Skocz do zawartości

[6500zł] mtb - trail?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy w wyborze pierwszego roweru mtb. Biorąc pod uwagę planowaną aktywność, tj. jazdę po górach, ścieżkach, lasach (podjazdy, zjazdy, korzenie, kamienie, hopy, dropy itp.) - głównie Beskid Śląski, Żywiecki, od czasu do czasu jakiś bike maraton czy też bikepark (czysto rekreacyjnie), zastanawiałem się nad poniższym rowerem:

https://allegro.pl/oferta/rower-dartmoor-primal-pro-29-m-2022-e-bon-12702531264
 

Będzie to dobra opcja, czy jednak w tej granicy cenowej (6500) znajdę coś ciekawszego do ww. aktywności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci jeszcze namieszam - zobacz to: https://www.bike-discount.de/en/radon-cragger-7.0-2. Masz tego bombera oraz legitny napęd 1x12 z kasetą 10-51. Hamulce Magura są OEM only, ale przynajmniej 4 tłoczki. Sklep jest oficjalnym kanałem sprzedaży tego producenta. Niemcy bliżej.

Okazje oczywiście się zdarzają - ta Orbea jest bardzo przyjemnie przeceniona. O sklepie nic nie wiem. W tym sklepie trzeba jeszcze 130euro za transport dorzucić.

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo. Powiem szczerze, że rzuciłem okiem na opinie o tym hiszpańskim sklepie, jednak nie jest ich zbyt wiele (większe ryzyko zakupu). W takiej sytuacji, biorąc pod uwagę planowaną przeze mnie aktywność -postawilibyście na primala pro czy tego radona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od twojego charakteru - Radon ma lepszy napęd, ale droższy w eksploatacji. I w zakupie też droższy (dolicz dostawę, a jak patrzysz na niemiecką cenę, to też polski VAT jest inny - trzeba wybrać Polskę i pokaże się właściwa cena) - za różnice możesz zrobić (jakby było potrzeba) upgrade przedniego zacisku np. do czterotłoczkowego SLX. Serwis itd. Sam mam rower z internetu (Canyon) ale liczę się z ryzykiem serwisowym. 

Porównaj cyferka po cyferce wymiary i rekomendacje doboru do wzrostu - ja np, nie zdecydowałem się na Radona, bo jestem na granicy rozmiarów, a Canyon jest idealny. Tak może być tym przypadku. Niby jak na granicy to można wybrać, ale ja mam złe doświadczenie z wybrania za małego Gianta.

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.orbea.com/pl-en/dealers/

Orbea twierdzi że to oficjalny dealer.

Radon jest super skonfigurowany, zwracałem na niego w jakimś wątku też uwagę. Wydaje mi się jedynie że na trailowy rower ma wysoko poprowadzona górna rurę. Ale to może być tylko wrażenie, bo na stronie nie mogę znaleźć wartości przekroku w geometrii.

Do poczytania:

https://beskidyrowerem.eu/warunki-gwarancji-roweru/

 

 

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2023 o 10:09, Oujii napisał:

Jazdę po górach, ścieżkach, lasach (podjazdy, zjazdy, korzenie, kamienie, hopy, dropy itp.) - głównie Beskid Śląski, Żywiecki, od czasu do czasu jakiś bike maraton czy też bikepark (czysto rekreacyjnie)

Taaa czysto rekreacyjnie:002: Albo przesadzasz z opisem albo kupisz coś co wnerwi cię dość szybko. Jak nie przesadzasz to szukaj dobrze utrzymanego fulla a nie zawracaj sobie głowy sztywniakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...