Skocz do zawartości

[2500] trekking Unibike czy Kross?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kompletnie nie znam się na rowerach dlatego potrzebuję porady w wyborze odpowiedniej marki i modelu.

Mężczyzna 184cm, 90kg 

Nie zależy mi na żadnych bajerach tylko na sprawdzonej marce, która stosuje dobrej jakości materiały. Wiem że w tej cenie nie można oczekiwać fajerwerków.

w oko wpadły mi dwa modele:

unibike voyager gts i KROSS trans 4.0

który z nich wybrać i co najważniejsze w jakim sklepie kupić żeby się nie okazało że są pozamieniane podzespoły. Z góry dzięki za porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jawor2201 napisał:

w jakim sklepie kupić żeby się nie okazało że są pozamieniane podzespoły.

Chyba w każdym mogą być zamontowane inne, trzeba sprawdzać.

EDIT.

@MikeSkywalker, ja zrozumiałem, że chodzi o rozbieżności ze specyfikacją na stronie producenta...

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jawor2201 napisał:

żeby się nie okazało że są pozamieniane podzespoły

To o tym jeszcze nie słyszałem żeby sklepy coś podmieniały. Więc "niesprawdzonych" nie znam. 

Z powyższych śmiało brałbym Voyagera, Unibike robi sprawdzone rowery. Owszem, ich trekking swoje waży - ale coś za coś, wozisz osprzęt który jest w pakiecie. Pytanie czy na pewno potrzebujesz roweru trekkingowego - bo ich crossa z racji regulowanego mostka też można nieco dopasować do bardziej wyprostowanej pozycji, a będzie to rower znacznie lżejszy i inny w prowadzeniu - czy na plus, czy na minus, nie wiem. 

Podlinkowany wyżej Elops będzie lżejszy i lepszy na miasto i raczej na dłuższe trasy/górki odpada z racji napędu 1x. 

Dobrze byłoby pochodzić po lokalnych sklepach, to daje bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem wozić dzieci w fotelikach, przyczepkach, odbywało się to okazjonalnie, okazało się to bez sensu na dłuższą metę, lepiej jak trochę podrośnie i samo zacznie jeździć, tak też  uczyniłem i nie żałuję. Jeździłem sam i nie musiałem na siłę uszczęśliwiać siebie ni dziecka. Okazjonalnie moszna przyczepić fotelik do trekkinga i też korona z głowy nie spadnie, nie ma co demonizować, trekking nie musi mieć kierownicy typu ''miejskiego'' cokolwiek to znaczy dla producentów montujących takie wynalazki.
😉 
DSC05234.thumb.png.55f7ece23005eab43a6f125269747d7d.png

Pozdrow'er😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jawor2201 napisał:

Aktualizacja. Byłem w salonie rowerowym i również Pan mi odradził kupno trekinga tylko crossa. Czy northtec CALEDON DB AC będzie dobrym wyborem? 

Nie. Dobrym wyborem będzie Unibike Flash.

Rozmiar między 19, a 21.

Przymierz się i przejeź dla porównania z czyms innym.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 21 cali to byłbym bardzo sceptyczny. Wg mnie 184 cm to idealny wzrost pod 19-tkę.

 

20 godzin temu, PiotrWie napisał:

Do wożenia dziecka sensowną za to jest damska rama - wyobraź sobie przekładanie nogi nad ramą jak masz dziecko z tyłu.

Nigdy nie jeździłem z fotelikiem, ale ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki nie wg. Ciebie, czy mnie, tylko wedle wszelkich prawideł, u większości producentów taki wzrost zakrawa o te 2 rozmiary, a to czy ktoś o wzroście pomiedzy rozmiarami będzie się lepiej czuł na większym, czy mniejszym zależy od  budowy ciała.

Sam mam 175 cm i teoretycznie mój wzrost jest dopiero w dolnym zakresie jeżeli chodzi o rozmiar 19, ale mam na tyle długie nogi, że przy standardowej sztycy 350mm mam ją ustawioną prawie na max. (Do ogranicznika brakuje mi dosłownie kilka mm.)

Takie ustawienie sugeruje, że mogłbym mieć nawet 21, gdzie osoba o wzroscie do 175 łapie się jeszcze na 1u cali.

Także wzrost to jedynie parametr wyjściowy od którego można zacząć jakieś przymiarki.

Co do fotelika i damki to z jednej strony ok. Jest łatwiej i bezpieczniej przy wsiadaniu i ewakuacji, ale taka rama jest mniej sztywna i utrudnia utrzymanie roweru z fotelikiem w pionie gdy trzymamy go między nogami.

Poza tym z fotelikiem będzie jeżdżone 1-3 lat, a rower zakładam, że zmieni za 10-15, więc po co się karać damską ramą w tak młodym wieku 😛

Ja wszystkie wady fotelika wyeliminowałem przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

@Maciek.B 

Cytat

Jeżeli chodzi o wożenie dziecka na foteliku, to trekking będzie jedną z najgorszych możliwych opcji.

A w sumie to dlaczego i co byłoby lepsze? 

 

Posiadam obecnie Treka X-Caliber 8 (MTB z 1x) co się średnio do tego nadaje ze względu na kształt ramy, mam też Gianta Contenda AR 1 (szosa) którą obecnie wożę dziecko, ale jest to średnio komfortowe.

 

Sorry za odkopywanie tak starego tematu, ale sam obecnie szukam roweru głównie do miasta i wożenia dziecka na foteliku. Przyczepkę też mam, ale na krótkie wyprawy na lody do parku to jednak fotelik wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dargenn co byłoby lepsze?

Crossówka, fitness, ewentualnie jakiś góral o rekreacyjnej geometrii, w zależności gdzie i jak to będzie używane.

A dlaczego?

Spróbuj ubrać 25 kg plecak i usiądź w pionie na taborecie ustawionym lekko pod górkę, a później wyobraź sobie że jeszcze musisz go rozpędzić do 20 km/h i wykonywać jakieś manewry.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fotelika ZDECYDOWANIE damka. Jeździliśmy z żoną i z dzieckiem - męska rama odpada, chyba, że ktoś tańczył w balecie. Jeździliśmy poza miastem, kierownica "jaskółka". Może prosta byłaby lepsza. Minimalne pochylenie roweru, żeby ułatwić sobie wsiadanie może skończyć się tym, że dziecko się wychyli również i nie utrzymasz roweru (i dziecka). W mieście fotelik jest bardziej "zintegrowany" z rowerem niż przyczepka, ale dziecko jest w przyczepce niżej (odpukać jakby coś się stało). Osobiście uważam, że wożenie malutkiego dziecka na rowerze w mieście, za chybiony pomysł. Ale rozumiem, że czasem trzeba.

Edytowane przez Jendrass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...