Skocz do zawartości

[pozycja] Rower górski MTB Rockrider XC 100 29 - problem z pozycją czy trzeba zwrócić?


insaix3

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, rambolbambol napisał:

Nóżka do lekkiego aluminiowego roweru bez dedykowanego mocowania do nóżki to sposób na pęknięcie ramy w miejscu jej mocowania.

Ty to świadomie chciałeś mieć zamocowane w rowerze?

Byłem świadkiem jak serwisant w Decathlonie w Bydgoszczy odmówił zamocowania takiej nóżki:
https://www.decathlon.pl/p/stopka-500-do-dolnej-rury-tylnego-trojkata-roweru/_/R-p-12228
Do górala zanim klient nie podpisze, że pęknięcie ramy w miejscu mocowania nie będzie brane pod uwagę podczas gwarancji. Serwisant miał rację.

Świadomie mocowanie nóżki na moje polecenie? To było moje zapytanie czy mogę mieć nóżkę, pracownik właśnie ten, który wydawał mi ten rower powiedział " aa bez problemu damy radę zamontować '' nie usłyszałem ani pół słowa, że może być to powodem pęknięcia ramy, co więcej, dzisiejszy Kierownik jak i pracownik serwisu również SŁOWA nie powiedzieli, że takie coś może się stać jeśli będzie nóżka..... to co ja mam znowu jutro zapytać się tym razem czy już mają mnie za debila czy co? Ja nie muszę znać się na ANI jednej rzeczy, ktora może być problemem dla tego roweru, jestem nowicjuszem w branży rowerowej, a mistrzem w innych - tak działa świat.. bo już naprawdę krew mnie zaczyna zalewać. Bo jeśli ktoś to robi żeby klient zamknął za przeproszeniem twarz i nie marudził albo, aby wyrobić sobie premie sprzedając nóżkę za 60zł, to mogę mu dać 100zł w prezencie, ale ludzie bądźmy uczciwi i wykonujmy swoją pracę sumiennie. Jak klient u mnie kupuje komputer czy laptopa lub telefon, to na pierwszym spotkaniu nie mówi o tym, że chciałby mieć zaktualizowany BIOS itp. do późniejszej rozbudowy jednostki czy coś w tym stylu, rzeczy których zielony klient nie wie to mu sam przedstawiam i mówię co jest A, a co B by potem się nie borykał problemami. Takie zaniechania jak np. z tą nóżką to już mnie powoli krew zalewa i jeśli jednak jutro będzie zamontowana ta nóżka, a ja tego nie wiem, że nie mogła być to będzie kolejny problem w tym sklepie. To tak jakbym komuś dał pamięć RAM do komputera bo mnie o to prosił, włączyć się włączą, ale czy będą działać prawidłowo to ja to wiem, a klient nie... 

36 minut temu, NerfMe napisał:

Ja nie pamiętam korb shimano ze zintegrowaną osią, które miały taką wadę że ramię się samo odkręcało, szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat... 

A co do stopki to już pisaliśmy wcześniej na temat zastosowania roweru...

No to tutaj coś poszło ewidentnie nie tak, niby jakimś kluczem dynamometrycznym czy jakoś tak było to '' sprawdzane '' ale no oczy mi  mogą mydlić, trudno będę tam chodził z każdą najmniejszą bzdurą, która zostanie wychwycona, bo ja uczyć się nowej dziedziny życia nie musze, a płacę za produkt sprawny, a nie zabawkę do czasu. 

Jakby mi w tym sklepie powiedział - nie, nie możesz mieć, w porządku, nie przykręcaj, stawiam rower na nóżkę raz / dwa dziennie i to tyle, przeżyję bez niej, ale to oczekuję, że uprawniony gość z kompetencjami mnie o tym poinformuje, bo jak wezmę linę w góry do 75kg, a ważę 100kg i mi doradzi, że będzie ok, a jednak się zerwie to moja wina czy jego? No jego. 

12 minut temu, Wojcio napisał:

Jak jedna korba zdjęta, to druga z osią wychodzi. 

Ok, dzięki. To chociaż tyle, że tu nic dalej nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęli rower z kartonu i przykręcili przednie koło i pedały. Tyle zostało zrobione przed sprzedażą bo tyle robi 99,9% sklepów. Reszta na zasadzie płatnego już serwisu zerowego ew. jak klient wróci z reklamacją.bo wtedy dla nich to dodatkowy przychód (rozliczają się z dystrybutorem/producentem).

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, nie raz w Decathlonie choćby widziałem jak pracownik zanim klient poszedł do kasy z rowerem to coś tam dokręcał i regulował. Wiadomo, że to potem może się w jakimś stopniu poluzować stąd te przeglądy zerowe, który w Decathlonie akurat jest bezpłatny;)

W moim Trance po 200 km od odebrania roweru podczas serwisu zerowego nie musieli nic poprawiać.

 

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NerfMe napisał:

Bez przesady, nie raz w Decathlonie choćby widziałem jak pracownik zanim klient poszedł do kasy z rowerem to coś tam dokręcał i regulował. Wiadomo, że to potem może się w jakimś stopniu poluzować stąd te przeglądy zerowe, który w Decathlonie akurat jest bezpłatny;)

W moim Trance po 200 km od odebrania roweru podczas serwisu zerowego nie musieli nic poprawiać.

 

Bo często klucz pneumatyczny którym dokręcane są m.in. korby w montowni rowerów nie jest totalnie zdezelowany i dokręca jakimś tam momentem uniemożliwiającym luzowanie. Ale śmiem twierdzić, że 80% rowerów na rynku pochodzi z takich montowni: 

https://www.forumrowerowe.org/topic/256310-znalezione-w-internecie-filmy-zdjęcia-gify/?do=findComment&comment=2419411

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rockrider AM100HT. 

Tam też była korba Shimano. 

Po zakupie zwróciłem uwagę że jedna z śrub ramienia korby ma przekręcony łeb. 

Użyłem śruby od hamulca. 

Później okazało się że nagle od strony tego ramienia, łożysko suportu hałasuje. 

Po sprawdzeniu okazało się że podkładka między korbą a łożyskiem zmieliło się. 

Dziwne i sam tego nie rozumie, co to było. 

Decathlon wymienił suport. 

Następnie po kolejnych setkach kilometrów ramie zsuwało się z osi i rozerwało plastikową śrubę z osi. 

Ta plastikowa podkładka z bolcem działa jak ramie prawie do końca zejdzie z osi. 

Na ten problem pomogła aluminiowa śruba zamiast tej plastikowe. 

Ona imbusem jest wkręcana i robi robotę. 

Po czasie kolejny właściciel roweru powiedział że Decathlon wymienił na gwarancji całą korbę i jeszcze raz suport. 

Oś podobno była nie okrągła a owalna. 

I teraz, na początku mówiłem że śruba była zniszczona, śruba ramienia korby. 

Wniosek, że w fabryce tak mocno skręcili że łeb poległ a oś się w jajko zrobiła. 

To chyba wszystko tak wyglądało. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85 Taki zamówiony https://www.centrumrowerowe.pl/kask-rowerowy-giro-isode-pd18407/?v_Id=125006&gclid=EAIaIQobChMI4c6y4JDf_wIVR-uyCh0xHQXyEAQYASABEgKJ6fD_BwE

 

Ogólnie to ja nie wiem czy to coś ze mną jest nie tak, czy o co chodzi. No odebrałem ten rower w drodze powrotnej do domu daje sobie rękę uciąć, że tak w poprzednim nie było.. bo by mnie to męczyło tak samo jak tutaj. Jak normalnie używam pedałów i jadę, jadę... gdy kręcę pedałami i w pewnym momencie po prostu jak daję na ''luz'' przestaję pedałować - to jest takie dziwne charakterystyczne stuknięcie raz jedno raz podwójne, odczuwam je przez sekundę, ale za każdym razem gdy ''zluzuję'' pedały w okolicy korby i ramion pedałów - tak musi być? 

Patrzyłem na innych forach i ktoś podobnym problemem opisywał to tak: 

 

 

1c.png

 

 

Przecież mi się aż wierzyć nie chce, że znów jest coś z nowym rowerem, ja go dziś odebrałem i to zaczęło mi się od razu rzucać do głowy.. te stuknięcie przy zluzowaniu pedałów, myślałem, że tak musi być, ale po 10 km to samo.

Teraz tak myślę, ten pierwwszy rower XC100, który miałem miał też to charakterystyczne stukanie podczas luzowania pedałów, jak się przesiadłem na 540 explore to cieszyłem się, że już tego nie ma bo tak mnie to irytowało, a teraz pach - znowu... 

Edytowane przez insaix3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta nie dokręcona ? 

Na każdym biegu tak jest czy bardziej x którejś strony. 

Albo coś z bębenkiem. 

Ale że w obu ? 

Też mam problemy z rowerem kupionym zimą, połowa części wymieniona a drugą to czeka. 

Felerny rower był składany w Rumuni w Naszym przypadku. 

Kiedyś, parę lat temu tak nie było z Decathlon a teraz to SYF. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100SPrzecież to jest jakaś porażka... na każdym biegu tak jest. Dokładnie to czuję w okolicy pedałów i suportu, nawet teraz jadąc do pracy całą drogę to było... a po dotarciu na miejsce podniosłem tylne koło i pedałowałem rękoma to w momencie gdy przestaję przeskakuje coś w tej korbie / suporcie lub gdzieś indziej, ale to jest odczuwalne właśnie w tym miejscu pedałów. 

Pierwszy rower - po 2 dniach odpadła korba o mało co bym się nie zabił 

Drugi rower - PROSIŁEM 3x w tym sklepie, że ja poczekam nawet dwa dni dłużej, aby na pewno przygotować rower do użytku żeby każda część była sprawdzona.. rower dawałem w środę, w czwartek miał być do odbioru to mówię dam im czas i odebrałem w niedzielę... i co? Przecież pierwsze przejechanie się nim i już czuć ten problem.

Nie wiem już co robić czy na własny koszt znaleźć serwis w Poznaniu i dać im go do zrobienia czy co..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij łańcuch i sprawdź czy to korba czy koło. 

Zmieniali łożyska suportu, chyba nie ale ramie korby było zdięte więc może tą śrubę plastikową za mocno wkręcili i ramie trze o podkładki przy suporcie. 

To się wyrobi ale ... 

Jak zdejmiesz łańcuch to sprawdź czy kaseta na boki się nie rusza. 

Sprawdź czy kaseta na bębenku się dobrze kręci a w drugą stronę od razu blokuje. 

Wsadź palec do piasty, tam gdzie jest oś i sprawdź czy łożyska się obracają. 

To jest łatwe wszystko ale ... no musisz takie sprawy ogarniać sam. 

Mnie już znają w serwisie Decathlon i jak idę do nich to zostawiam część która sam zdemontowalem i dają nowa. 

Sam robię bo im nie ufam. 

Aktualnie mam trzy rowery z Decathlon na gwarancji więc często tam bywam. 

Albo zwróć ten szajs i ... no i co kupisz ??? 

Też pewnie będzie się psuło a Dec przynajmniej próbuje naprawić a gdzie indziej powiedzą że Ty zepsułaś. 

Nie wiem, wszystko jest porąbane.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100SPracuję od rana do wieczora, od 9:00 do 22:00 więc nie mam czasu, aby teraz w pracy się tym zajmować, dlatego tak prosiłem by wszystko było sprawdzone to Ci powiedzą.. że oni sprawdzali. Pojadę w przerwie obiadowej i go zawiozę znowu do nich i będę tam tyle razy wracał ile razy będę czuł, że coś jest nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, insaix3 napisał:

Nie wiem już co robić czy na własny koszt znaleźć serwis w Poznaniu i dać im go do zrobienia czy co..

No raczej. Wiele osób kupuje w Deca i od razu do "zaprzyjażnionego" serwisu by rower sprawdzić albo już dalej naprawiać. Jak byś mieszkał na zadupiu ale zamiast klepać w klawiaturę o przygodach już pewnie dawano ktoś tu dał by ci namiary na dobry serwis. Tak w ogóle jakie "wy" macie ludzie czasem problemy to nie wiem jak funkcjonujecie w tym świecie. 3/4-te kwestii czy to w rowerach czy samochodówce załatwiam poza miejscami zakupu. Zawsze o ile nie jest się społecznym dzbanem osobista "znajomość" z mechanikiem wychodzi dużo dużo lepiej niż wizyty w ASO i innych gdzie z zasady mają bardziej cię w tyłku albo co częste braki w wykwalifikowanej obsłudze. Albo dać rower do obczajenia bo ja wiem komuś znajomemu co cokolwiek ogarnia. Na bezludnych stepach mieszkacie czy może prowadzicie pustelniczy tryb życia? A co do bzdur jak by się komuś chciało wypisywać o prawach i obowiązkach tych czy owych. "Renomowany" ogromne ASO pewnej francuskiej marki samochodowej na powtarzające się co 10 tys km kłopoty z pedałem sprzęgła wypaliło mi, że auto za dużo lata po mieście i co za tym idzie za często używam sprzęgła. Polowa do tego mechaników na hali to młode chłopaczki co dopiero się uczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, XC100S napisał:

Żeby cierpliwości nie brakło tylko. 

Przerąbane ...  

Tu też na dzień dobry problem z "540". 

 

 

 

Tylko że ja kupiłem to w deca innym, niż robiłem serwis. W deca w którym to kupiłem to powiedzieli, że zwrot hajsu lub sam sobie mam koło ogarnąć za 30zl centrowanie (tak ładnie serwis zagrał).. A w związku z tym, że rower mogę oddać gdzie chce, to zabrałem go do deca, w którym miałem r500 naprawianą 3 razy i poszedł za nią zwrot hajsu. Tutaj wyszło, że koło walniete tył, oraz oba odlewy opon niepoprawne. Dostałem centrowanie i dwie opony Michelin force xc2 29x2.25, zamiast tamtych oryginalnie montowanych (widzę je teraz w pakietach po 2 szt za 159.99, promka) oczywiście w formie naprawy gwarancyjnej. Temat ogarnięty szybko 

Edytowane przez blackeagle94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tyfon79 napisał:

No raczej. Wiele osób kupuje w Deca i od razu do "zaprzyjażnionego" serwisu by rower sprawdzić albo już dalej naprawiać. Jak byś mieszkał na zadupiu ale zamiast klepać w klawiaturę o przygodach już pewnie dawano ktoś tu dał by ci namiary na dobry serwis. Tak w ogóle jakie "wy" macie ludzie czasem problemy to nie wiem jak funkcjonujecie w tym świecie. 3/4-te kwestii czy to w rowerach czy samochodówce załatwiam poza miejscami zakupu. Zawsze o ile nie jest się społecznym dzbanem osobista "znajomość" z mechanikiem wychodzi dużo dużo lepiej niż wizyty w ASO i innych gdzie z zasady mają bardziej cię w tyłku albo co częste braki w wykwalifikowanej obsłudze. Albo dać rower do obczajenia bo ja wiem komuś znajomemu co cokolwiek ogarnia. Na bezludnych stepach mieszkacie czy może prowadzicie pustelniczy tryb życia? A co do bzdur jak by się komuś chciało wypisywać o prawach i obowiązkach tych czy owych. "Renomowany" ogromne ASO pewnej francuskiej marki samochodowej na powtarzające się co 10 tys km kłopoty z pedałem sprzęgła wypaliło mi, że auto za dużo lata po mieście i co za tym idzie za często używam sprzęgła. Polowa do tego mechaników na hali to młode chłopaczki co dopiero się uczą. 

Kolega przyszedł się spłakać i napisać swoje głupoty, które mu jęzor na ślinę naniósł? Tej majster, a we wszystkim jesteś taki obcykany i masz kolegów serwisantów? Jak przyszedłeś tu kłapać jęzorem to zawijaj stąd bo nikt ciebie ani twoich nic nie wnoszących postów nie potrzebuję. Za samą gadkę gdzie zaczynasz obrażać ludzi powinieneś zostać usunięty z forum. Właśnie przez takich jak ty potem serwisy czy sklepy mają ludzi w poważaniu bo przyjdzie mądrala co ma teścia speca od kół, a teściową od opon i wszystko robi na własną łapę, dobrze, że jeszcze żyjesz za swoje i za to co ci się należy. Widzę powoli, że kilku tu mechaników i speców zapomina, że ROWERY + samochody to nie jedyne dwie kategorie w życiu w których ktoś się musi specjalizować. Zapłaciłem za towar, zapłaciłem za usługi do niego wybrane, a więc wymagam, że sprzęt będzie na TIP TOP, mało mnie obchodzi co mogę zrobić poza zakresem tego co oferuje mi ten sklep - to co mi się należy ma być i koniec. Co więcej dodam to takie właśnie zachowanie jest na każdym forum z każdą dziedziną związaną czy to IT, czy sport, czy prawo itp. wszędzie w którymś momencie pojawia się taki ktoś jak ty i próbuje swoim wyszczekanym i chamskim językiem komuś dowalić tylko dlatego, że on się na tym zna,  a na koniec nic do samej sprawy nie wnosi. Nie podoba ci się to co tu jest napisane - nie wchodzisz, nikt cię tu nie potrzebuje. I majster na koniec jak kupiłeś nowego mercedesa w salonie, a po jednym dniu coś ci się zacznie z nim dziać to lecisz do mirka obok na działce czy do salonu mercedesa egzekwować to za co zapłaciłeś? Myśl następnym razem zanim coś napiszesz, a jeśli nie chcesz nic mądrego pisać tylko komuś dowalić to zawijaj stąd i nie wracaj. 

Ja nikogo tu nie zmuszam do odpowiedzi, aby mi pomagał i tracił swój cenny czas, ja napisałem post, jeśli ktoś z własnej woli ma ochotę i chce pomóc to odpisze, proste. Jakbym łamał jakiś regulamin to już na pewno administracja by mnie dawno upomniała. 

6 godzin temu, XC100S napisał:

Żeby cierpliwości nie brakło tylko. 

Przerąbane ...  

Tu też na dzień dobry problem z "540". 

 

 

 

Nie no ja tam mogę chodzić i miesiąc czasu, ale chcę odebrać pewnego dnia sprawny sprzęt, który będzie zdolny do użytkowania w sposób przez nich opisywany i tyle, niczego więcej nie oczekuję. 

Jeśli pojadę przez drogę gdzie będzie rozbite szkło i przebiję oponę to przecież jest to z mojej winy - wtedy do nich nie polecę, ale no nie dam robić z siebie durnia, który co chwile biega prosi, płaci a oni nadal swoje, że wszystko zostało dopełnione bo swego czasu taka sytuacja była w jednym ze sklepów komputerowych, na koniec przeprosiny za niezdarność personelu. 

1 godzinę temu, blackeagle94 napisał:

Tylko że ja kupiłem to w deca innym, niż robiłem serwis. W deca w którym to kupiłem to powiedzieli, że zwrot hajsu lub sam sobie mam koło ogarnąć za 30zl centrowanie (tak ładnie serwis zagrał).. A w związku z tym, że rower mogę oddać gdzie chce, to zabrałem go do deca, w którym miałem r500 naprawianą 3 razy i poszedł za nią zwrot hajsu. Tutaj wyszło, że koło walniete tył, oraz oba odlewy opon niepoprawne. Dostałem centrowanie i dwie opony Michelin force xc2 29x2.25, zamiast tamtych oryginalnie montowanych (widzę je teraz w pakietach po 2 szt za 159.99, promka) oczywiście w formie naprawy gwarancyjnej. Temat ogarnięty szybko 

No właśnie, a ja będę męczyć ten jeden konkretny serwis, że wszystko ma być tak jak to jest na paragonie ROWER i nazwa, a nie ROWER, a w nawiasie szereg innych usług, które mam wyłożyć ze swoich kieszeni, ponieważ ktoś tam przyszedł po podstawowym przeszkoleniu i zabiera się za serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XC100SRower oddałem 15 minut temu, najpierw zanim poszedłem do samego decathlonu odwiedziłem niezależny serwis rowerowy i tam to co usłyszałem po 3 minutach oglądania roweru: 

- stukanie w pedałach = problem z suportem / korbą 

- KRYMINAŁ tak nazwał to Pan, który zobaczył jak jest skręcone tylne koło, luzy były porażające możliwe, że to też przez to coś się działo

- Źle wyregulowane hamulce

Poszedłem do nich, poprosiłem pracownika rowerowego działu lub serwisanta, przedstawiłem sytuację i rower został do czwartku ma być wszystko zrobione, dokładnie jeden z serwisantów powiedział, że weźmie to na swoje barki i będzie zrobione porządnie o ile nie zdecyduje, że coś trzeba wymienić...

Więc czekam do czwartku i idę go odebrać.. Nawet jeśli odbiorę i będzie według nich wszystko dobrze, to od razu jestem umowiony z Panem serwisantem z tego niezależnego serwisu, że całkowity przegląd + regulacje wyniesie 150zł i od razu poczynię takie kroki. 

Z głupich rzeczy.. nawet licznik źle zamontowali gdy przekładali z jednego na drugi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w końcu zrobią, to nie samolot. 

Ja dzisiaj zwracałem kask, już trzeci i ciągle był problem z paskiem. 

Pedały też zwróciłem bo jednak nie są warte dwóch setek. 

Bez problemu gotówka. 

Źle jest dosyć często w różnych sytuacjach ale zwroty przyjmują a serwis, tyle czasu żeby zrobić dobrze potrzebują. 

Gdzie indziej też bywa źle. 

Najważniejsze żeby być świadomym. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/file/d/1_JCbQAIRfQtk2-DeYUG278AARsUbvbN8/view?usp=drivesdk

 

Zrobiłem pierwsze 35km swoją 540 i mam normalnie bekę z tych rowerów z deca. Jak rozpędze się powyżej 30km/h to tak mi ładnie coś wyje z przodu w kole, (nie mówię tu o oponie, która sama z siebie wydaje dźwięk, lecz o to tak jakby rechotanie żaby?🤣🤣🤣) poza tym jak jedzie się wolniej, tak do 15km/h to słychać raz na jakiś czas jakby tarcza rżnęła o coś, może o klocek, nie znam się. Jak dobrze, że mi te jeszcze jedną oponę muszą wymienić w tym tygodniu, postaram się zrobić z 100km do tej pory i odrazu swieżynka na gwarancję...🤣 

A no i pytanko, hebel tył też ktoś w tej 540 ma dość słaby, czy tu przypadłość mojej sztuki? Jak na razie to stary r500 na mechanikach hamował lepiej jak to 🤣

Edytowane przez blackeagle94
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...