Skocz do zawartości

[napęd] 2x10 na 1x11


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad zmianą napędu z 2x10 na 1x11. Czy w konfiguracji ze zdjęcia ma to sens? Myślałem o korbie Shimano FC-M6000-2 z której usunął bym mniejszy blat i zostawił zębatkę 38t. Przy okazji waga roweru by spadła o jakieś 0,5kg. Na czerwono zaznaczyłem koronki, które zużyłem po przebiegu 3250km. Z góry dziękuję za sugestie i komentarze.

korbki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44T to na peweno się nie zmieści w ramie. Może być prob z 38T.

Rozsądną korbą 1x jest prowheel mpx-11, do której masz b. szeroki wachlarz oblatowania... od 28T do 48T co 2T a do tego z różnym offsetem. Sprawdź max co się zmieści na linii 49mm i w taki blat celuj. Offset w ramie bez boost 6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus napisał:

Po pierwsze do napędu 1x powinieneś mieć korbę 1x lub odpowiednio zmienić linię łańcucha, bo w takiej kombinacji jak chcesz zrobić będzie nieprawidłowa.

Ponadto zastanów się z którego blatu korzystasz przy obecnym napędzie.

To jak jest w końcu z tą linią łańcucha. Ostatnio Uzurpator twierdził ze na qr linia szosy zgadza się korba z kasetą, ale na mtb jest 50 koby i 45 kasety. Czyli w mtb się nie zgadza. A jak to wygląda przy boost? 

2 godziny temu, szczupak56 napisał:

Więcej używam blatu 44t. Shimano chyba nie ma korb 1x na 38t. Linie łańcucha da się ustawić podkładkami w suporcie?

Ma 40t w FC grx600 i grx810. FC m640 ma 36t.

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bogus napisał:

linię łańcucha

to sprawa indywidualna, zależy od tego jaka kaseta z tyłu, jaka zębatka z przodu

20 godzin temu, szczupak56 napisał:

zostawił zębatkę 38

możesz mieć dwa blaty narrow wide, dlaczego nie? W miejsce dużego blatu, zębatka na teren płaski, w miejsce małego zębatka na góry. Sam tak mam i sprawdza się to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...