Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

Od wszystkich tanich elektronicznych z daleka. 

Jaką ma mieć precyzję wskazań i rozpiętość ? Do dziesiątki czy do setki inaczej pisząc. Tylko te do setki są droższe. Popatrz na jakąś Limita  analogową z rozpiętością do 150mm.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Dzięki. Do mierzenia opon rurek itp. w rowerze. A przy okazji - czasem trzeba coś zmierzyć przy aucie albo w domu - jak coś cieknie przy baterii w wc itp. Żadne loty w kosmos czy operacje na otwartym sercu. Za to chciałbym, żeby była trwała. Może być coś z wyświetlaczem bo wzrok już nie ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyświetlaczem w budżetowym wymiarze nic nie polecę , bo się takimi nie bawiłem . Od szwagra wiem , że miał  z alledrogo i dwa razy mu wymieniali . Potem poszedł w analoga. Ale może nie wszystkie są padaczką. Ja mam starą polską produkcję VISa z precyzją 0,02 .

Tobie wystarczy do dychy w takim zastosowaniu jak piszesz.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co chce się osiągnąć w sezonie  jak się jeździ. Na moim przykładzie (starty w wyścigach) - styczeń to już rozpoczęte interwały, czy robienie siły na podjazdach jeśli pogoda pozwala. 

Interwały, które tu widzę są dość dziwne i tak naprawdę trudno powiedzieć czemu mogłyby służyć długofalowo. Ale niestety taki urok planów, które nie są ułożone pod konkretną osobę. Trenując wg takich założeń, szybko można się zajechać i zrobić sobie krzywdę w sezonie, także zalecałbym ostrożność 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie bronię tego planu ale to co pokazuję to wyrywki. Jednostki są urozmaicone, 3 krótsze ale bardziej intensywne we wtorek, środę i czwartek, dłuższe w weekend - to można zmienić ale mnie to pasuje - po pracy jednak godzina to max.

Poniedziałki i piątki są wolne.

Wybrałem też 2:1 tj. 2 cięższe tygodnie i 1 lżejszy (do wyboru było jeszcze 3:1).

Wybrałem też najmniejszą liczbę godzin w tygodniu (do wyboru 3 poziomy).

W zawodach nie startuję ale ten plan jest pod Mountain Fondo czyli 100+ po górach - w domyśle zawody.

Mogłem wybrać plan ogólny, typu "dobra forma w sezonie" ale on się składa z kolejnych modułów, które się dokłada - jestem trochę zagubiony w tej aplikacji i nie ogarnąłem tego.

Po wybraniu tych kilku opcji robi się test 4DP - ustala on wartości progowe:

Screenshot_20240129-141053.thumb.png.899d9d52c349aaf144773f6a4821e004.png

Potem generowany jest plan, rzekomo dostosowany, faktycznie u mnie konwulsje zaczynają się powyżej magicznego progu 206 W (206 to punkt odniesienia, to co jest powyżej, to boli).

Tak jak pisałem, w teście wyszło, że jestem dość wszechstronny ale w sprinty nie umiem. Pewnie dlatego mnie męczą tymi zrywami.

Te kolorowe kropki są potem używane do określenia intensywności treningu w każdej z tych 4 kategorii - np. 2/5 albo 4/5.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. @spidelli i tak 3/4 populacji mnie objeżdża. Podejrzewam, że w bezpośredniej konfrontacji np. na Rouvy szybko bym poległ patrząc na Wasze ftpy i inne słupki.

Generalnie  ten temat służy do wzajemnego pozytywnego nakręcania się. Przez to jest dla takich zapuszczonych dziadziusiów jak My - MOTYWACJA !

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj lajtowo -   najpierw wreszcie zaliczyłem krótką testową jazdę na rowerku który kupiłem na początku stycznia  - 20km w zimowym słonku ☺️

Screenshot_20240129_155649.thumb.jpg.cbc902157d16a867f240fed220b43d05.jpg

 

a nad wieczcorem się trochę zapętliłem 🤣

Screenshot_20240129_201552_com.strava.thumb.jpg.7eab96606a936f74358ffccb449a0290.jpg

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No to szacun, bardzo ładnie. Ja tylko zwiedzałem okolicę na Wahoo Snap ;) 

Też mam taką ciekawostkę, pewnie mało widać ale to fragment szlaku kajakowego na Krutyni:

DSC_8679.thumb.JPG.6627261e728317fe8924994216f829d5.JPG

Był bardzo pomocny, łatwiej nam było w trzcinach znaleźć przejście między jeziorami. Lubię tego małego dziada, chociaż czasami wkurza, jak myśli pół godziny :D 

 

Mapka:

Zrzutekranu2024-01-29205827.thumb.png.3de7fb98fa165f25fdefefd6deb44ec9.png

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq trzeba było 100 kółek  dookoła Ɓłoń. Potem przez Bronowice na Prądnik Biały i dolinki jeszcze zaliczyć. Chisel musi się docierać 😁

 

@spidelli spróbowałbym kiedyś takiego spływu  choć przyznam szczerze ,że nigdy nie miałem do czynienia z kajakami.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ja nie mam wielkiego doświadczenia, 2x spływałem Regą z Trzebiatowa do Mrzeżyna - bardzo malownicza trasa ale łatwa, Krutynia też - nie walczy się z prądem, ot tyle, że trzeba się nauczyć panować nad kajakiem i synchronicznie wiosłować, chyba że wypożyczysz 2 jedynki :) 

Kwisa (w środkowym biegu oczywiście) była już trudniejsza, bo - mimo niskiego stanu wody - prąd był nieco mocniejszy i troszkę trudniej było utrzymać właściwy tor, a więcej było pni, mielizn czyli przeszkód do ominięcia. Ale wszystko do ogarnięcia przez początkującego. Po prostu więcej przekleństw i kłótni z drugą połową ;) 

To nie są górskie rzeki do walki tylko czysta rekreacja :) 

Zawsze też - żeby trzymać się tematu - można nabyć:

Zrzutekranu2024-01-30051934.png.95674214ca77c025bed6cfca8b75be15.png

- to akurat z oferty  Dekla.

 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...