Skocz do zawartości

[rama] niedoróbka ramy carbonowej


gary6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, niedawno przy okazji przeglądu swojego roweru zauważyłem „niedoróbkę” ewidentny defekt fabryczny ramy karbonowej w sowim rowerze Cube. Występuje ona pod dolnym mocowaniem dampera. Wyglada jakby byl tam ubytek materiału (cieżko określić czy jest to brak jakiejś szpachli czy samego karbonu). Ewidentnie ktoś się nie przyłożył do wykończenia ramy w tym miejscu. Zastanawiam się czy z takim defektem można spokojnie jeździć (i jest to defekt wizualny)czy należy taką ramę reklamować i bezwzględnie wymagać jej wymiany. Jest to e-bike ważący prawie 24,5kg ja tez ważę ponad 90kg. Rower jeździ w terenie mocno górskim, kamienie, korzenie, lekkie hopki. Trochę jestem wkurzony, że płacę za rower grube pieniądze i mam do czynienia z takim wykończeniem.
Dorzucam kilka zdjęć. 
Ktoś miał może podobny przypadek lub reklamował ramę w Cube i ma jakieś doświadczenia z tą firmą?

IMG_5512.thumb.jpeg.b45ff711f5d3692292669c48c7001284.jpegIMG_5514.thumb.jpeg.92da14d7fef3114d96c6c48e7d9af2b2.jpeg

 

IMG_5634.jpeg

IMG_5635.jpeg

Edytowane przez gary6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce jest absolutnie zbędne do podniecania się wyglądem. Kto ma fulla z tego typu umiejscowieniem dampera i użytkuje jak trzeba wie w czym rzecz. Ja miałem, mam gładko i ładnie ale syf zawsze się tam zbiera. Jedyne miejsce, które czyści mi deszcz, potok, śnieg. Ale swoją drogą sporo takich niedoróbek wychodzi po fakcie i tak się zastanawiam jak "wy" to odbieracie te produkty? Typu poproszę kilo kiełbasy czy coś w tym stylu? Nie liczę oczywiście wysyłki bo tutaj logiczne, że liczą na frajera i jak mają taki okaz to wiadomo gdzie pójdzie. Technicznie i użytkowo nie ma to żadnego wpływu na wytrzymałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, kupując rower za ponad 20 000 zł masz prawo oczekiwać

 

Niby na jakiej podstawie? To rower, nie prom kosmiczny. Idą tym tokiem myślenia w autach klasy średniej mają być równe odstępy w karoserii międyz drzwiami a ramą itp. itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... rower, rama to nie prom kosmiczny z cudowną technologią wytworzenia i za taką a nawet sporo mniejszą kwotę ma być zrobione praktycznie idealnie. Robią nas oszuści różnej maści na tyle w jajeczko, że chociaż pod względem wyglądu dziady jedne powinny się postarać. Jak by ludzie dokładnie oglądali i nie odbierali półproduktu to mieli by coraz większe straty i trzeba było by się starać bardziej. A tak jeden kupi, drugi to samo a trzeci machnie ręką i efekty widać. A jak szanowny forumowicz wyżej idzie do salonu by wydać dziś pewnie z blisko 70-100 tys za auto z nierównymi "szparami" między drzwiami to gratuluję:thumbsup: Mieszkania, domy by był "cięższy" przykład też chyba tak samo kupujecie co widać raz po raz na pełnych pretensji zdjęciach. Potem zdziwienie, że wszędzie dają nam odpady lub półprodukty. 

  • +1 pomógł 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu kupiłem Cube C:62R ht i nie zauważyłem u siebie żadnych ubytków w ramie.W sumie to i dobrze bo rower kupiony w DE i przyjechał do mnie w kartonie.Napisz do producenta i zobaczysz co odpowiedzą- błędy zdarzają się wszędzie i może jakimś cudem przeszło to przez dział kontroli.Zobaczysz jakie będzie stanowisko Cube- daj znać co odpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...