Skocz do zawartości

[Korba] Merida Big Nine 2017- wymiana korby


gacusx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jak w temacie, obecnie w mojej Meridzie mam zainstalowana korbę FSA alfa drive 40-30-22. suport jest już do wymiany, a sam napęd nie działa zbyt dobrze nawet po dobrej regulacji, stad chce zmienić suport z kwadratu na hollowtech. Jaką korbę wsadzić żeby jakoś to działało?

Raczej rozważam zakup używanej, jednak nie znam się na napędach na tyle, żeby wiedzieć za czym się rozglądać. Myślałem o wsadzeniu jakiejs deore xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używkami z półki slx/xt/xtr problem jest taki, że komplet nowych blatów kosztuje majątek. Dodatkowo mogą być prob z dostępnością. Blaty alternatywne nie dają też takiego działania jak oryginał ze względu na brak ramp i pinów poprawiających wspinaczkę i schodzenie łańcucha.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gacusx napisał:

@Tyfon79 co w tym dziwnego? Po co kupować nową korbę skoro zuzywaja sie glownie blaty i suport?

Uznajmy, że się nie znasz a jak się ktoś nie zna to dla mnie ma kupować nówki. Tak poza tym chcesz kupić ramiona korby do nowego suportu i zębatki osobno. Nie znam nikogo kto grał taką melodię ale jak bardzo chcesz to czemu nie. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dokumosa napisał:

Z używkami z półki slx/xt/xtr problem jest taki, że komplet nowych blatów kosztuje majątek. Dodatkowo mogą być prob z dostępnością. Blaty alternatywne nie dają też takiego działania jak oryginał ze względu na brak ramp i pinów poprawiających wspinaczkę i schodzenie łańcucha.

W rakim razie słuszna uwaga, będę mieć to na uwadze. Chyba skończy się na jakimś budżetowym deore, ktore wyzej wymieniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba: https://allegro.pl/oferta/fc-m6000-40-30-22t-170mm-b-loz-10rz-12521428747 (o ile nie masz ponad 180cm wzrostu).

https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-deore-fc-m6000-10rz-40-30-22t-175mm-13723433150 (jeśli masz 180cm i więcej).

Suport: https://allegro.pl/oferta/suport-shimano-bb-mt501-bsa-68-73mm-mtb-13147077352

(Wystarczający, ale zawsze można kupić bb-mt800).

 

Edytowane przez KSikorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...