Skocz do zawartości

[Przyczepka] Croozer Kid for 2 - luźne koła


Dziobo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam croozera jak w tytule, stary model, bez amortyzacji, najprawdopodobniej 2010/2011 rok. Ogólnie w świetnym stanie i jak dotąd służyła jako wózek do pchania ale chciałbym ją podczepić do roweru. Mam obawy co do kół, ponieważ na wysokości opon gibają się one tak na spokojnie centymetr w każdej płaszczyźnie(poza wychodzenie w bok/na zewnątrz). Luz powstaje w miejscu mocowania ośki już do samej przyczepki. Przy spacerze nie robi to problemu ale do roweru mam już pewne obawy. Czy tak powinno to wyglądać? Luz jest zastosowany specjalnie czy może ośka lub mocowanie się zużyło? Oś trzyma wymiar na całej szerokości. Liczę że ktoś z Was ma taki model i zetknie jak to wygląda w innej przyczepce 😉 Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, KSikorski napisał:

Miałem burleya, tam luz na kole był sumą luzu na łożysku i rozklepanej tulei ślizgowej w którą kotwiczy się stalową oś koła.

Trzeba naprawić, niemniej przyczepka bez zawieszenia to słaby wybór.

Rozumiem, ze po naprawie koła już sztywne jak w rowerze, bez żadnego luzu? 

 Do pchania brak zawieszenia nie przeszkadzał. Mam masę ścieżek rowerowych więc pojeździć się da nawet bez zawiechy ale na razie to bardziej na próbę niż na stałe. Jak współpraca z rowerem się sprawdzi to kupie coś nowego już z amortyzacją 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2023 o 14:17, Dziobo napisał:

Do pchania brak zawieszenia nie przeszkadzał.

I to jest podstawowa różnica. Wyobraź sobie teraz, że siedzisz w taczce bez amortyzacji i najeżdżasz na krawężnik lub z niego zjeżdżasz - z prędkością rowerową, nie pieszą. Dostajesz uderzenie prosto w kręgosłup. W przypadku dzieci regularne "ubijanie" kręgosłupa będzie skutkowało problemami zdrowotnymi w przyszłości.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...