Skocz do zawartości

[Kona Process 153 DL 29] m gloss kodak yellow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

Jestem tutaj, poniewaz potrzebuje pomocy specjalistow, takich ktorzy maja wiedze teoretyczna jak i praktyczna. Czasy kiedy rower byl dla mnie nieodzowna czescia mega zycia, minely jakies 2 dekady temu.

W tym czasie, swiat i technika posunela sie lata swietlne jesli chodzi o rowery. A wracajac do meritum sprawy.

Chcialbym wrocic na rower, na poczatek trasy lesne, szutrowe wycieczki z dzieciakami, mini wyscigi z dzieciakami po lasach wokol Mazurskich jezior, ale rowniez mozliwosc pokonywania wzniesien, pagorkow, mozliwosc skakania rowerkiem z gorek, przeszkod etc oraz potencjalne zaszczepienie dzieciakom wiekszej aktywnosci na rowerach.

Problem rozpoczal  sie w momecie gdy zaczalem szukac informacji na temat napedow, bardzo szybko sie pogubilem w ilosci, w nowosciach etc. Jak dla mnie jest to zbyt skomplikowane na obecna chwile. 

Moje pytanie brzmi. Czy naped jaki jest zamontowany w Kona Process 153 DL sprawi ze jest on zarazem szybki na prostych lesnych szutrowych drogach podczas wycieczek ? Jak wygladaja w praktyce wjazd takim rowerem z tym napedem pod strome wzniesienia, pagorki?

Widzialem kilka filmikow na youtube i wiem jakie ma mozliwosci jesli chodzi o zjazdy przez osoby uprawiajace wyczynowo ten sport. Ja jednak chcialbym rower ktory bedzie mial cechy szutrowki jak i MTB z zawieszeniem.

 

Kona Process 153 DL 29 lub 27.5 M gloss kodak yellow

podaje link ze specyfikacja, mam nadzieje iz jest to dozwolone: 

https://konaworld.com/products/process-153-dl-29-1

 

Bardzo dziekuje za pomoc i wszelkie sugestie. 

Pozdrawiam cieplo.

 

 

 

Edytowane przez Sambor81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie typowego roweru enduro na szutry, lekkie MTB z oczekiwaniem szybkości to mocne nieporozumienie. Masz przecież jak chcesz Konę inne oferty z bardziej "przyjaznym" geo do takich zastosowań. Ale odpowiadając wprost dużo dają opony czyli ich wymiana. A pod górę jedzie to w zasadzie tak samo jak każdy obecnie full czyli bardzo dobrze.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Tyfon79,

Dzieki za komentarz, chodzi o to aby rower byl jak najbardziej uniwersalny i dawal bardzo duzo FUN-u :) Tak jak pisalem nie mam zielonego pojecia o dzisiejszych rowerach, ale chcialbym aby wlasnie byl lekki, dawal Fun na zjazdach, podjazdach skokach ale rowniez aby dalo sie nim pojezdzic po plaskich lesnych szutrowych drogach i nie musial sie wlec za innymi.  na pewno musi miec porzadne zawieszenie oraz naped. To nie musi byc KONA, ale jesli byl bys tak mily i podal z 2-3 modele spelniajace te warunki bylbym bardzo wdzieczny. 

Dziekuje i pozdrawiam :)

PS: Sorry za brak polskich znakow w pisowni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czytając zastosowanie do jakiego potrzebujesz roweru to zdecydowanie nie szukałbym roweru enduro. Jedyne co przychodzi mi do głowy to rower trail o skoku około 120 mm, one nieźle podjeżdżają, nieźle zjeżdżają, do delikatnych skoków też mogą być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tyfon79 napisał:

NerfMe: Zerkne na te rowerki. Bardzo dziekuje. Mozesz cos pomoc w sprawie wybrania napedu ? Chcialbym max przeznaczyc 15 000 - 20 000 PLN za rower. Ten bike wroci do syna za rok lub dwa, ktory wlasnie odkrywa frajde jezdzenia, wiec chcialbym cos perspektywicznego :) Hei Hei juz sprawdzilem i sa w granicach rozsadku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...