Skocz do zawartości

[GL-B10R-DS] Jaka oś piasty gdzie tego szukać


AbaddonKw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry jestem nowy na forum ale wyglada że zostanę na dłużej z uwagi na fakt że rowery mamy 4 i każdy co chwile się psuje i już nie nadążam ze wszystkim. Największe problemy są z krossami ciagle się coś dzieje. Teraz aktualnie pękła oś w pięścią tylnej GL-B10R-DS i Nie bardzo mogą je kupić ponieważ znaleźć informacje jaka tam jest oś graniczy z cudem. Ogólnie szukanie informacji co jest jakich wymiarów stało i jaki model jest porąbane wiec postanowiłem znaleźć duże forum i próbować tu . Wiec proszę jaka oś będzie pasowała do piasty  GL-B10R-DS rower Hexagon 3.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tez znacie jakiś normalny sklep w okolicy Katowic gdzie można kupić czesci do roweru a nie tylko same rowery. Bo większość sklepów które dowiedziałem maja rowery i akcesoria o częściach można pomarzyć. Gwiazdki do widelca naszukałem się 2 dni i skończyło się zakupem w internecie. Hitem było jak w jednym sklepie powiedzieli mi pan ze to się kupuje w komplecie ze sterami najtańsze maja po 64,99 hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz polubić internet. W dzisiejszych czasach fizyczny sklep nie może mieć części, które sprzeda raz na 10 lat. Taka piasta cała kosztuje mniej niż 30 PLN i to w wersji z zaciskiem. https://romet.pl/piasta-tyl-alum-gl-b10r-qs-czarna-36-otw-htwolnobieg-na-zamykacz . 

Domyślam się, że wersje na nakrętki kupują wyłącznie producenci rowerów na palety.  Są na allegro same osie (z miskami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jest to rower niskich lotów ale zakup czesci zamiennych powinien być łatwo dostępny zwłaszcza ze to taki Fiat 126p polska produkcja salonów kross wszędzie pełno a podstawowych czesci brak a obsługa salonów mówi poszukaj pan se w internecie albo do nas na serwis w połowie sierpnia zapraszam. Nie spodziewałem się tego jak kupowałem te rowery. Wszystko miało być łatwo dostępne hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AbaddonKw napisał:

Rozumiem że jest to rower niskich lotów ale zakup czesci zamiennych powinien być łatwo dostępny zwłaszcza ze to taki Fiat 126p polska produkcja salonów kross wszędzie pełno a podstawowych czesci brak a obsługa salonów mówi poszukaj pan se w internecie albo do nas na serwis w połowie sierpnia zapraszam. Nie spodziewałem się tego jak kupowałem te rowery. Wszystko miało być łatwo dostępne hehe 

Oś do takiej piasty powinna być dostępna w każdym zwykłym sklepie rowerowym (a nie salonie), który oprócz (albo zamiast) rowerów i akcesoriów handluje po prostu podstawowymi częściami rowerowymi (jak za PRL-u). Nie wierzę, że nie ma w okolicy takich sklepów. Albo po prostu mały serwis rowerowy u jakiegoś "dziadka" w garażu. Na pewno coś dobierze, może nawet z pudła z rupieciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - pamiętam - w sklepie na Nowowiejskiej mieli w 1988 całe pudełko takich osi. Nie mówię, że na pewno nie ma w sklepie, ale sugeruję albo internet albo pudło z rupieciami jak napisał Marvelo. Zgadzam się, że to słabe, że nie można dostać każdej części ale mamy internet na szczęście. 

Z drugiej strony - to nie jest takie dno rynku - to piasta pod tarczę z korpusem z aluminium. Są znacznie gorsze.

Co do osi https://allegro.pl/oferta/os-piasty-kola-tyl-3-8-x-185mm-31180-8932377831?reco_id=be252015-15d7-11ee-8173-3ec6987fd04f&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 3,90 PLN I dostawa  8,99 - czyli dojazd autobusem do sklepu jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jest to rower niskich lotów ale zakup czesci zamiennych powinien być łatwo dostępny zwłaszcza ze to taki Fiat 126p polska produkcja salonów kross wszędzie pełno a podstawowych czesci brak a obsługa salonów mówi poszukaj pan se w internecie albo do nas na serwis w połowie sierpnia zapraszam. Oś udało się zakupić jutro ja zamontuje ale myśle już nad wymiana koła z nowa piastą na przyszłość czy muszę szukać czegoś bo szybkozamykacz czy może być coś skręcanego do tej ramy ? No i oczywiście coś z kaseta a nie z wolnobiegiem . Kiedyś widziałem taka stronę w internecie ze wybierali się obręcz szprychy piastę i składali takie koło ale nie umiem znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...