Skocz do zawartości

[Opony] Jakie opony 26" do jazdy w terenie mieszanym


Namaj

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie dojeżdżam Schwalbe Nobby Nic 26x2,1, rower to MTB/XC, obręcze Rodi Excalibur XC 32. Gość ze sklepu rowerowego polecał mi Continentale X-King 26x2,2 albo X-Cross 26x2,2 - oba modele wydają się być niezłe tzn. mają dość agresywny bieżnik i w lesie powinny się sprawdzić, a przy tym nie są bardzo ciężkie oraz przystępne cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło pewnie o Conti X-Kingi. Mam na przednim kole i są takie sobie. Specowskie FastTraki były dużo lepsze. Lżejsze, stabilniejsze na piachu i toczyły się o niebo lepiej. Podstawowe wersje 2.1" są do znalezienia za około 100zł.

 

PS. Aha... no i wiem, że Vittoria Mezcal lepsza... Ale nie za 100zł. ;)

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, graveloiksctrailowka napisał:

Race king, szybszy niż xking. Nawet przez błoto to idzie. W porównaniu z tym co masz teraz, na twardym gruncie czy asfalcie będą lepiej trzymać. Na luźnej nawierzchni gorzej. na pewno będzie lżej. 

Race Kingi kosztowałyby mnie jakieś 145 zł za parę, więc spoko.

9 godzin temu, TheJW napisał:

Nie ma takich opon...

@Brombosz Miałem na myśli Cross Kingi. Cenowo w zasadzie to samo co Race Kingi, a Cross Kingi są nieco droższe.

 

Wezmę w takim razie chyba te Race Kingi. Coś lepszego do 100 zł za szt. się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Conti lecą w kulki z wymiarami. Jak chcesz podobny rozmiar do tego co miałeś przy Schwalbe 2,1", to szukaj Conti w rozmiarze 2,2-2,3". Dopiero wyższe modele Continentala trzymają się podanych przez producenta cyfr.

A czy można lepiej? No pewnie można... :)

https://www.bike-discount.de/en/vittoria-mezcal-iii-29-mtb-graphene-wire-tyre?number=20073400-40180091&__delivery=30&__currency=1&gclid=EAIaIQobChMIipGIwfDX_gIVESwYCh3DMwDAEAQYByABEgLeyPD_BwE

Za dwie + wysyłka po przeliczeniu wyjdzie chyba właśnie około 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 godzin temu, Brombosz napisał:

Autor szuka opon 26 cali. Podałeś 29...

Mezcal to bardzo fajna opona, ale raczej w wersji TLR lub TNT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 02:23, Brombosz napisał:

Tanie Conti lecą w kulki z wymiarami. Jak chcesz podobny rozmiar do tego co miałeś przy Schwalbe 2,1", to szukaj Conti w rozmiarze 2,2-2,3". Dopiero wyższe modele Continentala trzymają się podanych przez producenta cyfr.

A czy można lepiej? No pewnie można... :)

https://www.bike-discount.de/en/vittoria-mezcal-iii-29-mtb-graphene-wire-tyre?number=20073400-40180091&__delivery=30&__currency=1&gclid=EAIaIQobChMIipGIwfDX_gIVESwYCh3DMwDAEAQYByABEgLeyPD_BwE

Za dwie + wysyłka po przeliczeniu wyjdzie chyba właśnie około 200zł.

Już zostanę przy tych Race Kingach i wezmę 26x2,2. Dziękuję Ci za pomoc oraz pozostałym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...