Skocz do zawartości

[kaseta] Zamiana CS-HG51 11-30 na CSH-G51 11-32 albo CS-HG31 11-34


marekmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, noszę się z zamiarem jak w tytule.

Stary rower, 3x8, przód 22-32-44, tył 11-30. Przerzutka tył to jakieś Deore (jedyne, co odczytałem), długość wózka pomiędzy osiami kółeczek to 90 mm, czyli, jak doczytałem, wózek długi SGS.

Pytanie: czy wystarczy zmienić kasetę i całość będzie działać jak dotychczas?

Wydaje mi się, że tak, bo nowa pojemność to 43, a te wózki podobno to obsługują. Choć nie wiem, czy nie zależy to od modelu przerzutki. Trudno znaleźć konkrety.

Czy można ewentualnie myśleć o kasecie 11-34? Ale to tak bardziej teoretycznie pytam.

Dziękuję za (p)odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli powodem zmiany jest zużycie to wymienia się zawsze parę kaseta i łańcuch. Warto także zerknąć na zębatki korby, zwłaszcza 32T.

Nie wiem czy i jaki jest sens zmiany kasety na 11-34, bo 22x34 to bardzo miękkie przełożenie. Przemyśl czy nie lepiej mieć mniejsze przeskoki między przełożeniami czy jednak brakuje ci przy jeździe pod górkę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2023 o 16:00, ArtGD napisał:

Jeśli łańcuch jest zużyty, to nie będzie działał z nową kasetą.

Tak, tak, to nawet dla mnie jest oczywiste. Używam dwóch łańcuchów Connex 808, które zamieniam co 200-300 km. Nie wiem, czy to coś pomaga,ale kiedyś usłyszałem o tym i tak robię.

21 godzin temu, bogus napisał:

Jeśli powodem zmiany jest zużycie to wymienia się zawsze parę kaseta i łańcuch. Warto także zerknąć na zębatki korby, zwłaszcza 32T.

Zerknąć to ja mogę, ale nie bardzo potrafię ocenić jej stan, podejrzewam.

Powodem jest chęć uzyskanie bardziej miękkich przełożeń,zwłaszcza tego najmniejszego 22/32 zamiast 22/30-zawsze coś.

21 godzin temu, bogus napisał:

Nie wiem czy i jaki jest sens zmiany kasety na 11-34, bo 22x34 to bardzo miękkie przełożenie. Przemyśl czy nie lepiej mieć mniejsze przeskoki między przełożeniami czy jednak brakuje ci przy jeździe pod górkę. 

Pytanie o 11-34 było pytaniem czysto teoretycznym :-)

Zamówiłem 11-32 (11-13-15-18-21-24-28-32) zamiast 11-30 (11-13-15-17-20-23-26-30)-powinno być łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...