Skocz do zawartości

[do 2500 zł] Rower damski trekkingowy/cross/miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam damskiego roweru z przeznaczeniem do miasta, czasem poza miasto albo sporadycznie w trasy do około 20 km (asfalt, drogi szutrowe, rzadziej leśne). Jeździłabym pewnie około 2/3x w tygodniu, albo trochę częściej. Zastanawiałam się nad rowerami miejskimi od Krossa, ale podobno w porównaniu do trekkingowych są cięższe, mają gorsze komponenty, w tym braki w amortyzacji. Mam na oku rowery z serii Trans, ewentualnie crossy Evado (ale zależy mi na wyprostowanej pozycji i wygodzie, więc nie jestem pewna). Fajnie, gdyby rower miał dynamo. Mam 165 cm wzrostu i ważę 54 kg

Edytowane przez Julix_01
Brak kropki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Julix_01 napisał:

Witam,

Szukam damskiego roweru z przeznaczeniem do miasta, czasem poza miasto albo sporadycznie w trasy do około 20 km (asfalt, drogi szutrowe, rzadziej leśne). Jeździłabym pewnie około 2/3x w tygodniu, albo trochę częściej. Zastanawiałam się nad rowerami miejskimi od Krossa, ale podobno w porównaniu do trekkingowych są cięższe, mają gorsze komponenty, w tym braki w amortyzacji. Mam na oku rowery z serii Trans, ewentualnie crossy Evado (ale zależy mi na wyprostowanej pozycji i wygodzie, więc nie jestem pewna). Fajnie, gdyby rower miał dynamo. Mam 165 cm wzrostu i ważę 54 kg

Pozycja Comfort ( oś kręgosłupa 90 stopni do podłoża jest wygodna w typowo miejskich zastosowaniach - jazda do 2 - 3 km, potem robi się niewygodna) ,dobierz rower razem z drugą osobą patrzącą z boku tak by była pozycja moderate - oś kręgosłupa pod kątem ok 60 stopni w stosunku do podłoża . Nie bierz pod uwagę wrażeń z małego kółka wokół sklepu - bo będziesz miała nadmiernie wyprostowaną pozycję.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej powinno się brać pod uwagę wrażenia z przejażdżki wokół sklepu, nawet bardzo krótkiej, ale nie z rundki na jednym rowerze, tylko z porównania co najmniej 2-3 różnych typów.

Jeżeli oczekujesz pozycji zbliżonej do tej jaką oferują rowery miejskie, to przy ograniczaniu się do marki Kross na pewno lepsze wrażenie sprawi Trans, bo Evado ma dość "sprortową" geometrię jak na crossówkę.

Przymierz się natomiast do Author'a Linea, lub Integra.

To są crossówki, które mają wszystki zalety tego typu rowerów, a przy okazji oferują względzie wyprostowaną sylwetkę i mają taką geometrię, która powinna bardzo dobrze pasować kobiecie o takich gabarytach.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, zainteresował mnie Author Linea jako dobry kompromis między wyjazdami poza miasto jak i w mieście. Przeglądając forum zobaczyłam, że często polecanym rowerem w podobnej cenie jest Ghost square base al w, ale wydaje mi się, że tutaj pozycja może być bardziej pochylona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja głównie zależy od tego jak dobierzesz ramę - im mniejsza tym krótsza a więc bardziej wyprostowaną pozycja, jakbyś po pewnym czasie po kupnie stwierdziła że masz za bardzo lub za mało pochyloną sylwetkę to zawsze można za niewielkie pieniądze skorygować mostkiem. I tak nie będziesz tak oryginalna jak moja żona czterdzieści parę lat temu - miała damską ramę od ówczesnej Gazeli i kierownicę typu baranek.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...