Skocz do zawartości

[mechaniczny hamulec tarczowy] pogorszenie pracy po ostrym hamowaniu


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam mechaniczne zaciski REVER MCX z klamkomanetkami APEX 1. Udało mi się dojść do ładu z tymi zestawem i uznałem, że przez ten sezon zostanie. W kolejnym planuje zmiany na hydraulikę. Niestety co jakiś czas pojawia się ciekawy objaw. 

  • Hamulce ustawione w sposób zadowalający, 
  • Normalne hamowanie wszystko działa OK, 

Mocniejsze hamowanie albo dłuższe hamowanie (np. na zjeździe) powoduje, że tylny hamulec znowu działa źle. Konieczne jest korygowanie naciągu linki. Nie jest to kwestia zużytych klocków. Bardziej wgląda to, jakby linka się naciągała / puszczała na zacisku. Próbowałem dokręcać linkę w zacisku z różną siłą, ale zawsze jest tak samo. Po jednym albo kilku hamowaniach konieczna jest korekta naciągu. 

Zakładam, że nie ma opcji by linka się naciągała... Nie mam pomysłu jak sprawdzić, czy śruba w zacisku dobrze trzyma linkę. Problem dotyka wyłącznie tyłu. Linki fabrycznie montowane w Rondo Ruut.

Ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością? Jak temu zaradzić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pancerz Ci dobrze siedzi? Może masz kiepski pancerz, który ciągle ulega kompresji.

Jeszcze jedno. Ten Rever to kopia TRP Spyre. W TRP tłoczki kręcą się bez oporu, dopóki nie użyjesz kleju na gwincie. Może po prostu tłoczek zmienia położenie?

Co do samej linki, raczej się nie luzuje. Gdyby tak było, to byś miał "pusty" skok na manetce.

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu pancerz to Jagwire. Niestety nie wiem jaki model. Zakładam, że wymienię na bezkompresyjne. Co do kleju i kręcenia klocków. Co dokładnie mam nim posmarować? Tam z 2 stron mam śruby do regulowania odstępu od tarczy. To mam smarować? Gdzie, bo od zewnątrz jest tylko gniazdo na imbus i nic poza. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2023 o 13:28, Eathan napisał:

planuje zmiany na hydraulikę

Możesz spróbować wymienić klocki. Ja fabryczne klocki w swoich TRP Spyre C wymieniłem na Kool Stop D620. Jestem cały czas zaskoczony, a minęło już trochę czasu, jak duża jest różnica. Z hamulców które ledwo hamowały i czułem się z nimi niepewnie zrobiły się hamulce po prostu dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że musiałbyś kupić pewnie coś z topowych marek. Ja wybrałem Kool Stop bo swego czasu kupiłem ich okładziny do V-brake i dosłownie zmiotły wszystkie inne których używałem przez cale lata. W obu przypadkach niestety tanio nie było.

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...