Skocz do zawartości

[Dobór] pomoc w doborze 193 cm 140 kg 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w tytule szukam roweru . Mam 193 wzrostu waga 140 kiedyś 90 ale ostatnie 15 lat jazdy samochodem i na wózkach widłowych zrobiło swoje , a rower poszedł w odstawkę.  Ostatnio jeździłem na jakimś   z decathlonu a poprzednio wheller cross 1600 i tu jednak jakość wheelera była nie porównywalnie na plus . Żadne marketowce mnie nie interesują . Raczej jazda po mieście rzadziej bezdroża . Mieszkam w Grodzisku Mazowieckim terenu do jazdy nie brakuje .Szukam sprzętu używanego muszę kupić na raty celuje w all raty payu są na zero procent duże koła 28" I rama dobrana do wzrostu   lubię szybciej pojechać rower ma nie męczyć jak pisałem mam porównanie między wheelerem a rowerem z sieciowki. Raczej cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden. Przynajmniej nie 'z półki' albo raczej - z gotowców. Ważąc 140 kilo jesteś jakieś dwa odchylenia standardowe od tego co rynek oferuje. Główny problem będzie z tylnym kołem.

EDIT: Może znajdź jakieś rowery które Cię interesują, podrzuć linki?

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rower w cenie do 1500 zł.

2. Rower wytrzymujący obciążenie 140 kg.

3. Rower używany.

4. Możliwość zakupu roweru na raty.

Ja uważam, ze spełnienie wszystkich punktów jednocześnie jest awykonalne, ale może ktoś będzie w stanie pomóc.

https://www.decathlon.pl/p/rower-podrozny-riverside-touring-520/_/R-p-332407?mc=8643286&c=Niebieski_Turkusowy - nie jest to cross, ale ma duży zapas nośności, nawet w Twoim przypadku, możesz próbować szukać używki z tego modelu, ale podejrzewam, że w cenie do 1500 zł będzie to niewykonalne.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim podobny do tego co miałem https://allegrolokalnie.pl/oferta/wheeler-cross-4600-deore-rower-uzywany  ale koleś nie wysyła . Jeszcze ten brałem pod uwagę 

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-trek-7200-fx-28-stan-ideal-13962959966

Na olx stoi 100 zł mniej 

Jeszcze kiedyś wpadł mi w oko Kellys Cliff 

 

Edytowane przez adam0204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tago się bałem że założę Temat i trafię nie obrażając nikogo no jakiś z** którzy rowery mają droższe niż średni Kowalski ma samochód.  Czy te weelery są złe ? Tak krążę wokół tej marki bo jak pisałem na wheeler cross 1600 jeździłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że ten Trek będzie miał maksymalną dopuszczalną masę dla roweru 136 kg (łączna masa roweru, rowerzysty i przewożonych przedmiotów).

Na Wheelerze jeździłeś w ostatnim czasie, czy kiedy ważyłeś 90 kg? To jednak spora różnica.

Nie mieszczenie się w standardach po prostu kosztuje. I to żaden przytyk do Twojej osoby. Jakby nosił buty o rozmiarze 50, również byłbym ograniczony do wybranych marek, wybranych modeli, a i ceny tych butów byłyby zupełnie inne - wyższe. Tak samo jest z rowerami, ważąc 140 kg masz ograniczone pole wyboru. Mając duży budżet, można jeszcze zapleść pancerne koła i ogarnąć przyzwoity rower. Gdy budżet jest bardzo ograniczony, robi się duży problem.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi butami to akurat trafiłeś .... mam 50

A ta waga może nie długo spaść wprowadziłem dietę i jeszcze chce na rower wsiąść.  Kiedyś 10 kg zżucilem w miesiąc  maks udało mi się koło 20 w 3.5 miesiąca ale odpuściłem i masa wróciła.  Wiadomo że 10 kg co miesiąc się nie da ,bo najpierw spadnie 10 w następnym miesiącu 1 lub 2 w trzecim znowu poleci w dół to nie idzie liniowo znaczy równo w każdym okresie .

Edytowane przez adam0204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam0204- musisz dbać o kolana. Zwłaszcza przy swojej masie. Możesz rozważyć zakup stabilizatorów (opasek kompresyjnych) na kolana.

Ja trenuję bardzo dużo. Wszystkie dni tygodnia. Treningi łączone. 3-4 razy w tygodniu rower, 3-4 razy w tygodniu pływanie, 3 razy w tygodniu bieganie i 3 razy trening wytrzymałościowy na siłowni. I o ile nie używam żadnych innych rzeczy - rękawiczek, stabilizatorów, pasów itd., to opaski kompresyjne na kolana były jednym z najlepszych zakupów, jakich dokonałem. Zwłaszcza, gdy przekraczasz pewną granicę podczas treningu. Dla każdego oczywiście ta granica znajduje się w innym miejscu.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...