Skocz do zawartości

[Suport] problem z doborem klucza


Rekomendowane odpowiedzi

Kluczem płaskim, o idealnym dopasowaniu a nie rozciapanym, lub złej jakości, na który nasuniesz gaz rurę ( czyli przedłużysz dźwignię) . Bywa że siła aby ruszyć suport jest naprawdę duża, bo miska stoi.  Psikanie wd 40,  albo wygrzewanie palnikiem w ostateczności…warto zrobić w towarzystwie ( trzymanie roweru)  i z narzędziami , które nie zniszczą miski i dłoni… 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich czasach żółty to tylko  fałszywa kontra   ( czyli tylko pierścień gr 3 mm - do sprawdzenia ) , a miska to czerwony i teraz już tylko trzeba łapać kluczem i kręcić czerwony , kontra jest po stronie lewej nogi. Najczęściej prawa noga odkręca się zgodnie ze wskazówkami zegara.  Ale to jest lewa noga czyli odkręca się normalnie. Konus to stożek w przypadku suportu - bieżnią stożka jest sama oś suportu- kto z politechniki niech mnie poprawi. 

Przykład z allego Tu

abyokreślić kierunek obrotu prawej strony można zmierzyć szerokość ramy, mufy suportu ( tylko rura ramy bez misek) 

jeśli ma 70 mm to prawa miska odrkęca się tak samo jak lewa ( normalnie) i to jest suport włoski ITA

68 albo 73 to najczęściej zwykły

i najrzadziej są francuskie ale to odpukac chyba nie tutaj.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda, Pomyliłem :wallbash:suport z miskami wkręcanymi (ten Asi) z suportem z miskami wbijanymi - tam nakręca się konus (bieżnię wewnętrzną) na oś.

Itr ma 100% racji, mojego posta ignorować bo bredziłem. Przepraszam za zamieszanie i obiecuję więcej nie pisać postów w poniedziałki przed godziną 10:00 rano.

P.S. Do odkręcania zapieczonych śrub czy innych suportów polecam albo klucz nasadowy (ale tu musi być długa nasadka - może w warsztatach samochodowych/wulkanizacyjnych taką mają) lub oczkowy najlepiej z gniazdem sześciokątnym

image.png.1efa1fec2b20df504e4b086ef390f62f.png

Trzyma dużo pewniej niż płaski i mozna w razie czego bezpiecznie walnąć młotkiem w drugi koniec.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miski suportu tego typu często mogą mieć tak wąski chwyt, że część kluczy oczkowych albo nasadowe końcówki  zeskakują bo mają zbyt zaokrąglony wpust  ( pierwsze 2 mm klucza słabo łapią) ,  dlatego dobrze jest mieć klucz możliwie płaski podobny do kluczy do piast, z ostrym przejściem do przyłożenia do  wąskiej śruby...  ewentualnie tani klucz marketowy można poprawić wypłaszczając go z jednej strony szlifierką :D       Miska prawej nogi  ( większy rozmiar klucza)  też czasem stoi , dla niej warto mieć dobry klucz płaski ,choć dobry francuz  czy nastawny czasem dają radę, im lepsze narzędzie tym mniej poharatana rama lub nie uszkodzona miska...

Edytowane przez itr
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...