Skocz do zawartości

[Łańcuch] kmc czy shimano?


Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie... jutro wpadnie nowa kaseta xt m8000 11s 11-40 do tego zamówiłem łańcuch kmc x11EL ale zastanawiam się czy nie zamienić na coś z shimano..

Teraz miałem kasetę deorę m5100 i kmc x11 i nie do końca jestem zadowolony dlatego zmieniam. Łańcuch głośny. Napęd 2x11... korba deore 26/36 na razie zostaje. Przerzutka i manetka m8000. Przerzutka z krótkim wózkiem. Zostać przy tym łańcuchu kmc czy iść w shimano?

Do tej pory śmigałem  na sramie 9rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto co lubi ;) Mimo, że jestem fanem produktów Shimano to realnie patrząc Shimano nie ma trwałych konstrukcji łańcuchów 😕 A jeśli już to najlepiej wypadają Ultegry CN-HG701. Na Shimano napęd będzie ciszej chodził. Od HG701 lepiej wypada KMC X11TT, ale weź to u nas gdzieś kup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Takie zapytanie z innej beczki . Łańcuch Shimano XTR  CN-M9100 wiem jaki jest i ile może.  Czy ktoś konfrontował to z łańcuchami KMC. ?  Nie śmigałem nigdy na KMC ale może ktoś ma porównanie. Chodzi o żywotność  i powtarzalność parametrów , bo w Shimano ostatnio kiepsko z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grawelu mam KMC DLC 11s. Rotuje łańcuchami (najpierw trzema, potem dwoma, które już maja po 8tys. km przebiegu). Po 20tys. km, napęd ciagle działa jak żyleta. W mtb mam tez KMC DLC, ale 12s. Przejechane tylko 500km, ale w dużo trudniejszych warunkach. Na forum odradzano KMC12s, ale już po tym jak kupiłem :D. Jak na razie wszystko działa naprawdę dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trwałość łańcucha wpływa tak wiele czynników, że sugerowanie się subiektywnymi odczuciami użytkowników jest bez sensu.

Na przykład:

1. Użytkowanie w napędzie 1x12 MTB w trudnych warunkach (błoto, pył, piach przez gościa który średnio wyciąga 250 w. 
2. Szosa -napęd 3x, asfalt, jazdy w ładną pogodę ze średnia mocą 100 w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kettlerdoskonale mam tego świadomość. Mnie tylko do szewskiej pasji doprowadza to ,że po 1500 km przy rotacji trzech łańcuchów  na 10 już się nie da jechać bo skacze . W porównaniu do sramulca XX1 gdzie łańcuch wydaje się nie do zajechania to xtr wypada blado. I dla tego szukam panaceum w postaci innych łańcuchów ale kompatybilnych z 12 rzędowymi kasetami. Coś na wzór starego legendarnego łańcucha Rolhoffa. Od razu utnę wszelkie spekulacje - łańcuchy Srama 12 nie są kompatybilne z Shimano 12. Zostają więc tylko KMC , YBNy, Wippermany.

@JWO jak na 12 stuknie 3000 i będzie dalej żyleta to dawaj cynka.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...