Skocz do zawartości

[Hamulce Rower Fitness] GRX BR-RX400 i jaka klamka pod prostą kierownice


XxUzixX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakładam kompletnego GRX'a do roweru swojej kobiety (Specialized Sirrus X). Kwestia manetki została szybko rozwiązana.

Mam obecnie zagwozdkę dotycząca hamulców. Chce zmienić Tektro na Shimano. Mam akurat zaciski GRX BR-RX400. Według Shimano Si są kompatybilne tylko z klamkami szosowymi. A jak wspominałem, mam rower fitness z prostą kierownicą. Myślałem, żeby połączyć w/w zacisk z np Shimano Deore M6100.

Jak myślicie to będzie działać? Według logiki nie widzę przeciwwskazań :D Ostatecznie sprzedam te zaciski GRX i kupie BL-RS600/BR405

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z klamkami Tiagra - Tiagra jest kompatybilna z GRX przy napędzie, klamkomanetki szosowe Tiagry obsługują bez problemu przerzutki GRX to może i klamki hamulcowe Tiagry (bo Tiagra też ma klamki i manetki na prostą kierownicę) będą się dogadywać z hamulcami GRX. Nie wiem jakie manetki założyłeś ale też bym Tiagrę 4700 założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Greg1 ale że co, linkę z Tiagry ma przykleić do tłoczków?

7 godzin temu, XxUzixX napisał:

Cześć,

Zakładam kompletnego GRX'a do roweru swojej kobiety (Specialized Sirrus X). Kwestia manetki została szybko rozwiązana.

Mam obecnie zagwozdkę dotycząca hamulców. Chce zmienić Tektro na Shimano. Mam akurat zaciski GRX BR-RX400. Według Shimano Si są kompatybilne tylko z klamkami szosowymi. A jak wspominałem, mam rower fitness z prostą kierownicą. Myślałem, żeby połączyć w/w zacisk z np Shimano Deore M6100.

Jak myślicie to będzie działać? Według logiki nie widzę przeciwwskazań :D Ostatecznie sprzedam te zaciski GRX i kupie BL-RS600/BR405

Nie założysz Deore, bo GRX to Flat Mount, a Deore to Post Mount.

Wydaje mi się, że uda Ci się normalnie założyć downolne klamki z MTB, no ale niech potwierdzi ktoś kto jest bardziej w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 18:35, ChuChu napisał:

@Greg1 ale że co, linkę z Tiagry ma przykleić do tłoczków?

Nie założysz Deore, bo GRX to Flat Mount, a Deore to Post Mount.

Wydaje mi się, że uda Ci się normalnie założyć downolne klamki z MTB, no ale niech potwierdzi ktoś kto jest bardziej w temacie.

Ale jeśli chodzi o DEORE chce użyć tylko klamki. Zacisk pozostaje GRX właśnie pod FlatMount. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...