Skocz do zawartości

[pomoc w wyborze] Pierwsza szosa do 8000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna pierwszej szosy endurance. Zależy mi żeby rower był wygodny, nie zamierzam brać udziału w wyścigach czy czymś podobnym. Po prostu chce jeździć dla własnej przyjemności. W oko wpadły mi te 2 modele

https://sprint-rowery.pl/rower-szosowy-polygon-strattos-s5-disc

https://www.bikeatelier.pl/szosowe/376-rower-merida-scultura-endurance-400.html#/1-wariant-s

Będą dobre dla amatora? Czy na przykład do moich potrzeb taki rower nie jest potrzebny i mogę śmiało kupić tańszy na Shimano Sora czy Tiagra? Teraz mam stary rower górski na najtańszych podzespołach i staram się robić codziennie około 30km na w miarę płaskich terenach. Także każda zmiana na pewno będzie odczuwalna. Po kupnie szosy dystanse na pewno będą dłuższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć da radę ale Sora jest na hamulcach mechanicznych. Tiagra jest o.k. i jako pierwsza grupa szosowa występuje z hamulcami hydraulicznymi. Z tych dwóch co podlinkowałeś to bym wziął Meridę bo mieści szersze opony i jak stwierdzisz, że na tych 28c jest mało komfortowo na dziurawych asfaltach albo Cię kiedyś najdzie zjechać czasmi z asfaltu i przejechać przez las czy pole to w Meridzie wsadzisz opony 35c. Czyli wg współczesnej nomenklatury jest to taka szosa Road+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kompot321 napisał:

Pollygon jest na oponach 28, a Merida 32. Są jakieś różnice w prędkościach i komforcie między nimi czy raczej znikome?

Przy rekreacyjnej jeździe raczej znikome. Większe różnice w prędkościach odczujesz na jakości opon, tzn. jak weźmiesz nawet tej samej firmy o tej samej nazwie ale podstawową, ekonomiczną vs. najbardziej zaawansowaną technologicznie (i też przy okazji drogą). Jest taka strona w necie z porównaniem oporów toczenia opon Bicycle Rolling Resistance gdzie możesz sobie porównać opory toczenia różnych opon. Ale opory toczenia to nie wszystko bo są jeszcze opory aerodynamiczne wynikające z budowy roweru, naszej sylwetki, nawet włosy na nogach dają spore opory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...