Skocz do zawartości

[Zakup] siodełka do mtb


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, trochę się uczę jeździć zjazdowi. Na początku wydawało mi się, że z siodełkiem jest wszystko ok, natomiast po jeździe mam uczucie jakby przyrodzenie było odgniecione. Stan utrzymuje się do następnego dnia. Polecicie jakieś siodełko anatomiczne? Budżet max 500 zł, ale wolałbym wydać mniej.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w pomiar w dobrym sklepie, skorzystaj np. z programu Bontragera, gdzie można wymieniać siodelka w ciągu 30 dni.

Ja wymieniłem w ten sposób w dwóch gravelach, do 3 godzin jeżdżę w ogóle bez wkładki, tzn. jeżdżę i 6 ale po 3 godzinie już czuć ucisk na kości kulszowe. Za to nie mam już żadnych innych "atrakcji" jak drętwienie.

Właśnie trailówka mi została jako ostatnia, tam też wpadnie takie samo siodło.

Moim zdaniem zakup siodła to jak zakup butów - można na oślep ale lepiej zmierzyć.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar i kumaty sprzedawca może ten proces skrócić. Ja testowałem jedno siodło ale w dwóch szerokościach bo wyszła mi granica rozmiarów, żona - 2. Pierwsze było za szerokie i "race" - drętwiała jej noga,  pewnie był ucisk na nerw albo zaburzone krążenie.

Drugie - performance czyli mniej agresywna sylwetka, do tego węższe i okazało się, że problemy zniknęły.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@spidelli @RabbitHood byłem wczoraj w sklepie, 4 liter mi nie zmierzyli. Od razu zapytałem o siodelka Bontragera. Pokazano mi 2 modele: Verse Comp w wersji Performance i Aeolus Comp w wersji Race. Powiedziano mi że bardziej uniwersalne jest Verse natomiast Aeolus może być wygodniejsze bo na krótszy nosek ale z kolei jest bardziej szosowe. W sobotę jadę z rowerem żeby zmierzyć obecne siodełko. Zobaczymy co będzie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Verse Elite, właściwie pierwszy wybór sprzedawcy ;) okazał się ok, sprawdziłem dla świętego spokoju takie samo tylko szersze ale po tygodniu chyba (i kilku jazdach) wróciłem do węższego i dalej nie szukałem. Może pasowałoby równie dobrze jakieś tańsze niż Elite ale ostatecznie jestem zadowolony.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szym3kSzym3k Nie wiem, czym się różnią, niestety. Ale może dalej znajdziesz podpowiedź.

@Greg1 To chyba tak nie działa. Wśród każdego modelu siodełek masz różne szerokości (aczkolwiek pewnie w ramach ogólnego przeznaczenia siodełka, np. szosowe nie będzie pewnie rosło wszerz w nieskończoność).

Natomiast te oznaczenia Race, Performance czy Comfort wskazują na pozycję na rowerze czyli generalnie do jakiego to roweru. Zakładam, że o ile Comfort to kanapa do miejskiego łabędzia, o tyle Race może pasować i do szosy i do XC.

Zobaczcie obrazki:

 

DSC_7657_copy_1512x1512.thumb.jpg.6c492ffa8cf06a34125ba2d4427da40a.jpg

DSC_7658_copy_2016x1134.thumb.jpg.9c911ac7dbaad2897583b37686138085.jpg

 

Wybaczcie za jakość zdjęć ale doba za krótka, żeby wszystko ogarnąć na cacy.

Po prostu te modele różnią się ksztaltem i przeznaczeniem, tak sądzę.

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...