Skocz do zawartości

[Amoryzatory powietrzne] tępaki z natury?


Rekomendowane odpowiedzi

Co do smaru, to Judy Butter nie znam, więc się nie wypowiem. Żeby zrobić serwis komory powietrznej musisz zdjąć dolne golenie, wypuścić wiatr z komory i odkręcić korek od spodu górnej lagi - wtedy będziesz mógł wyciągnąć bebechy wyczyścić, przesmarowac i złożyć z powrotem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za instrukcje, smar Judy i tak jest na wyczerpaniu więc muszę jakiś kupić i mam dylemat. Bo żadnego  z tych co koledzy w tym wątku  wcześniej wymienili nie używałem a nie chcę kupować małe ilości a od razu większe opakowanie. Trudno więc się na jakiś zdecydować bez doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 17:48, Maciorra napisał:

Co do smaru, to Judy Butter nie znam, więc się nie wypowiem. Żeby zrobić serwis komory powietrznej musisz zdjąć dolne golenie, wypuścić wiatr z komory i odkręcić korek od spodu górnej lagi - wtedy będziesz mógł wyciągnąć bebechy wyczyścić, przesmarowac i złożyć z powrotem.

Wiesz coś (albo ktokolwiek wie, kto śledzi ten wątek) o tokenach do suntorów? Czy ma sens je zakładać w celu poprawienia czułości w pierwszej fazie skoku? Czy to zdecydowanie duża zmiana na plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/podkadki-i-tokeny/tokeny-zmiany-progresji_tokeny-zmiany-progresji-suntour-axonepixon-tr-z-goleniami-32mm/2109 - nie wiem czy pasuje akurat do Twojego modelu.

Pamiętaj, że jeśli władujesz tokeny i zmniejszysz ciśnienie, to owszem nadal możesz mieć ochronę przed dobiciem, miękki początek skoku, ale też miękki środek, a to może oznaczać, że amorek będzie na bele czym przelatywał przez większość skoku, a potem gwałtownie się utwardzał pod koniec...

Musisz poeksperymentować.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.06.2023 o 09:07, tobo napisał:

Ponoć.  Nie kojarzę niczego takiego. Dziś, z bardzo małymi wyjątkami komora negatywna jest wyłączona z ingerencji użytkownika.  

I dlatego u mnie od ładnych paru lat z przodu jest Cane Creek Helm, z takim fajnym zaworkiem na negatywnej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...