Skocz do zawartości

[korba] Doradźcie korbę, taką nie za drogą 48/38/28 170mm


Rekomendowane odpowiedzi

Będę jutro jechał do sklepu po nową korbę do mojego roweru kross trans 1 2021, korba ma przejechane trochę kilometrów. Jest to fabryczna korba która niestety zaczęła się giąć na największej tarczy. podejrzewam że dlatego iż można na niej jechać najszybciej więc jest największe obciążenie. Irytowało mnie to od jakiegoś czasu bo łańcuch potrafił trzeć o przerzutkę ale tylko na największej. Najczęściej i tak jeżdżę na środkowej.

Próbując zdjąć(wybić) korbę żeby podjąć próbę wyprostowania tych zębów pogięła się cała reszta :) . Nie miałem tego przyrządu do ściagania korby. Jutro jadę do sklepu kupić jedno i drugie, nie jestem aż tak zły bo zaliczyła już sezon zimowy i zaczęła się giąć a to dalej fabryczna. Szukam raczej jakiegoś shimano w tej cenie czyli jakaś budżetówka może 60 zł. Jeszcze mam dylemat czy wymienić łańcuch i wolnobieg przy okazji, bo kiedyś kupiłem na zapas. Jeden łańcuch kilka miesięcy temu zajechałem ale zostawiłem sobie starą korbę i wolnobieg. A łańcuch wziąłem z poprzeniego roweru ekonomicznie :) tam była prawie nówka ten łańcuch ale o jeden ząb krótszy niż powinno być wg tutoriali, a ten łańcuch co miałbym zakładać jest ze Srama zębów idealnie z tego co pamiętam, chyba tylko bym musiał spinkę dołożyć i będzie git. Jeden ząb +/- wg was ma duże znaczenie? Fabryczny łańcuch na wykończeniu zaczął przeskakiwać przy naprawdę dużym użyciu siły że prawie nie było to zauważalne, więc obstawiam że wolnobieg mógł dostać po dupie troche a czy korba mogła się odkrzywić od tego za krótkiego łańcucha? Nie wiem.

Nie podejrzewam że suport może być krzywy bo próbowałem napierać i uderzać po korbie przez drewienko, gumowym młotkiem ale i tak jak zdejmę to rzucę okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba żebym dobrał do tych opon co kupuję bo ten sam sprzedawca ma takie :

https://allegro.pl/oferta/neco-nsp3001-48-38-28-mechanizm-korbowy-trekking-11093690622 - neco <---- nieznana dla mnie marka, pewnie chinczyk ale tańszy niż shimano

https://allegro.pl/oferta/shimano-ty301-48-38-28-mechanizm-korbowy-trekking-10782592797 - shimano ty 301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Neco to wygląda na stalową korbę oblewaną plastikiem (to taka najniższa półka), więc te podawane 900 g wagi to raczej ściema. Neco potrafi robić dobre części, ale akurat tej korby bym nie polecił. Moim zdaniem lepiej dołożyć te kilka złotych do Shimano, albo za jeszcze trochę drożej wziąć portugalską Mirandę (waży jeszcze mniej niż Shimano, ale obie te korby mają już aluminiowe ramiona i powinny być dość precyzyjnie wykonane).

Łańcuch i wolnobieg najlepiej dać nowy (tylko nie łańcuch HG40).

KORBA KOR35 MIRANDA ALFA 3 ALU EUROP ALTUS 48 C. - 5689236835 - 10739971476 - Allegro.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marveloznasz się troche na rowerach, dzięki za pomoc już w kolejnym temacie. A co złego z tym hg40? Ja mam tego srama https://www.centrumrowerowe.pl/lancuch-sram-pc-830-pd6605/ , nie powiem bo dla testow wzialem tego srama, zazwyczaj budżetowo na shimano zawsze

Edytowane przez sandblast9165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HG40 to po prostu słaby łańcuch, bardzo szybko się zużywający. Na pierwsze kilkaset kilometrów może być (będzie działał poprawnie i się nie urwie), ale pod względem realcji jakość/cena w ogóle się nie opłaca. HG71 czy KMC X8 są dużo lepsze niż wynika to z różnicy w cenie. Tego SRAM-a nie znam, więc nie porównam do niego, ale HG 71 w relacji do HG 40 dzieli przepaść w trwałości, a kosztuje tylko te 20 zł drożej (średnio biorąc).  

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...