Skocz do zawartości

[Rowery] Bieda gravel z Tribana RC120


Przmslwklt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

Pytałem jakiś czas temu o gravele, jednak nie jestem pewny czy w moim aktualnym zasięgu finansowym (do max 4k) jest sens kupować jakiś rower.. objezdzilem parę sklepów i sprawdziłem kilka rowerów (Kross Esker 1.0 i Esker 2.0, Romet Aspre 1) i w zasadzie za każdym razem ten rower jest pójściem na wiele kompromisów. 

Podczas mojego testowania rowerów, bardzo pozytywne wrażenie wywarł na mnie rower Triban RC 120 w wersji szosowej. Podoba mi się jego waga, wygląd i cena, zwłaszcza w używkach :p. Myślę że byłby to dobry rower dla mnie dla takiego codziennego jeżdżenia. Aktualnie potrafię zrobić 50-90 km na dzień na moim leciwym MTB, dlatego jestem przekonany że taki rower pozwoli mi osiągać większe odległości przy podobnym wysiłku.

Jednak w moich okolicach sporo jest polnych dróg i leśnych, w miarę zadbanych szutrów, dlatego zastanawiam się, czy można z tego roweru zrobić "bieda gravela" to znaczy zaimplementować do niego nieco szersze opony, np. typu semi slick, żeby dało się wjechać właśnie w taki teren. Czy ktoś z Was robił coś w tym stylu? Czy możecie polecić mi jakieś opony, albo macie jakieś sprawdzone modele? Czytałem w necie, że max rozmiar dla tego roweru to 700x35c, czyli rowery tego typu będą ok? (https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-terreno-zero-pd25049/?v_Id=198778). Czy taka opona wejdzie na oryginalną obręcz, czy trzeba zakupić dodatkowo inną (i przykładowo jaką?)?

Czyli głównym targetem nie jest jazda po szutrach, ale możliwość sporadycznego wjechania na podobne drogi: powiedzmy 70/30% z wyższą wartością dla szosy.

Myślę że temat może być nieco kontrowersyjny dlatego pozwolę sobie na małe wyjaśnienie: mam trochę słomiany zapał, dlatego nie chcę na dzień dobry inwestować większych pieniędzy. Trochę szkoda mi wydawać 4000 na rower, który będzie festiwalem kompromisów więc wolę dozbierać w przyszłości większą kasę i kupić coś sensownego a do tego czasu wybadać swoją zajawkę :).

Dajcie proszę znać czy ktoś z Was działał podobnie z tym rowerem i czy ma to sens.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś podobnego ale z Tribanem 100, czyli jeszcze gorszym paździerzem niż Triban RC 120 bo na hamulcach szczękowych i wolnobiegu. Kupiłem go jako używkę za jakieś psie pieniądze, około 600 zł bo wyjechałem na kontrakt do innego miasta i nie chciałem wozić żadnego ze swoich rowerów co tydzień ze sobą (na weekendy wracam do domu) żeby się nie niszczył a chciałem mieć tam coś w miarę wygodnego, taniego, nie rzucającego się w oczy dla amatorów cudzej własności ale żebym mógł nim jeździć na dłuższe wycieczki po pracy. Tanim sumptem zmieniłem mu napęd na 2x7 z korbą o grawelowym rozmiarze 46-30 T bo na oryginalnym 1x7 z korbą 48T nie dało się jeździć po górkach morenowych, które tam występują. Opony wymieniłem na grawelowe Hutchinson Overide 700x35c i mam naprawdę fajny rower, bieda-grawel pełną gębą ale bardzo wygodny i pozwalający na bezproblemowe przejechanie kilkudziesięciu kilometrów zarówno po asfalcie jak i po drogach polnych i leśnych

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do RC520 wrzuciłam opony Continental Terra Speed 35mm i dają radę i po szutrach i po asfalcie. Wcześniej miałam szosowe opony Continental GP 5000 w rozmiarze 28mm. Obie opony są na mieszance Black Chili i po przesiadce z GP5000 moje nogi nie odczuły znaczącego wzrostu oporów na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...