Skocz do zawartości

[1000-10000zł] mtb / xc górski interesuje do jazdy po mieście i lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zakupić rower interesuje mnie rower do jazdy po lesie, mieście.Dokladnie kategoria MTB górskie.M budżet do 10 tys i zastanawiam się czy kupić używane czy nowy.Najlepiej żeby był amortyzowany przód i tył 

Znalazłem na allegro taki ciekawy rower w bardzo dobrym stanie.Ale czy warto płacić taką cenę za używkę.Wlasciciel pisał że wszystkie papiery ma skąd posiada rower.

Na jaką markę patrzeć ,nowy czy używkę kupić  do 10 tys?

https://allegro.pl/oferta/rocky-mountain-sherpa-27-5-manitou-xt-m-jak-nowy-13509450866

 

Lub taki nowy znalazłem

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral-125/al/spectral-125-al-5/3425.html?dwvar_3425_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK

 

https://www.yt-industries.com/products/bikes/jeffsy/

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Harnasbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany spectral 125 (mam inną specyfikację) to fajny rower na trudne lub bardzo trudne warunki górskie gdy nie jeździmy bardzo szybko za to podjeżdżamy. Da się jechać po mieście - ale szkoda opon i napędu. Dla mnie jego geometria jest wygodna jak się jedzie stromo pod górę albo stromo w dół. Na płaskim się męczę. Kupowanie używanego roweru za 10.000 wymaga bardzo dobrego rozeznania i zdolności oceny stanu technicznego.

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podejdź do salonu rowerowego np. Gianta albo Decathlonu i przejedź nowoczesnym crossem z amortyzatorem, jak polecane szeroko: Giant Roam 1 lub Riverside 920.

Kupowanie używanego fulla to w ogóle loteria, jeszcze Rocky Mountain, który jest, bardzo dobrą, ale egzotyczną marką w Polsce, nie ma dystrybutora, a zdobycie części do zawieszenia graniczy z cudem.

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie fulla do miasta to jak kupowanie wielkiego auta typu SUV do miasta, bo wygodne i bezpieczne itd.

Tylko potem przychodzi refleksja, że gdzie ja tym zaparkuje i czemu to tyle pali i jest tak kosztowne w utrzymaniu? Ostatecznie kupuje się drugie tanie auto typu Fabia, Fiesta czy inny Yaris, żeby jechać po bułki i okazyjnie z rodziną do lasu wyskoczyć a wielki SUV stoi w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomie przeczytałem, górski interesuje do jazdy po mieście i lansu.😉

"Zwykły las , taki bez amortyzatorów,sama rama jest zbyt nie wygodny do lasu .Źle się jeździ sztywny taki nie lubię takich"

No i ten tekst, z kim Kardashian mamy przyjemność?

Do lansu, do kwadransu ta Sherpa, ładna sztuka, urzytkowa rzekł bym.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harnasbike Dostałeś kilka opinii, że rower full to zły pomysł na rower do miasta. Nie przyjąłeś ich. Zależy ci na "lansie" to kup taki rower, który nie jest sensowny, ale lansuje ciebie w odpowiednio "lansowny" sposób, np. że ma amortyzatory FOX i XT na wszystkich podzespołach, pasuje kolorem ramy do koloru butów. Tu wszelka merytoryka zawodzi niestety.

Dlaczego jednak obrażasz kolegów z forum, zwłaszcza tak zasłużonych jak Sobek82, którego tu wszyscy znają i lubią? Nazywanie kogoś "przygłupem", "idiotą" to nadużycie i nie będzie akceptowane na forum. Sobek82 ma cięty język, ale nie nazwał ciebie w żaden obraźliwy sposób.

Nasze forum rowerowe nie zna się na "lansie", tu musiałbyś uderzyć o poradę na wizaz.pl
Zamiast roweru sugeruję trochę ochłonąć, wypić ciepłą herbatę, przejrzeć "Słownik języka polskiego".

image.png

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super forum .Jeden gościu rower porównuje do auta i wysyla zdjęcia kobiet na forum rowerowym.Sorry ale nwm o co ci chodzi z tym zdjęciem kobiety to zdjęcie twojej matki czy jak? 🤣drugi jest sfrustrowany co zobaczył i musiał wyrazić opinię , bo żyje tylko forum i musi nabijać posty żeby być zasłużonym 🤣.

Mogę jedynie podziękować za pomocne opinie użytkownikom @NerfMe i @Wojcio i takich oczekiwałem pomocy. Niestety czasem się znajdą buraki co chcą zaistnieć w internecie , bo w prawdziwym życiu zawsze pod górkę:).Tylko cię proszę nie wysyłaj mi teraz zdjęc erotycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...