Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tymczasem u mnie dziś nie było dramatu:

 

Zrzutekranu2024-01-23212059.thumb.png.b52ca0e28f55aeee335a5b90b6edd8e8.png

40 minut spokojnej i nudnawej jazdy, dobrze że film był. 206 W to mój punkt odniesienia (FTP 20 minut) - powyżej były te 2 króciuteńkie sprinty (różowe) i 4 x 15-sekundowe rozkręcanie do zadanej mocy i kadencji (320 W/120 RPM) z kadencji 5 RPM (żółte).

Jutro też lajtowo:

Zrzutekranu2024-01-23212334.thumb.png.202700213f9206404e116d6754b5d334.png

...regeneracja...

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ,że ekosystem  Garmina ładnie się integruje z innymi w tym czysto treningowymi platformami. Doliczyłem się 14. Do biegania , kolarstwa.....

A co do wtop Garmina ....ja się przejechałem tak na Edge 810. Na chwilę zapałałem miłością do chińskich wynalazków( i nie tylko ) które jak się okazało to nawet do pięt nie dorosły temu amerykańskiemu niewypałowi. Od tej pory po za chorobami "wczesno- dziecinnymi" w niektórych modelach nie mam powodu do narzekań. Z drugiej strony jestem świadomy i potrafię sobie radzić z kwiatkami Garmina.

Rano po otwarciu ocząt staję na wadze......  pomiar trafia na konto. Zegarek pokazuje ogólną gotowość do podjęcia działań. Siadam na trenażer system dobiera mi plan dopasowany do mojego stanu i przelicza" ftpy "i inne o najaktualniejsze dane. Po zakończeniu wydaje rekomendacje  czy mam pauzować czy dołożyć do pieca. Fakt to wszystko nie od razu.  " System " przez jakiś czas uczy się naszego organizmu , naszych możliwości. Ale nakarmiony tymi wszystkimi danymi po pewnym czasie jest praktycznie bezbłędny. No i po jakiejś bogatej imprezce na chwilę głupieje razem z panem.😁

 

Edytowane przez pecio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trenować z aplikacją Tacx. Tacx należy do Garmina. Podczas treningu możesz odpalić sobie film z trasy. Jedyny problem jest taki, że trzeba ją najpierw pobrać. To co będziesz kręcił w apce pojawia się w Garmin Connect. Np. moje z dzisiaj: https://connect.garmin.com/modern/activity/13634175621

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... o to biega .😉 Ja właśnie za sprawą tego wątku odkryłem , że mam na kompie zainstalowanego Tacxa. Kiedyś jak miałem nieszczęsnego Fluxa  to popełniłem tą apkę. Po testach z eliciakiem powiem , że bardzo ładnie ze sobą rozmawiają. Wywalam Rouvy , Zwifta i kupuje subskrypcje na Tacxa. Kurcze odkrycie sezonu.........😁

Edyta.

 Po coraz głębszym kopaniu w apce .... rzuciła mnie na kolana. Jak to w Garminie  - możliwości przewyższają percepcję pana Kowalskiego.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po objeżdżeniu Rouvy stwierdzam, że:

- dość często tnie się połączenie (na innych platoformach właściwie nie ma to miejsca)
- przy ładowaniu własnych treningów (słupków) aplikacja nie liczy poprawnie przejechanych kilometrów. Dla przykładu jadę 1,5h i przejeżdżam ~40 km, a Rouvy za każdym razem pokazuje okolice 25 km
- często trasy są trochę oszukane. Z reguły wybieram długie i okazuje się, że są nagrane nie w linii prostej, ale nagrywający dojeżdża do połowy trasy i zawraca, przez co jedzie się 2x to samo, tylko w innymi kierunku. Mnie osobiście to zniechęca

Powyższe sprawiają, że będę musiał wrócić do systemu Tacx. Tylko tak z kolei największą bzdurą jest konieczność pobrania pliku z trasą, aby sobie go wyświetlić podczas własnego treningu (workout). No po prostu bez sensu.

Oba systemu mają też totalnie skopane odwzorowanie jazdy, ale w przypadku workout'ów nie ma to znaczenia. Dlatego zastanawiam się - czy twórcom nie zależy na dobrze działających aplikacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio 2x Systm X pokazywał tak ze 2x wyższą prędkość niż licznik - z tego samego czujnika; dystans też się różnił dwukrotnie, co robić, jak żyć?

Machnąłem na to ręką, trudno. I tak - póki co - mnie to jara do tego stopnia, że MTB się kurzy w garażu. W zeszłym roku sporo jeździłem po lesie, w tym - 1 (jeden) raz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba skalibrować licznik pod apkę. Wpisać dobry rozmiar e-koła w pozycji czujniki i dobrać odpowiednie przełożenie  ( nie napędu tylko w bebechach trenażera). Po za tym z tego co widzę - Tacx (apka) kontra wskazania z Garmina są na etapie "nauki" i na pewno nastąpi automatyczna korekta .  Tak się dzieje w przypadku wielu funkcji i interakcji różnych urządzeń w ramach ekosystemu. Zastanawiam się tylko czy zadziała to z eliciakiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś tacx-a. Szybciutko się sparował z trenażerem wahoo Kickr i czujnikami (po Ant+) . Ścignąłem jedną trasę w FullHD ,taką jak w Rouvy (jez Garda) i fitnesowo się przejechałem.

Było całkiem sympatycznie,  płynnie, wielkich różnic z Rouvy nie widziałem (lagów też nie było), chyba nieco bardziej wygładzona trasa w Tacxie -  co 0.1,  0.2 % , odczucia podobne, Climb tez dobrze działał.

Niezła apka, tylko szkoda że tak mało ludzi tam jeździ. Na Rouvy po tej trasie lata  po 30-35 osób a tu jechały łącznie 3 w tym jedna stała. Jak dojeżdżałem do balonika miałem nadzieję że spotkam jakiegoś rowerzystę a nie daj boże jakąś zgrabną, atrakcyjną dziewczynę na rowerze. Niestety był tylko słup oświetleniowy 😱. Trochę  mnie to zdemotywowało 🤣

Jutro odpalę jakąś trasę w 720P (tańszy abonament) . Zobaczę jak to będzie wyglądać na TV.

@pecio jakie wskazania masz na myśli ?   U mnie Forerunner 955 vs tacx  -  różnice średnich  po 35km były znikome :średnia  moc 1W,  średnia predkość 0.1 km , max predkość 0.3km,  praca 1KJ, obciążenie wysiłkiem 3 pkt  itp

Ja zostaje przy rouvy bo na luty  dalej mam promkę za pół ceny  a później się zobaczy.  W każdym razie alternatywa jakaś jest.

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chyba też mam konto na Tacx bo kupiłem kiedyś tę rolkową Galaxię (3 rolki i jazda).

Ja dziś dostałem po rajtach. Najpierw rozgrzewka:

Zrzutekranu2024-01-25195538.thumb.png.93e57f3cd4d221382974eeb7c5bde4ef.png

A potem trochę ognia. Zajawka była taka, że niby mam tendencję do pączków (w ogóle mało węgli jadam, a pączki czy inne słodycze to już w ogóle od święta :D )

Zrzutekranu2024-01-25195627.thumb.png.fdd9a6dc79cba9f66803177fa6337b4c.png

Wymęczyły mnie te interwałki. Były filmiki, w czasie interwałów jakieś sprinty i zrywy z wyścigów, a w przerwach - te zboki pokazywały pączki - różne, przeróżne aż się zrobiłem głodny i jutro sobie kupię pączka albo dwa 🤣

O dziwo dzisiaj rozjazd między licznikiem, a aplikacją w prędkości i dystansie był niewielki. Nie wiem czy oni coś manipulują tymi trybami w zależności od treningu czy jak?

Edytowane przez spidelli
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie w Tacx powiem szczerze ,że też  nie jest różowo. Po dłuższym pauzowaniu, gdzie trenażer przechodzi w stan uśpienia apka się wysypuje. Głupieje i nie chce wznowić jazdy. Po drugie odnoszę wrażenie ,że  Garmin uważa - skoro koksy tu śmigają to trzeba im dosypać obciążenia. Nie adekwatne obciążenie. W Rouvy i Zwifcie 10% mniej więcej tak samo było czuć pod nogą. W Garminie 10% jest bogatsze.  Po za tym sterowanie obciążeniem jak jadę do własnego GPX to  jest jak egzekucja - nagły strzał . Na trasach Tacxa jest wygładzane dziesiętnymi wskazaniami aby to zniwelować. Takie jeszcze marudzenie - jak kogoś wyprzedzam to nie mam o tym pojęcia ( nie widać niczego na trasie po za widokami). Muszę w okno mapowe popatrzeć na układ baloników na trasie. Tyle złego po dwudniowej zabawie zanotowałem. 😁

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...