Skocz do zawartości

[manetka] Wybór manetki do roweru dziecięcego z przerzutką tylną Shimano Altus 8-biegową.


tomekwsrod

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję pomocy w wyborze manetki do roweru dziecięcego z przerzutką tylną Shimano Altus 8-biegową.

Przerzutka działa średnio, ale działa. Problem jest z manetką do zmiany biegów (trigger). Bardzo ciężko chodzi. Syn (7 lat) jest w stanie wrzucić najwyższy bieg, potem jednak nie daje rady zmienić na niższe, bo bardzo trudno jest ten trigger wcisnąć i trzeba to robić wciskając daleko do samego końca, by zaskoczyło.

Stąd prośba, czy możecie polecić coś co by lekko chodziło? W tym przypadku komfort korzystania gra priorytet. Syn jeździ i tkwi na najwyższym biegu, bo jak się rozpędzi to może szybciej jechać, ale nie jest w stanie zrzucić biegów na niższe.

Budżet to około 200 złotych, byle rozwiązać problem, żeby miał frajdę z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przejrzałem linki wyżej z gripshfitami i dzieki nim trafiłem na youtube, na którym ktoś polecił remedium dla dzieci na gripshifty: zamiast nich zainstalowanie triggerów SL-M310-8r. Przy czym manetki M310 już nie ma, została zastąpiona M315 i taką kupiłem. Koszt 52zł.  Zobaczymy, czy się sprawdzi. Dzięki.

Edytowane przez tomekwsrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem wiele lat na gripshifcie - moim zdaniem małą ręką łatwej to ruszyć. Przy okazji linkę i pancerz warto wymienić na możliwie dobre. Ale (może, bo nie znam osobiście) lepiej taką: https://www.centrumrowerowe.pl/manetka-sram-mrx-comp-pd6041/?v_Id=10245 bo ma dłuższą część chwytaną - uprzedzę - to produkt SRAM do przerzutek Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowane gripshifty też warto wziąć też pod uwagę. Może coś się zmieniło, jeśli chodzi o korzystanie. Ten aktualny trigger przy naszym rowerze to no-name sparowany z przerzutką Altus. Zobaczymy najpierw jak się sprawdzi zamówiony trigger Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...