Skocz do zawartości

[~4000] Szybki/ lekki rower.


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

bardzo proszę o polecenie szybkich/ lekkich rowerow. Jeżdżę kilka razy w tygodniu ścieżkami asfaltowymi jakieś 30km, poza tym rowerowo komunikuję się po mieście i zdarza mi zwiedzać leśne drogi a czasami górzyste tereny. Za wszystkie rady bardzo dziękuję 🌺🌺🌺

 

Ps. Zależy mi na tym, aby rower lekki, teraz mam miejski i dość ciężko mi się nim pedałuje.

 

Serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być to rower głównie do miasta a te leśne drogi przy okazji czy raczej głównie na wycieczki rowerowe 30 km i leśna drogi a miasto przy okacji? Kierownica prosta czy baranek? Ja do takich zastosowań polecam fitnessa ale takiego na trochę szerszej opinie, nazywanego często przez producentów "grawelem z prostą kierownicą", przykładowo coś w stylu Cube Nulane (dawniej Cube SL Road), Specialized Sirrus X, Marin DSX czy coś w tym stylu - zależy czy wolisz napęd 2x czy 1x. Jednak wymienione rowery w lepszej wersji osprzętowej typu Cube Nulane Pro czy Race będą ponad budżet ale mają dobry  napęd (w tym Cube to GRX 2x10), karbonowe widelce, hamulce hydrauliczne, często też sztywne osie a wersja podstawowa będzie niestety na gorszym osprzęcie (Cube Nulane jest na Clarisie 2x8 i aluminiowym widelcu a Sirrus X 2.0 na Microshifcie 1x8). Ja mam Cube SL Road i sobie bardzo go chwalę, jest wygodny, szybki, dzięki oponom 40c żaden szuter czy droga polna lub leśna mu nie straszna. Robię nim wycieczki po 50-60 km bez żadnego problemu - wymieniłem tylko chwyty na ergonomiczne Ergon z krotkimi rogami żeby móc zmienić ułożenie rąk. Jak więcej do miasta to możesz popatrzeć np. na Cube Hyde albo Editor na pasku. Możesz poszukać na np. olx używanego Cube SL Road na 2x11 Shimano 105 - kosztują około 3 tys. zł, na Allegro Lokalnie widziałem Cube Editor na pasku i Alfine 11s za 3,7 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tak nie działa, że kupisz rower 2kg lżejszy od tego co masz i zaczniesz jeździć zauważalnie szybciej. Jak przytyjesz 2kg to nie będziesz jeździć wolniej. 

Popatrz sobie na jakiegoś crossa np. giant roam 1. Kilka stów będzie trzeba dorzucić ale ma już wszystko co taki rower powinien mieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie potrzebujesz amortyzatora (bo potrafisz omijać krawężniki) to polecam rower fitness - np. Merida Speeder.

Szybki i uniwersalny rower. Lekki. 

Po wymianie opon na markowe 37mm lub 40mm bardzo uniwersalny rower.
Mam takiego i z powodzeniem na oponach 40mm robię wycieczki do 100km na asfaltach i ścieżkach leśnych. To taki rower gravelowy ale z prostą kierownicą.

Szybko przyspiesza i jest wygodny - duży zakres regulacji wysokości kierownicy dzięki podkładką pod mostkiem (ja z czasem obniżyłem kierownicę o 4cm)

Rower tego typu nie nadaje się większe wertepy i kamienie.

Edytowane przez TurboRower_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...