Skocz do zawartości

[Opony i błotniki] Opony i błotniki do Tribana 520


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić  opony  szosowe o roz. 28 w Tribanie, które teraz się znajdują i założyć coś szerszego z  błotnikami,  aby jeździć po mieście. Wstępnie  wybrałem oponę Schwalbę Energizer Plus Tour i do tego  błotniki SKS Bluemels Matt. Teraz takie pytanie, jak maksymalnie szerokie opony tam wejdą  w połączeniu z błotnikami aby nic nie szorowało? Chciałem włożyć przynajmniej  opony 1,4" +  błotniki o szerokości 35 mm. W serwisie przez telefon w Decathlonie powiedzieli mi, że błotniki muszą koniecznie być szersze niż opony, nie mogą być równe, bo z tego co wiem szerokość opon i błotników będzie równa. Czy naprawdę błotniki o takiej samej szerokości co opony nie spełniają w pełni swego zadania? Kolejny rozmiar błotników SKS to już 45 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie pytanie, jak maksymalnie szerokie opony tam wejdą  w połączeniu z błotnikami aby nic nie szorowało?

No ale to ty masz ten rower w domu a nie większość użytkowników tego forum. Masz chyba linijkę?

Tak błotnik może być równy szerokości opony - może być nawet węższy. Po prostu będzie mniej chronił przed wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to jest logiczne. Mam na myśli, jak to się sprawdza w praktyce. Może być tak, że błotniki równej szerokości z oponami i błotniki szersze niż opony będą tak samo chroniły. 

 

Edit.

Mogę sobie mierzyć, ale co z tego, jeżeli teoretycznie  powinny wejść, ale  w praktyce będzie coś szwankować. Jeżeli mam dodatkowego luzu 2 cm, to nie ma tematu,  jeżeli wszystko wchodzi praktycznie na styk, to jeżeli nie włożysz, to się nie przekonasz.  

Ten rower jest tak popularny, że zapewne nie tylko ja mam ten rower i nie tylko ja wpadłem na taki pomysł. 

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...