Skocz do zawartości

[Pancerze/linki/przewody] Co obrego kupić ?


seba8121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę na dniach przezbrajal całą ramę i przy okazji chciałbym wymienić wszystkie linki, pancerze i przewody hamulcowe. Napęd 1x12 Shimano XT, hamulce XT m8100 i widelec RS oraz damper FOX. Nie chcę oszczędzać na podzespołach, co byście polecili ? Kolorów raczej nie potrzebuje, ale może jakieś pancerze, linki co poprawia lekkość działania ? Przewody hamulcowe które poprawia skuteczność ? Czy zostać przy standardowych opcjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pancerzy i linek to miałem kiedyś Jagwire jakieś dedykowane do MTB, teraz mam Shimano też MTB i zauważyłem, że te drugie są lepsze :) W Jagwirach jakoś ciężej pracowała manetka i zawsze miałem problem z idealnym ustawieniem tylnej przerzutki, jak kupiłem zestaw Shimano to regulacja zajęła mi kilka sekund i przez cały sezon wszystko trzyma się idealnie, ani razu nie musiałem ruszać baryłki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z końcówkami pancerza Jagwire (z uszczelką w środku) mam złe doświadczenia. Jak mamy pancerz w jednym odcinku to jeszcze okej ale jak jest w trzech odcinkach i założymy 6takich końcówek z uszczelką to stawia to spory opór na lince, przerzutka nie ma siły tego ciągnąć.

A co do przewodów hamulcowych to w xt są już te lepsze przewody więc nie sądzę abyś uzyskał zauważalną poprawe hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najleosze pid względem pracy to pancerze shimano sp41 i linki shimano optislick (ale nawet i zwykłe shimano nierdzewne są bardzo ok. Nie polecam jagwire lex sl. Toto ma cholernie wielkie tarcie na stosunkowo dużych promieniach gięcia pancerza. Często wymieniam na shimano w fabrycznie nowych rowerach bo upośledza pracę przerzutki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki z teflonem to syf, bo teflon szybko się łuszczy i zalepia pancerze. 

Ja również do biegów polecam zestaw OT-SP41 + linki Optislick. Do blokad amortyzacji czy droppera można użyć zwykłych nierdzewnych Shimano, które nadal są dużo lepsze niż najlepsze wynalazki konkurencji. ;)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...