Skocz do zawartości

[2500 zł] Crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Szukam roweru, kwota maksymalna jaką mogę przeznaczyć to 2500 zł.

Wzrost 180 cm, waga 90kg

Kiedyś miałem rower Spartacus Cross 3.0 z 27 biegami i inne bajery, ale niestety musiałem go sprzedać. Ogólnie jeździło mi się nim fajnie.

Możecie polecić coś ciekawego?

Edytowane przez Jespers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-6-9-m19-29-cali-meski-czarny?utm_medium=linktxt&utm_campaign=06.2023&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=3129955

 

Trafiłem na taki rower, ale niestety jest to mtb.. Pytanie, czy warto sie przesiadac na mtb, skoro tak dobrze jezdzilo mi sie na crossie ? Bo tak widze, ze ciezko bedzie znalezc rower crossowy na takich podzespolach jak ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Indianie jest pewnie korba 36/26 - jeżeli to Ci odpowiada to może być tylko to ciężki rower.

Jakbyś szukał lekkiego crossa, ale na znacznie gorszym osprzęcie to popatrz na Trek Dual Sport 2 Gen 4 - są teraz duże promocje.

 

Edytowane przez chudzinki
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś jak ten trek, to coś czego szukam, ale niestety właśnie ten osprzęt jest taki sredni.

Zwiększ budżet to będziesz miał dobry osprzęt, mamy rok 2023 a nie 2015, wszystko podrożało 

 

Cytat

W sumie rzeczywiście korba trochę mała.. W poprzednim mialem 48/38/28T. 

Korba 36 z kasetą 11- pozwala przy w w miarę prawidłowej kadencji jechać 40kmh. Jeździsz szybciej rowerem crossowym? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakąś propozycję co do zwiększenia budżetu w miarę rozsądnie? 

 

No niby nie jeździłem szybciej, bardziej na wysokim biegu to mniej po prostu kręciłem nogam i szybciej jechałem :)

 

A co myślicie o tym? 

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-28-kands-avangarde-fulldeore-2022-13834262537

albo:

https://allegro.pl/oferta/wypasiony-cross-lazaro-quantum-v4-full-deore-28-13619147298

Edytowane przez Jespers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz jakąś propozycję co do zwiększenia budżetu w miarę rozsądnie? 

Rozsądnie to będzie kupić tego treka, nie jeździsz osprzętem tylko rowerem jako całokształt. 

Cytat

No niby nie jeździłem szybciej, bardziej na wysokim biegu to mniej po prostu kręciłem nogam i szybciej jechałem :)

Samochodem też jeździsz max na 4 biegu? Zapoznaj się z terminem kadencja, twoje stawy będą ci wdzięczne 

Cytat

Sprzęt dla ludzi, którym napis na osprzęcie przysłania całą resztę. Zaoszczędzone na kluczowych podzespołach jak rama czy koła w imię 20 złotych więcej na tylnej przerzutce. Zresztą sam zobacz, że te rowery ważą po 15kg (czyli prawie 2 kg więcej nawet od tego treka, który jest na słabszym = cięższym osprzęcie), ta masa nie bierze się z powietrza tylko z niskiej jakości podzespołów 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/rower-trek-dual-sport-2-gen-4-2023-crossowy-683576

42 minuty temu, Mihau_ napisał:

Zresztą sam zobacz, że te rowery ważą po 15kg (czyli prawie 2 kg więcej nawet od tego treka, który jest na słabszym = cięższym osprzęcie), ta masa nie bierze się z powietrza tylko z niskiej jakości podzespołów 

@Mihau_, Unibike` i też są bardzo ciężkie, ale to raczej bierze się przede wszystkim z ciężkiej ramy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Jespers napisał:

No i takie wytłumaczenie ma sens. 

Przemawiacie mi do rozsądu, że jednak chyba pójdę bardziej za tym Trekiem :) 

Kilka miesięcy temu na pewno szukalibyśmy innego rozwiązania jednak trek zszedł z cenami do akceptowalnego poziomu i po prostu nie ma sensu kombinować. 

Zarówno airbike jak i sprint to bardzo znane sklepy, które są na rynku od lat i tak samo długo handlują już trekiem 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mihau_ napisał:

 

Korba 36 z kasetą 11- pozwala przy w w miarę prawidłowej kadencji jechać 40kmh. Jeździsz szybciej rowerem crossowym? 

Móglbyś napisać co rozumiesz przez "w miarę prawidłową kadencję"? Tj ile na minutę? Oczywiście dla amatora jeżdżącego dla przyjemności, nie zawodnika.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jespers- poniżej informacja, dla osób o jakim wzroście i przekroku producent oferuje S.

image.thumb.png.739e14c13c6c2cae4688a82cb6164680.png

A tutaj S-ka dostępna w pewnym sklepie - https://www.dobrerowery.pl/trek-dual-sport-2-2022-viper-red?combination_id=36026&gclid=EAIaIQobChMI8Mbs6vzY_wIVAkCRBR2PrwYPEAQYAyABEgL-R_D_BwE - za 2899 zł.

https://goodsport.pl/rowery/turystyczne/crossowe/trek-dual-sport-2-2023/#/13-rozmiar_roweru-s/69-kolor_roweru-viper_red - tu za 2669 zł, ale w sklepie, którego nie znam, ale może ktoś inny potwierdzi, że jest w porządku bądć też odradzi w nim zakupy.

https://airbike.pl/produkt/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4-black-2023/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4-black-2023-s - tu czarny za 2629 zł w Airbike, o którym była już wcześniej mowa, że jest pewny. Kolor czarny.

Edytowane przez Ineffable
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihau_ napisał:

A jakie E temacie kadencji ma znaczenie czy jesteś amatorem? Kasku też nie zakładasz bo jedziesz dla przyjemności? 

Dobrze wiem ze "kanoniczna"kadencja to 85-90/min, ale ja jeżdżę 50-60 i tak tez jeździłem na rowerze przez 45 lat zanim wsiadłem na e-bike. Jak zaczynałem poważniej jeździć ( pierwszy wyjazd na dwa tygodnie wokół Małej Niziny Panońskiej i Balatonu z obciążeniem ok 40 kg, w 1973r.), gdy były tylko rowery jakie określasz jako niezdatne do jazdy zespawane z rurek kanalizacyjnych, bez sztywnych osi czy powietrznego amortyzatora. Nikt wtedy nie słyszał o czujniku kadencji, ba nikt nie słyszał w ogóle o kadencji. W latach 90-tych próbowałem się przestawić, ale po kilku miesiącach prób przekonałem się że jak jadę to widzę tylko drogę i myślę o kadencji zamiast oglądać okolice przez którą jadę. Zacząłem więc z powrotem jeździć tak jak jeździłem i obserwując innych stwierdzam że większość tak jeździ - więc prawdopodobnie jest to "naturalny" tryb jazdy. Kadencję ok 90/min utrzymują grupki na rowerach szosowych skupione na czystej jeździe i osiągach - oczywiście maja do tego pełne prawo, każdy powinien jeździć tak jak mu to sprawia przyjemność.

Uwagę o kasku - pomijam.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mihau_ napisał:

A jakie E temacie kadencji ma znaczenie czy jesteś amatorem?

Zasadnicze.

Amator generuje zwykle znacznie niższą moc, a najbardziej efektywna kadencja ma właśnie związek z mocą i prędkością. Inne są priorytety, gdy chcemy uzyskać maksymalną moc, a inne dla maksymalnej ekonomiki wysiłku. 

Amatorzy jeżdżą na niższej kadencji, bo zasadniczo jeżdżą wolniej. Utrzymywanie kadencji 90 obr/min podczas generowanie np. 100 watów mocy jest bez sensu, bo to nieekonomiczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...