Skocz do zawartości

[Kaseta] CS-HG400-9 Szybkie zużycie, czy to normalne


Burgi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  serwisowałem kolo i zauważyłem jak moja kaseta nosi już ślady łańcucha, zęby już mają rant a kaseta przejechała 1 100 km, cały nowy napęd, łańcuch czysty, smarowany. Jazda głównie w lesie na ścieżkach na MTB, sporo podjazdów ale jestem początkującym rowerzystą, raczej duża kadencja, bez mocnego poledałowania. Przerzutki zmieniane często ale płynnie, zgodnie ze sztuką,  bez zgrzytu. 

 

Nie wiem czy to normalny temat czy kupiłem np. podrobke ( to była wersja OEM ze sklepu na allegro) 

Screenshot_20230729_220206_Gallery.jpg

Screenshot_20230729_220245_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MikeSkywalker napisał:

A jaki masz łańcuch? Bo jak jakaś gumka od majtek to on może być winny. 

W sumie na dwóch łańcuchach bo chciałem przetestować system 3 łańcuchów.  500 km na kmc 9.73 kolejne 500 km na hg-53. Po 1000 km założyłem hg-93, chce przy tym systemie zweryfikować 3 różne łańcuchy

Edytowane przez Burgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Burgi napisał:

500 km na kmc 9.73 kolejne 500 km na hg-53. Po 1000 km założyłem hg-93

* Czy ten KMC 9.73 jest oryginalny? Trzeba uważać, bo jest dużo podrobek.

* HG-53 - to jest chyba najsłabszy z tych łańcuchów o ile KMC jest oryginalny. Prawdopodobnie będzie najszybciej się "wydłużał".

 

 

Aby napęd równomiernie Ci się zużywał to co xxx km zawsze wieszaj te 3 łańcuchy na jednym gwoździu i wybieraj nakrótszy. Tym sposobem zrobisz tysiące kilometrów, na tym napędzie.

Te zagniecenia na zębatkach kasety to norma.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal

Co do oryginalności KMC to ciężko powiedzieć,  zamówiłem go w wersji OEM z allegro od sprzedawcy Rowerek.pl - może i oryginalny. HG93 kupiłem na pewno ori, z opakowaniem, instrukcją.  

Pytanie czy kaseta CS-HG200 nie okazałaby się bardziej wytrzymała? Waga nie ma dla mnie dużego znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies jak to mówią. Nawet bym sobie głowy nie zawracał porównaniami tanich kaset. Jak już to możesz rozważyć XT - powinna być zauważalnie trwalsza, u kolegi w rowerze jeździ, zakładałem mu używaną i ma się nieźle. Aczkolwiek nie jest to rower MTB więc nie dostaje w tyłek na podjazdach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...