Skocz do zawartości

[Sid 2024] odświeżona linia.


mareckiabc

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś czy do nowego Sida SL wsadzę oponę Pirelli Scorpion XC RC 2,4? 
Teoretycznie ograniczenie jest do 60mm a 2,4 cala to w przeliczeniu niecałe 61mm. Nawet w nowym Supercalibrze dali opony 2,25 dla wersji SL mimo że w pozostałych są 2,4. 
Serio jest taki problem o ten 1mm i przez to będzie mi ocierać opona o amora czy po prostu RockShox dał ciała z ograniczeniem do 60mm zamiast 61?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Czy nowe amortyzatory sid do xc ze skokiem 120 mm (golenie 35mm) są tak samo długie jak te starsze ze skokiem 100mm? Myślę o zakupie takiego sprzętu ale nie chcę żeby mi dłuższy widelec zmienił geometrię ramy (skrócił reach). Ktoś to mierzył? Bo na stronie Sram są dane ale z 2022 roku..

chodzi mi o długość korona-oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

SID SL zamiast chargera ma podstawowy tłumik Rush,  to chyba tylko tym się różni. Ja mam SL Select (z 2022roku ) i ma chargera i tak jest w tych najnowszych. Po stronie sprężyny powietrznej są takie same. SL ma golenie 32mm a bez SL 35mm.

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Nie chciałem zakładać nowego tematu, żeby nie zaśmiecać, więc pozwolę sobie zapytać tutaj.

Chcę kupić SIDa SL Select 100mm, wersję 2024. Problem w tym, że przeglądając oferty sklepów mam kłopoty ze zidentyfikowaniem rocznika. Opis czasami kłóci się ze zdjęciami, specyfikacja z nazwą itp. Czy jeśli ktoś niedawno kupował lub ma jakiś chytry, mądry i podstępny sposób na wiarygodną identyfikację konkretnej edycji widelca, byłby łaskaw się tą wiedzą podzielić lub podrzucić namiar na sklep w którym na pewno kupię to co zamierzam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś sprzedającego o pełny kod tego SIDa nowe mają w kodzie zapisaną generację D1 a C1 to poprzednia. Dodatkowo z tego co zauważyłem nowe mają jeszcze oznaczenie 2P lub 3P informujące o rodzaju ustawień kompresji 2P to tak jak było w poprzednich wersjach kompresji otwarta lub zamknięta a 3P ma jeszcze pozycję pośrednią.

Szukaj takiego o symbolu: FS-SIDS-SEL3-D1 to jest 3P lub FS-SIDS-SEL2-D1 to jest 2P. Ja mam poprzednią wersję SL Select C1 i jestem po przesiadce z Reby bardzo zadowolony.

Zobacz tu: https://www.amazon.pl/RockShox-Select-widelec-wiszący-Debonair/dp/B0CFFXLNTR - cena super.

Tylko uważaj bo występują w dwóch wersjach skoku (travel) 100mm lub 110mm.

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sztorm - Dzięki za porady. Tak sobie nieśmiało myślałem, że jest jakiś niuans, którego nie dostrzegam i można je szybko zidentyfikować bez proszenia sprzedawców za każdym razem o podanie oznaczeń, których zazwyczaj nie ma w opisach. Te oficjalne oznaczenia to znam już chyba na pamięć, jak serial do XP 20 lat temu, bo od szukania tym kluczem zacząłem i tak brnąłem w to mozolnie, aż w pewnej chwili pomyślałem, że chyba coś źle robię, bo to raczej nie powinno być takie trudne ;)

Widziałem ten z Twojego linku, ale jest tylko 110. Nic to, szperam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie widzę, że wersja D1 a mój C1 niczym się nie różni. Różnice są w środku. D1 ma nowszą sprężynę powietrzną DebonAir+ a C1 bez plusa.

Ja nie mam problemu z rozpoznaniem wersji wystarczy czytać dane techniczne.

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin_ostrów - Pamiętam o B-D, ale najpierw chciałem poszukać u nas. Jeżeli uznam, że to mi za bardzo zawraca głowę, pewnie uderzę do nich.

@sztorm - Zgadza się. Według recenzji/testów lekkiemu liftowi poddali koronę, ale ja na tych zdjęciach ze sklepów nie widzę żadnej różnicy. Ja także radzę sobie z czytaniem, ale problem w tym, że chyba jeszcze w żadnym sklepie nie spotkałem się z wymienioną DebonAir+. Szukanie w opisach tego "+" było jedną z pierwszych rzeczy na które patrzyłem. Wszędzie piszą "DebonAir" i tyle. W ogóle odnoszę wrażenie, że wielu sprzedawców najzwyczajniej nie zaktualizowało opisów/specyfikacji, tylko zostawili te z poprzednich roczników. Nawet w podlinkowanym przez Marcina widelcu z B-D to widać. Tutaj już przynajmniej do nazwy produktu dodali to 2P, ale o DebonAir+ też milczą.

Edytowane przez KtoToWidzial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...