na pewno cło do oplaty a co jeszcxe to nie wiem. Pierwszy raz coś zamawiałem z USA.

Na szczęście w Londynie mam człowieka, więc wykorzystam to bez wahania przy kolejnych zakupach 😎

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebny mi klucz płaski/oczkowy dynamometryczny. Najtańsze na alle.. to pincet+ do tego nakładki. Widziałem też, że można w drugą stronę - dokupić płaskie/oczkowe końcówki do grzechotki dynamometrycznej. Czy ktoś temat przerabiał i mógłby coś podpowiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak ktoś ładnie na Forum powiedział:

Cytat

kolarstwo nigdy nie było tanie

Klucz pazurowy 1/4" rozmiar 8mm płaski otwarty Stahlwille 1200008 za 183,87 zł z Rzeszów - Allegro.pl - (15139403993)

Cytat

Kierowniku, a coś taniej nie da rady?

Klucz pazurowy płaski 1/4" rozmiar 8mm BAHCO 7314150362462 za 132,61 zł z Legnica - Allegro.pl - (14672780212)

Pewnie chińszczyzna, bo czas oczekiwania 9 - 12 dni...

Klucze otwarte są na 1/2 cala, z kolei nasadki otwarte, takie jak do wykręcania sondy lambda - 3/8 cala... Mój dynamit ma 1/4"

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich  p.......... Kiedyś za tyle to cały komplet nasadek King Tonego kupowałem. Zresztą tak na zdrowy rozum po  cholerę masz kupować nasadkę aby dwa śrubunki skręcić. Chyba  masz czucie w ręku. Jak skręcam dokładnie to samo co ty planujesz to nie bawię się w dynamometrię . Wystarczy z czuciem podejść do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza "mokra" robota, nie wiem ile tego czucia... Na filmie gość dokręcał na czucie ale to serwisant, w każdym razie odradzał dokręcanie do końca.

Lepiej chyba niedociągnąć, najwyżej olej pójdzie  - jak przeciągnąć, bo klamka pójdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 14:07, TheJW napisał:

Mając do wykorzystania comiesięczną darmową jazdę na Zwift'cie zrobiłem jakiś trening o nazwie Melange i podtrzymuję opinię, że ta platforma to straszne gunwo, a symulacja nachyleń nadal nie działa u mnie prawidłowo - nawet w czasie treningu w trybie ERG opór ZWIĘKSZA SIĘ na zjeździe. :wallbash:🤣

Może źle to odczytuje co napisałeś i chodzi ci o coś innego ale przecież w czasie workoutów nachylenie jest totalnie ignorowane a trasa to tylko dodatek żeby nie patrzeć na same słupki. Obciążeniem steruje trenażer tak aby utrzymać odpowiednie waty i ma on wywalone czy jedziesz pod górę czy z góry. 

W dniu 7.02.2024 o 14:07, TheJW napisał:

Co mnie jednak skłoniło do napisania postu to to, że nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy w tego typu platformach treningowych podają nieprawdziwe dane dotyczące swojej wagi. Od początku na prowadzeniu był gość, który nie schodził poniżej 8-9W/kg, na zjeździe miał 4,8W/kg, finalnie trasę ukończył w połowę tego czasu, co reszta z nas.
Nie tak ekstremalnie, ale podobnie było w grupie, w której jechałem. Myślałem, że po prostu trafiłem na koni, ale jak potem wszedłem na Stravie w profil jednego z nich to...mocno zwątpiłem w ich uczciwość. No bo sorry, ale nikt mnie nie przekona, że gość ok. 60-70 lat jest w stanie jechać prawie 1,5 godziny na 3,5-4W/kg w międzyczasie na podjazdach dociskając nawet do 12W/kg... Jedna wielka ściema i nic więcej.
Cieszę się, że nie dołączyłem do żadnego wyścigu, bo tam to dopiero muszą się dziać cuda...

Dlatego ja mam wywalone na innych i dla mnie to platforma do porównywania swoich czasów i osiągów a nie porównywania się z innymi. Nigdy nie masz pewności czy ktoś nie wpiął elektryka czy nie robi innych przekrętów. To samo dzieje się na Stravie gdzie pierwsze miejsca w challengach zdobywają ludzie co chyba jeżdżą samolotami a nie rowerami.

A co do wyścigów w Zwifcie jest fajna opcja Category Enforcement i jak ją zaznaczysz to do wyścigu sparuje cię tylko z ludźmi z twojego przedziału W/kg. 

Edytowane przez Calder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli jak masz klucz po taniości to podejrzewam, że  ma błąd w okolicach 10% a  to znacznie więcej niż zmiana " parametrów" taką nasadką.  Ale tak powinien być mniejszy. Można to przeliczyć wiedząc jak daleko jest od osi przyłożenia momentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mam 2 klucze Pro ale nie ufam obu, dokładnie te:

Zrzutekranu2024-02-11081602.png.7c6030b59918940fccb504e9dec7efac.png

Kupowałem w innych czasach i za inne pieniądze. Najpierw ten mały - ma 3 predefiniowane końcówki i bity w rączce. Bity były niekompletne.

Potem kupiłem ten większy, nawet porównywałem je ze sobą i był jakiś rozstrzał ale powiedzmy, że nie jestem w stanie stwierdzić, że większy niż ten dopuszczony.

Wkręcanie śruby kołnierzowej w manetkę ma być z momentem 5-6 Nm, tutaj pewnie też jest jakiś "zapas" od producenta, zanim coś pęknie.

Przyjdzie ta nakładka to policzymy ;)

 

BTW - ja mam jakiegoś pecha do tych narzędzi rowerowych. Multitool Topeaka, który wybrałem specjalnie dlatego, że miał skuwacz łańcucha + dynks do rozpinania - miał się przydać na sakwach - okazało się że też przyszedł bez takiej śrubki, bez której nie ma dźwigni do rozpięcia łańcucha...

Doszedłem do wniosku, że multitool to tylko podstawowe bity (gadaliśmy zresztą o tym w Twoim wątku), a do garażu będę powolutku kupował porządne narzędzia; cały supermarketowy szajs pojedzie do huty (są jeszcze huty?).

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składamy z elementów różnych firm aby całokształt wyszedł  zgodnie z oczekiwaniami i w pełni optymalny. Pompka Lezyne, mutitool Wolf Tooth, łatki Tubolito, zarąbisty organizer z Ali ( ile ja się oszukałem aby był taki , już szyć zacząłem) . Jest jeszcze miejsce na zapasową dętkę Tubolito.

Na szybkie trasy pompkę mogę zamienić na nabój 25 plus końcówkę.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...