Skocz do zawartości

[do 8000zł] szosa Endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie odrzuciłem pomysł przesiadki z XC na typowego gravela. Wybór padł na szosę typu Endurance. Mam 3 opcje na obecną chwilę:

1. Canyon Endurance AL 7.0

2. Merida Scultura 300

3. Giant Contend AR1

 

Wiem, że na Canyona czeka się długo, ale akurat w tym wypadku nie spieszy mi się. Która opcja z powyższych będzie najbardziej trafiona i dobrze zainwestowana? Czy ewentualnie wstrzymać się do wiosny i nowej kolekcji? Może ceny rowerów wrócą już do normy?

Edytowane przez Kacpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, przemeg napisał:

W giancie endurance to defy. Ja bym szukał używanej defy advanced, ta rama robi robotę.

Niekoniecznie chciałbym kupować używkę. Bardziej celuje w nowy rower.

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

W giancie aluminiowe endurance to contend a karbonowe defy 

Na karbon niestety braknie budżetu stąd opcja Contend na alu ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, giant zamienił aluminiowego defy na contenda...typowy endurance na alu ramię. Zamiast tej meridy scultury 300 gdzie wejdzie Tobie max 28 to wolałbym meride sculture endurance na s.105.  W kolejności wybierałbym między na równi Canyon, merida scultura endurance 400, dalej Giant Contend ar1, który już miał premierę na 2024. Jeśli jednak widzisz szanse , że będziesz chciał włożyć 35/38c to gianta ustawił bym na pierwszym miejscu.

Jeśli uważasz,  że wystarczy Tobie opona 28c to zobacz na sense gulia w szybkierowwry.pl. Za niecałe 9k masz karbonowa ramę i s.105. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Sensy nie ma już mojej rozmiarówki. W kwestii opon to nie planuje raczej pakować takich opon. Co do Scultury 400 to kosztuje więcej od Canyona, a oferuje mniej według mnie. Nie ma karbonowej sztycy i chyba ma gorsze koła?

Ten giant chyba specke ma identyczną co rocznik 2023, a znalazłem contenda za 7200 nowego. 

chyba że z tej, tutaj mój rozmiar jest https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-giulia-g3-disc-ultegra-2023/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tą miałem na myśli. Co do contenda to dobra cena. Jeśli chodzi o canyona endurance al to jest po 7299 vs merida 7499. Coś mi mówi, że jak tylko merida jest dostępna to w sklepie urwiesz na nią jakiś rabat, pewnie poniżej 7k do wyrwania w tych czasach. Starczy na sztycę karbonową i dobry bidon😀...co do kół się nie wypowiadam bo nie znam kół meridy. Te z canyona to podstawowy model, który leci głównie na pierwszy montaż, lekki też nie jest więc za dużo bym się po nich nie spodziewał. Co nie zmienia faktu, że ten canyon jest serio spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, nossy napisał:

To źle widzisz:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/3112/scultura-endurance-400

Ja do Ciebie o meridzie sculturze endurance , a Ty o meridzie scultura...trochę inne rowery.

p.s. wersja endurance też niby sztyca karbonowa.

o kurde to nawet nie sądziłem że jest też taka wersja scultury, bardzo mi się podoba tyle ze widze same male rozmiarowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dargenn napisał:

Miałem podobny dylemat i kupiłem Contenda AR1 - jestem mega zadowolony, chociaż porównania z Canyonem nie mam. Opony i koła to gruz, ale które fabryczne nie są? Cała reszta ok, może jeszcze owijka do wymiany :) Ja znalazłem za promocji za 6750, ale to był jakiś super strzał.

Ja z contenda też...tyle, że przy obecnej sytuacji rynkowej trzeba go upolować w dobrej promce bo cena katalogowa jest dosyć średnia. Tym bardziej, że za podobne pieniądze można kupić (oczywiście w promce) sprzęt na 105 i karbonowej ramie z dobrymi oponami (na średnich kołach-a jak):

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-superior-x-road-team-elite-se-pd36745/

Ogólnie będąc zdeterminowanym na wydanie tych 8k to albo celowałbym w dołożenie ok. tysiaka i zakup czegoś na karbonowej ramie (np. Sensa, Sup), albo szukanie czegoś z alu na promce w ok.7k , a za resztę lepsze koła.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mihau_ napisał:

a czym się różni dobra marka od złej marki?

...a tym że ten Superior X Road jest jak yeti. Wszyscy o nim mówią, ale nikt go nie widział 🙄. U naszych południowych sąsiadów tez nie jest przesadnie popularny.

Rower to nie tylko koncepcja. To także projekt, testy, jakość wykonania i obsługa gwarancyjna/pogwarancyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...