Skocz do zawartości

[10-15 tys] Rower elektryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , szukam roweru elektrycznego do w przedziale cenowym 10-15 tysięcy . Przeważnie jeżdżę po drodze asfaltowej i szutrowej z spora ilością górek ale zdarzy się wypady do lasu. Codziennie pokonuje 30-70 km . Waga 75 kg wzrost 178 . 

Znalazłem pare modeli które mnie zainteresowały https://www.bikester.pl/haibike-trekking-5-diament-M950841.html?vgid=G1376859

https://www.bikester.pl/cube-touring-hybrid-one-625-M1254958.html?vgid=G1848541#cgid=38448

https://www.bikester.pl/giant-fathom-e--2-M1039127.html?vgid=G1532387#cgid=38448

Jestem laikiem w temacie rowerów wiec byłbym wdzięczny za ocenę tych rowerów lub polecenia jakiś modeli . 
Z góry dzięki za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech ja bym wybrał Gianta, ew Haibike, w Cube jest Bosch 3 gen który mi nie odpowiada - Ma wewnętrzną przekładnię która zdecydowanie utrudnia jazdę z wyłączonym silnikiem. Ewentualnie spójrz jeszcze na stronę Centrum Rowerowego, tam są obecnie zeszłoroczne R-Raymony w dobrej cenie, jest kilka M.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii niezawodności - na silniku Yamahy zrobiłem aktualnie 16 tyś baz żadnych problemów, żona zrobiła 14,5 i sprzedaliśmy bo chciała rower typu Easystep, Bosch ma póki co 1,3 tyś. więc się nie wypowiem, niech napisze ktoś kto ma dłużej. 

I jeszcze jedno - ale to moje subiektywne odczucie - przy napędzie Yamahy mam odczucie bardziej zbliżone do jazdy na zwykłym rowerze, tylko ze zwiększoną siłą.

16 minut temu, Seybi21 napisał:

Czyli przy systemie smart w cubie jest to dobra opcja czy porozglądać się za jakimś r raymony?

Jeśli nie ma przekładni to OK, najlepiej jakbyś podjechał gdzieś do sklepu i pojeździł na obu napędach i stwierdził co Ci bardziej odpowiada - mi Yamaha, ale są też tacy którym Bosch, to kwestia indywidualnych odczuć

R- Raymony mają aktualnie dobre ceny, zobaczyć warto.

 

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Seybi21 napisał:

Przeważnie jeżdżę po drodze asfaltowej i szutrowej z spora ilością górek ale zdarzy się wypady do lasu.

Tylko przy wypadach do lasu to uważaj, bo amortyzator sprężynowy o skoku 63 mm (za wyjątkiem Gianta) i małej średnicy goleni przy wadze roweru będzie jego słabym ogniwem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...