Skocz do zawartości

[kierownica] Czy można jakoś usztywnić obroty kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie chodzi mi o to aby kierownica chodziła trochę ciężej. Rower jest bardzo obciążony z tyłu i w dodatku ma wielką kierownice która chodzi bardzo leciutko. Rower prowadzi się nie stabilnie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/9f3e0062d2f0643a 

Edytowane przez staryojciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIS został wdrożony w Canyonie, ale on służy poprawieniu wyczucia powrotu kierownicy. Ja zainstalowałem w miejskim żony taką sprężynę centrującą - stosuje się je w rowerach z centralną podpórką i koszem, żeby rower stabilnie stał -  w jeździe tego nie czuć.

Ogólnie cała stabilność roweru zasadza się na samoczynnym obrocie kierownicy - jak się usztywni stery, to rower dopiero będzie niestabilny. Jak jest obciążony z tyłu (sakwy?) to dać coś na przód (sakwy, torbę), przenieść środek ciężkości (przesunięcie siodła - ale to wątpliwe, bo priorytetem powinny być kolana, dłuższy mostek). A jak to problem z powodu fotelika z dzieckiem (znam ten problem) to niestety - ciężka sprawa i z wiekiem coraz cięższa :). Tu jeszcze widzę regulowany mostek - obniżysz kierownicę - dociążysz przednie koło i to chyba najlepsza rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki no nie, jeśli ma mocno obciążony tył, to zwężanie kierownicy jest złym kierunkiem. W czasach kiedy woziłem swoją latorośl na foteliku miałem do wyboru MTB z szeroką kierą i gravela ze stosunkowo wąską. Większość km robiliśmy na MTB, ale na gravelu też sporo jeździliśmy i ta wąska kierownica z dużym obciążeniem wiszącym z tyłu była bardzo ciężka do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojcio to elektryk i silnik i bateria z tyłu.

 

Patrzyłem teraz pod te zaślepkę to te szerokie płaskie nakrętki w kierownicy latały w palcach, dokręciłem. Niby ciężej chodzi ale czy będzie się jeździć przyjemniej? No coś mam wątpliwości....

Ogólnie byłem tak napalony na taki rower. Dałem 7tysięcy złoty a jazda okazała się mało przyjemna.

Mam innego tańszego elektryka który ma silnik z przodu dobrą pozycję do jazdy i w miarę dobre rozłożenie masy i jeździ się wspaniale. 

Edytowane przez staryojciec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 11:30, staryojciec napisał:

Patrzyłem teraz pod te zaślepkę to te szerokie płaskie nakrętki w kierownicy latały w palcach, dokręciłem. Niby ciężej chodzi ale czy będzie się jeździć przyjemniej? No coś mam wątpliwości....

Jak w palcach je dokręcasz to powinieneś wybrać się do serwisu żeby ktoś dobrze to skontrował i ogarnął te stery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...