Skocz do zawartości

[sztyca] redukcja 31,6->30,9


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy używanie takiej redukcji niesie ze sobą jakieś ryzyko dla ramy? Mam droppera 30,9 z poprzedniego roweru, jest w świetnym stanie, a sprzedaż i kupno nowego o średnicy 31,6 wymaga sporego dodatku gotówki. Tuleja ma 10cm długości. Dziwi mnie też jak cienką ściankę musi mieć skoro redukuje z 31,6 na 30,9 (0,7mm /2 daje ściankę 0,35 mm...). 

 

image.png.c5b74fb69f926bf3077bba7022b97a02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz drop i jak dlugi insert? 10cm to malo. Stawiam ze nie ogarnie nawet polowy insertu. Czy bedzie trzymal, to zalezy jak i gdzeie jezdzisz? Przy ostrym DH bym nie ryzykowal. Zjazd po lesnej drodze  pewnie da rade. 

Moze kup dwie, z jednej utnij kolnierz i zamocuj na dwie tuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop 150mm, ile sztycy mam w ramie to muszę zmierzyć, ale obrazowo to wsuwam droppera pod sam kołnierz ... Samego opadania się nie boję, chodzi mi wyłącznie o bezpieczeństwo dla ramy. Chociaż opinie o redukcji Cane Creek są takie że bywa lepiej spasowana niż sama rama. Wydaje mi się że przy idealnym spasowanie zarówno rama do redukcji jak i dropper do redukcji to nic się nie powinno stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jeżeli sztyca zapiera się także dołem o ramę. Jeżeli tak nie będzie, to komin będzie przenosił większe obciążenia. Nie będzie dramatu, bo 10 cm to więcej niż na ogół wynosi minimalna wartość osadzenia sztycy, no ale to nadal nie tak dużo jakby mogło być.

A może połączyć dwie tulejki? Tylko z jednej byś musiał uciąć kołnierz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 150mm dropie, pewnie insert ma ze 250mm, czyli przy 100mm tulejce, ciagle ponad 100mm bedzie wisialo w powietrzu. Chociaz jak patrze na oferte rynku to wiekszosc ma 100mm.
 

5 minut temu, ChuChu napisał:

Tylko z jednej byś musiał uciąć kołnierz.

Tylko kiedys moze byc problem z jej wyjeciem :D 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości napiszę sobie do producenta roweru ale jak znam podejście producentów to napiszą że rekomendują wymianę sztycy. 

 

Dziękuję za wasze rady i spostrzeżenia, pomogły mi podjąć decyzję i postaram się sprzedać używaną sztycę i kupić nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem odpowiedź od Orbea (i to w sumie bardzo szybko ) i muszę przyznać, że jak dla mnie jest rzeczowa. Spodziewałem się odpowiedź w stylu "prosimy użyć średnicy zgodnej ze specyfikacją". Co prawda efekt ten sam, ale jednak jakoś ładniej brzmi 😜

W skrócie tuleja redukcyjna nie jest ich produktem i również nie testowali swoich rowerów z tego typu rozwiązaniem więc nie mogę zająć stanowiska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...