Skocz do zawartości

[Pierwszy gravel - używany] Merida silex 400 lub inny gravel


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.06.2023 o 09:51, wiciu23 napisał:

A czy nie jest też tak, że merida silex jest idealnym kompromisem pomiędzy gravelem a crossem + baranek

Silex jest ideałem gravela dla ludzi przesiadających się z mtb. Jest dokładnie taki jak ma być, jeździ się nim świetnie, pozycja jest pochylona ale nie aż tak, żeby tyłek był powyżej głowy. Jest zarówno wygodny jak i szybki. 

Zaś ludzie jeżdżący na szosach chcą mieć to samo co mają tylko z szerszymi oponami. I dla nich jest cała gama tak samo wyglądających rowerów na rynku. Natomiast jest to grupa niezwykle konserwatywna i najchętniej jeździliby na hamulcach szczękowych ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

Takie coś może napisać wyłącznie ktoś kto nigdy takim sprzętem nie jeździł

 

Sęk w tym, że akurat mam takie klamki w swoim rowerze, i jak pisałem nie widzę problemów w codziennym użytkowaniu. Wiesz jestem amatorem bez doświadczenia z innymi systemami, opieram się na własnych obserwacjach, ale z przyjemnością dowiem się w czym ten wystający wąs mi powinien przeszkadzać? Podaj jakieś rzeczowe argumenty.

Jedyne ograniczenie jakie widzę to torby, ale wbrew pozorom co nieco tam zmieścić można, sam nie testowałem (wożę z przodu małego "rogala") ale podrzucam filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kipcior napisał:

Silex jest ideałem gravela dla ludzi przesiadających się z mtb. Jest dokładnie taki jak ma być, jeździ się nim świetnie, pozycja jest pochylona ale nie aż tak, żeby tyłek był powyżej głowy. Jest zarówno wygodny jak i szybki.

Powinieś zaznaczyć, że to jest czysto Twoja subiektywna opinia bo piszesz z takim przekonaniem jakby to była jedyna prawda.

Otóż ja nigdy nawet nie siedziałem na szosie. Na Rondo Ruut przesiadłem się z MTB XC i było mi na tyle dobrze, że jak czasem wsiadałem na rowery z bardziej wyprostowaną pozycją to czułem się jak w dostawczaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opinie są subiektywne, bo zależą od własnych doświadczeń, własnego wysportowania, wieku, a co za tym idzie bólów tu i ówdzie oraz opływowych kształtów ;), a także terenu po jakim się jeździ, więc nie ma jedynie słusznej prawdy. Natomiast nie zgadzam się z tym, jak ktoś pisze o siedzeniu na krześle, bo tak też nie jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Więc rozważałem pomiędzy Boreasem 2 GRX od Rometa a Radonem Regard 7.0 i Finalnie zdecydowałem się na Radona Regard 7.0. Wyszło lekko ponad 6k, jest to inwestycja w zdrowie więc ile by nie wyszło będzie to dobra inwestycja :D A mam wrażenie, że za dużo czasu już spędziłem na szukaniu roweru.

Przy moim wzroście 169 dokładnie i przekroku 76 cm wybrałem rozmiar 50.

image.thumb.png.5cf11d19b107db364b5451bc248bc99c.png

Nie miałbym pojęcia, że jest taki producent jak Radon oraz model od Rometa na GRX w tak przystępnej cenie za nówkę.

Dziękuje wam za pomoc Panowie i Panie :) 

Pozdrawiam

Edytowane przez wiciu23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.06.2023 o 17:05, wiciu23 napisał:

Cześć :)

Więc rozważałem pomiędzy Boreasem 2 GRX od Rometa a Radonem Regard 7.0 i Finalnie zdecydowałem się na Radona Regard 7.0. Wyszło lekko ponad 6k, jest to inwestycja w zdrowie więc ile by nie wyszło będzie to dobra inwestycja :D A mam wrażenie, że za dużo czasu już spędziłem na szukaniu roweru.

Przy moim wzroście 169 dokładnie i przekroku 76 cm wybrałem rozmiar 50.

image.thumb.png.5cf11d19b107db364b5451bc248bc99c.png

Nie miałbym pojęcia, że jest taki producent jak Radon oraz model od Rometa na GRX w tak przystępnej cenie za nówkę.

Dziękuje wam za pomoc Panowie i Panie :) 

Pozdrawiam

Kolego daj znać jak ten rowerek się sprawuje  , na sztywnych osiach jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gruby1998

Siemka

Rower świetnie się sprawuje, idzie po drodze, szutrze i polnych drogach jak dziki :D - obecnie auto poszło w odstawkę (chyba zachorowałem na graveloze ;D). Tak, rower jest na sztywnych ośkach. Jedynie do czego mogę się przyczepić to czas dostawy, u mnie ponad 2 tygodnie, maja spory ruch, stad te opóźnienia. 
 

Pozdrawiam!

IMG_3190.jpeg

IMG_3189.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...