Skocz do zawartości

[napęd] Sram Eagle - Jak to jest z mieszaniem komponentów różnych producentów?


shusty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

SRAM od wielu lat ciągle dopracowuje i zmienia kształt zębów czy łańcucha, dzięki doświadczeniu i nowym możliwościom technologicznym, które pozwalają tanio produkować takie produkty.

X-Actuation, X-Glide 2, X-Sync 2 i inne marketingowe nazwy.

Muszę wymienić napęd (przerzutka, łąńcuch, kaseta, zębatka NV). I zastanawiam się czy wymienić starego GXa po prostu na nowego, bo wszystko ze sobą będzie i idealnie pracować dzięki tym "świetnym rozwiązaniom technologicznym", czy może jak wsadzę przerzutkę GXa, ale kasetę Garbaruka, zębatkę NV Garbaruka i łańcuch GX albo KMC to wszystko razem będzie tak samo dobrze współpracować? (Mam taką fanaberię, że chcę przetestować i pojeździć na Garbaruku).


Kaseta Garbaruka oferuje ten sam kształt zębów i do shimano i do srama. Większość zębatek NV innych producentów ma w miarę prostacki profil zębów, a sram fikuśnie wycięte, KMC ma po prostu łańcuch do napędów 12 rzędowych, ale łańcuch srama ma zeszlifowane krawędzie po konkretnym opatentowanym kątem, żeby idealnie z kasetą i zębatką srama współpracowały. 

Domyślam się, że można olać być może marketingowe slogany srama, że tak idealnie wszystko do siebie dopasowali, bo ludzie jeżdżą na takiej mieszance napędów i nie narzekają, ale ciekawe czy wtedy napęd jednak nie działa o niezauważalne 1-5% gorzej np. przy zmianie biegów czy w kwestii oporów.
 

Macie w tej kwestii jakieś doświadczenia i przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Kasetę Garbaruka i tak kupisz pod bębenek XD, czyli pod system Sram, więc z przerzutką GX będzie działać. Mam zamontowaną kasetę Garbaruka, przerzutkę Sram GX, łańcuch Shimano XT i korbę E*13. Wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Nie zauważam różnicy w stosunku do poprzedniej konfiguracji. 

Gdybyś chciał zastosować kasetę Shimano z przerzutką Sram, to b y nie poszło. Znalazłem informacje, że niby da się to ustawić, jednak mi się nie udało. 

Możesz też wziąć pod uwagę e*13. Ich kaseta wykonana jest tak, żeby prawidłowo współpracować zarówno z Shimano i Sram. 

Edytowane przez siemalysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...