Skocz do zawartości

[Napęd] Pękł mi bębenek zewnętrzna tuleja na który nachodzi kaseta HG model FH-M475, ma ktoś w częściach?


erio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich, tu świerzak co polubił samodzielne serwisowanie.

Mam Treka Cobia 29 cali XXL, i lubię jak mi pikawa wyskakuje na podjazdach - amator 

Uprzedzając, nie pisz kup sobie nowy bębenek lub koło, lub piastę...

Chcę naprawic uszkodzony bębenek a nie wyrzucać..

Bebechy działają, i gdyby nie pęknięta szprycha, i demontaż kasety nawet bym nie zauważył że tuleję bębenenka mam w 3 częściach :)

Ma ktoś pasującą tuleję do bębenka M475, lub inny bębenek który zakręcę na moją fiastę.

Założyłem już do roweru zapasowe koło, ale to przydałoby się usprawnić...

może ktoś ma bębenek ze zmielonymi bebechami, urwanymi zapadkami... mogę wysłac częsci moje albo przyjąć tuleję...

hasło przewodnie... szkoda wyrzucać..

W sumie moge skleić superglue, założyć kasetę która go utrzyma puzle w złożonej pozycji, i jezdzić :) PS. Szptycha wymieniona (pierwszyraz mi pękła)

 

Edytowane przez erio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to, nie wiesz?

To ten wihajster co tam jest na orzechu, na który nachodzi choinka.

A tak na poważnie to też kieruję się mottem jednego z bohaterów bajki "Psi patrol", które brzmi: "Nie wyrzucaj - wykorzystaj", ale tylko wtedy gdy reanimacja nie będzie droższa niż zakup nowego.

@erio weź no mnie pokaż palcem, o którą część Ci chodzi, albo daj zdjęcie:

https://si.shimano.com/en/ev/FH-M475-2198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.png.623bc4705d524e3a65fa50f6c16c6b54.png

Ten element? Nic innego nie przychodzi mi do głowy jako zewnętrzna tuleja spinana kasetą. Pierwszy raz spotykam się z pękniętym bębenkiem :D

Tak czy inaczej, ogłoszenie w dziale Kupię że szukasz pasującego, albo po prostu, wymiana całego bębenka. Jak nie masz klucza do jego rozbierania to może wyjść niewiele drożej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, gratuluję domyślnym osobnikom :) to 12. Rozkręciłem stare koło 26 cali z kasetą 8 rzęgową, i część wchodząca na 13 (ten wewnetrzny element bębenka z zapadkami) jest inna, ale część nr  12 wygląda na taką samą, ta sama śruba na imus 10, ta sama długosć. Więc zamienię tuleję (obudowę, częśc nr 12) bębenka. 

Anyway... jeżeli ktoś ma uszkodzony bębenek 7-10 rzęgowy shimano .. przyjmę... niekoniecznie M475, byle część 12 pasowała

Klucz do rozbierania bębenka zrobię sobie z płaskownika, Szanowny Adminie, śmiało proszę przeniec do działu Kupię :) jeżeli mogę prosić, nie chcę dublować. Przepraszam za uchyboenie

Edytowane przez erio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...