Skocz do zawartości

[bikeparki] doświadczenia z bikeparków


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz na myśli Hip Hopę flow (czyli dolny odcinek) to Rockendrolla jest ciut trudniejsza, ale nie cała, a dosłownie kilka punktów, gdzie są przejazdy po kamieniach z lekkim podjazdem i trzeba mieć trochę prędkości i pewności, by się przetoczyć. No i na Rockendroli trzeba trochę podjeżdżać. Ale jak HipHopa jest dla kogo przyjemna, to myślę, że Rockendrolla będzie ok. 11/10 :)  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie podał więc dodaję:

Mosorny Groń w Zawoi. Na górę można dostać się albo wyciągiem (obsługa zakłada i zdejmuje rowery), albo można podjechać z korby singlami podbłędny -> mosorny groń -> zimna dziura -> kawałek wypychu pod górę. 

Jak dla mnie single podjazdowe są bardzo dobrze zrobione, jednak nie ma co liczyć na piękne widoki, na trasie znajduje się może jeden punkt widokowy z widokiem na Babią Górę ;).

Na zachodnim zboczu góry do dyspozycji kilka tras w tym rodzinne, niebieska flow i trudniejsza czerwona:

- niebieski Sokolica - świetna trasa i będąc na Mosornym Groniu nie można jej pominąć, to ponad 4km świetnego flow, można połączyć z zielonym rydzowym.

- czerwona Diablak - trasa raczej z tych czerwonych łatwiejszych, niewątpliwie najtrudniejszym elementem tej trasy jest drop eliza, który można obejść.

Przy samym wyciągu do dyspozycji jest trasa czarna, freeride i niebieska. Jeździłem wyłącznie freeride i mogę polecić, trasa jest bardzo przyjemna, większość ludzi korzystających z wyciągu zjeżdża właśnie tą trasą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował @Wojcio! Zaryzykowane i zaliczone. Jestem dumny z moich cór 💪. Z żony również, ale ją wysłałem żółtym w dół 😃.

image.thumb.jpeg.1b84e02935648a49c8234d1fb39344a7.jpeg

W dniu 31.08.2024 o 20:32, Wojcio napisał:

No i na Rockendroli trzeba trochę podjeżdżać.

Małe sprostowanie - podjeżdżać trzeba na tym w co przechodzi RR, czyli najprawdopodobniej na Bystrej. Chyba, że miałeś na myśli takie kilkumetrowe odcinki to co innego.

A odnośnie Hip Hopy jeszcze - teraz się zorientowałem, że są dwa odcinki... Jechaliśmy od samej góry, ale bez skakania 😂.

Edytowane przez chudzinki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystry zaczyna się w miejscu, gdzie kończy się RR. Od jego startu jest podjazd szlakiem na Kozią, który jest bardziej oczywistym łatwym wariantem, bo dalej jest cały Twister. Tak, miałem na myśli te małe podjazdy wcześniej, ale jak ktoś z żoną i córkami robi 1650m przewyższenia, to ma prawo nie zauważyć tych podjazdów :)  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sobie na spokojnie na to popatrzeć, bo ten wyjazd to tak na spontanie był. Mieliśmy jechać na Lubomir, ale pogoda się spierniczyła i w sobotę wieczorem, posiłkując się znalezionymi w necie śladami, rysowałem to na szybko. No, dziewczyny się wciągnęły i w szczególności młodsza (12 lat) popiernicza aż mnie ciarki przechodzą...

@Wojcio, z tymi przewyższeniami to różnie bywa. Locusa używam zawsze. Jak nagrywam jednocześnie ze Stravą to ta druga pokazuje zawsze mniej. Wczoraj nie włączyłem Stravy, a dzisiaj jak wrzuciłem do niej ślad z Locusa to pokazała 1321 m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

12 lat! To ty już dla niej szykuj biało-czerwoną koszulkę z orzełkiem. 👍

Możliwości naszej trójki kończą się właśnie gdzieś w okolicy 1300m, ale traktujemy to już jak wyczyn. Jak będziesz miał ochotę na lżejszy dzień, to musimy się umówić. Pewnie we wrześniu pojedziemy jeszcze do Bielska. Z góry to ja już nie dogonię mojej córy, żona zaś zrobiła duży progres w ostatnim roku, więc też jeździmy razem. 
 

Żeby było na temat- dziewczyny na szlaku - okolice bikeparku Saalbach - wycieczka łącząca Hackelberg trail z odrobiną turystyki. Polecam. 

IMG_5673 Large.jpeg

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...