Skocz do zawartości

[10k - 15k] Rower elektryczny full


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje roweru elektrycznego full suspension do 15k pln. Nie chce na nim skakac, potrzebuje tylni amortyzator ze wzgldu na problemy z plecami.

Mozecie cos polecic? 

Zastanawiam sie nad: https://www.sklep.peakbike.pl/p/579/raymon-fullray-130e-6-0

Czy da sie kupic tez cos innego w zblizonych komponentach?

Edytowane przez przemo1983
poprawiony link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem tytuł to myślałem - no nie da się w tej cenie, a znalazłeś ciekawie skonfigurowany rower. Nie wypowiem się o jakości, ale na papierze to nie wygląda źle. Też przesiadłem się na fulla z powodu kręgosłupa (19 lat temu) i to był dobry pomysł. W miejskim mam jednak tylko sztycę amortyzowaną i na drodze to wystarcza. Ciekaw jestem, czy kto znajdzie konkurencyjny rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a będziesz miał gdzie to serwisować po gwarancji? dostęp do części jest? co jak padnie wyświetlacz, silnik czy inna duperela od elektryki? Ja bym ostrożnie podchodził do yamahy. Bosch, Shimano, bafang popularne i wiecej serwisów je ogarnia i wiecej mozna czesci do tego trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to piszesz? Yamahę używa Haibike i Giant, więc serwisów jest całkowicie sporo, poza tym serwisy niezależne też nie mają problemów z Yamahą. To dobry i trwały napęd, jadący ma odczucia zbliżone do jazdy na zwykłym rowerze, tylko ma odczucie większej siły.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Wojcio napisał:

Jak przeczytałem tytuł to myślałem - no nie da się w tej cenie, a znalazłeś ciekawie skonfigurowany rower. Nie wypowiem się o jakości, ale na papierze to nie wygląda źle. 

To nie jest dobra konfiguracja. 

Przy 130 mm Reconowi może brakować sztywności. Do tego jego górne golenie są pokryte słabej jakości powłoką, która jest podatna na uszkodzenia.

Przerzutka SX jest na tyle kiepskiej jakosci, że zmuszenie jej do poprawnej pracy może okazać sie trudne. 

W zasadzie na dzień dobry trzebaby wymienić widelec na Revelationa (można upolować za ok. 1500 zł), a przerzutkę + manetkę na przynajmniej NX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider to dobry kierunek, ale zdecydowanie warto dopłacić do 520 S:

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-expl-520-s-29-500-wh/_/R-p-334409?mc=8649390&c=Czerwony

W przeciwieństwie do 500S, tutaj jest normalny widelec, którego nie trzeba wymieniać, a obydwa amortyzatory mają regulację tłumienia powrotu, dzięki czemu nie będą się zachowywać jak kijki pogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 15:10, przemo1983 napisał:

Zastanawiam sie nad: https://www.sklep.peakbike.pl/p/579/raymon-fullray-130e-6-0

Czy da sie kupic tez cos innego w zblizonych komponentach?

Wygląda to faktycznie dobrze jak na tę cenę. Jak Cię będzie ten SRAM SX wnerwiał to w ostatecznie zapgrejdujesz go sobie do NX-a czy GX-a za parę stówek i będzie elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...