Skocz do zawartości

[3000-4000zł] Rower MTB dla syna 10 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcemy zakupić rower mtb dla syna 152cm wzrostu. Rower ma służyć do jazdy po leśnych ścieżkach, singletracku, no i w koło komina. Myślałem o kołach 27,5, na pewno liczy się aspekt wizualny. Co myślicie o takich modelach?

Cube Aim SLX, biały/czarny | Bikester.pl

FOCUS Whistler 3.8, szary | Bikester.pl

FOCUS Whistler 3.9, czarny | Bikester.pl

Rower MTB R-RAYMON HardRay 4.0 Seven - CentrumRowerowe.pl

Rower Marin Bobcat Trail 5 27,5" | rowerowy.com

Synowi podobają sie rowery marki Trek  ale na kołach 27,5 i ramie S cięzko coś znaleźć.

Może macie inne propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wzroście 152 i kołach 27,5 będzie Ci ciężko znaleźć coś o odpowiednim przekroju ( chyba że znajdziesz z klasyczną damską ramą, ale raczej nie MTB. Wyobraź sobie gwałtowne hamowanie zakończone zjazdem do przodu z siodełka - powinien stanąć nad ramą z zapasem. W tym wieku wypadki rowerowe to rzecz częsta - warto tak dobrać rower by trochę zminimalizować ewentualne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam syna w tym wzroście, fakt że prawie 2 lata starszy, ale to już taki wzrost niefortunny, niby łapie się na małe ramy na dużych kołach, ale nie koniecznie pozycja będzie ok, szczególnie gdy liczy się precyzja na szybkich zjazdach, duży rower może przeszkadzać. Mój syn jeździ na ramie xxs i kołach 26 i rozmiarowo rower jest idealny choć akurat sam rower szały nie robi. Z drugiej strony kupiłem ostatnio dla żony i przyszłościowo dla niego Riverside 500e, żebyśmy mogli jeździć wspólnie dłuższe dystanse. Rower w rozmiarze S na koła 28 cali, teoretycznie od 150cm, ale siodełko jest na samym dole i pozycja mocno rozciągnięta, w teren bałbym się go puścić. Zmierzam do tego że lepiej szukać jeszcze czegoś "młodzieżowego", a budżet masz słuszny. Mocno rozważałbym na Twoim miejscu tego Wooma, może coś da się zbić z ceny.

https://www.woombikes.pl/products/offair6  11kg, hydraulika, sztywne osie, powietrzny amortyzator, wyjścia na dropper, napęd 1x9 nie powinien ograniczać, wg rozmiarówki 140-165 więc jest idealnie pośrodku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przymierzyć, nie sugeruj się tabelkami producenta. Rama 13 cali na kołach 26 raczej powinna być w sam raz, a w ogóle to czy syn już jeździ po terenie czy dopiero planuje zacząć? Ma z kim jeździć? Bo jak w efekcie będzie jeździł z kolegami po osiedlu to szkoda wydawać na taki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździmy razem po lasach i singletracku, patrzyłem jeszcze te kubik rowery ale tam tez na ten wzrost zalecają 27,5 koło. Skłonny jestem ku tej wielkości 26 ale nie mogę znaleźć alternatywy dla tego woom, a chciałbym mieć jakiś wybór. Na tego woom co na razie 5% rabatu mi zaoferowano, a młodemu się podoba w kolorze miedzianym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do wooma to inne rowery ważą 2-2,5kg więcej (to te dobre). No i powietrzny amortyzator, który coś się ugnie. Moja córka akurat w wieku 10 lat miała 24 cale, ale postarałem się, by był powietrzny widelec i masa ok 11 a nie 13 (dobre) lub 15kg(zwyczajne rowery).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra woom off air 6 zamówiony, syn na pewno będzie zadowolony, choć do pierwszej jazdy musi się jeszcze chwile wstrzymać, zlamana prawa ręka. 
Myślicie ze do jazdy po lesie i singletrack warto żeby się zaopatrzył w jakieś ochraniacze na łokcie i kolana? Jeśli tak to co polecacie , jest dość szczupły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...