Skocz do zawartości

[zakup] Rower MTB do 6000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc. Analizując wcześniejsze wypowiedzi doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem (stosunku jakości do ceny) będzie Merida big nine 500 lite. Już mam na poniedziałek umówioną cenę na 5200 w sąsiednim mieście, ale najpierw poszedłem do mojego salonu. I tu szok. Pan sprzedawca dał mi ten super rower w rozmiarze M to ręce miałem w moim odczuciu na ziemi. W Metodzie 300 lite w rozmiarze L już zdecydowanie lepiej ale najbardziej podobała mi się 300 ale bez lite rozmiar M. Byłem też w Treku i tu na Marlin 7 jak najbardziej ok. Mam wrażenie że lepiej niż na Merida. Jest teraz promocja za 3700 z tym że z tego roku jest za 5400 podobno super hiper rama? Jest też 8 ale bez deore. Co Byście mi proponowali z tego zestawienia ale w porządnym osprzęcie? Wiem że w meridzie słaby amortyzator ale można wymienić i napęd deore jest ok. Może jeszcze canondole albo jakiś Scott. Zresztą w poniedziałek wybiorę się do Scotta bo mam po drugiej stronie ulicy. Czytałem że wszyscy zachwalają Decathlon ale rowery z marketu odrzucam na wstępie. Jeżdżę głównie po super ścieżkach rowerowych oraz lesie. Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się. Jestem zwykłym amatorem. Gdzie ja tu napisałem że rowery Decathlonu są gorsze od innych? Ja tylko proszę o pomoc z wyłączeniem tych rowerów bo ich z powodów osobistych i tak nie kupię. Czy może mi ktoś coś doradzić? Z tego co tu czytałem to chyba ta Merida 300? Rozmawiałem z kolegą który trochę się zna i mówi że przy mojej amatorskiej jeździe to te amortyzatory i tak nie mają aż takiego znaczenia. Jeżdżę ok. 600km rocznie. No i ma 2x10 napęd. Cały czas patrzę czy coś jeszcze jest fajnego i jest Scott aspect 920. Jutro się przejdę do Scotta to popytam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 600 km rocznie to kup co Ci się podoba.

Natomiast jak się bardziej wkrecisz i będziesz chciał coś zmieniać ( jak np. amortyzator) to lepszym wyborem jest rower z taperowaną główką ramy. Seria Big Nine tego nie ma. Dopiero Meridy z serii Big Nine Lite mają taperowana główkę ramy i sztywne osie, bardzo fajne rowery. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedź. No tylko że właśnie na tych lite to nie umiem jeździć. Za bardzo się muszę schylać a na 300 mogłem jechać wyprostowany. Nie mówię już o tym że w lite sprzedawca powiedział, nawet nie można podpiąć stopki. Czy są jakieś inne rowery podobne do Merida big nine 300 czyli rekreacyjne MTB (podobno Merida big nine lite to MTB sportowy) aby miał tą taperowaną główkę i osprzęt deore, lub od razu jakiś fajny amortyzator żeby nie trzeba było długo wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ten ujdzie:

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-7/2617.html?dwvar_2617_pv_rahmenfarbe=BU%2FBK

Wygodna pozycja, podstawowy powietrzny amor, pytanie tylko czy rozmiar podpasuje i taki sobie napęd.

Nie znam się na stopkach, ale są na pewno są jakieś uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider też będzie miał wygodna pozycję i wszystkie współczesne standardy ramy.

Jeśli mówimy o tym Treku:

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-marlin-7-2023?gclid=EAIaIQobChMIlb6CgcSq_wIVUPyyCh3RdA8HEAQYASABEgIoJPD_BwE#additional

Mimo promocji, dla mnie rower bez taperowanej główki ramy w 2023 roku to jest żart.

Jeśli dobrze kojarzę to jeszcze Orbea Onna powinna mieć taperowaną główkę ramy i rekreacyjna geometrię.

Jak napisałem wyżej, generalnie przy takich przebiegach to powinien być wygodny i Ci się podobać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...