Skocz do zawartości

[rower] gt aggressor sport 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy moglibyście powiedzieć czy ten rower nada się do rekreacyjnej jazdy po mieście i sporadycznie na jakiś wypad do lasu ? https://www.gtbicycles.pl/rowery/gorskie-sztywne/xc-sport/aggressor-sport-g28301m
W szczególności zastanawiają mnie przerzutki microshift? Czy jeśli to najniższa półka to oznacza ze po kilku miesiącach zaczną szwankować ?

z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jeśli to najniższa półka to oznacza ze po kilku miesiącach zaczną szwankować ?

Najniższa półka jest tak samo badziewna niezależnie od producenta. 2k to nie jest w dzisiejszych czasach budżet na solidny sprzęt 

A co do roweru to wygląda na to, że jest na wolnobiegu, trochę słabo, poszukałbym czegoś z kasetą. 

Przede wszystkim zastanów się też czy do jazdy głównie po mieście jest ci potrzebny rower stworzony do jazdy w cięższym terenie i czy nie bardziej optymalnym rozwiązaniem będzie jakiś cross 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutny antyk. Nie widzę ani jednego powodu, dlaczego ktoś mógłby go polecić. 

Nie słuchaj tych historii, że LX to cud i działa lepiej niż nowe coś tam. Współczesne, nawet niskie grupy działają bardzo dobrze.

Ile masz wzrostu? Bo nawet gdybyś się zdecydował, to ten rower jest gigantyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na wzrost, strzelam, 190 cm.

@Nerkanerka, wytłumacz mi jedno - GT kosztuje prawie 2200 zł, tak? Później piszesz "kupno jakiegoś używanego crossa w podobnej cenie jednak z lepszym sprzętem ?", tak? A teraz wrzucasz do oceny prastary rower za 1100 zł, tak? 

To nie lepiej szukać nowego crossa w cenie 2200 zł...? Czy ja coś nie zrozumiałem? 😀

EDIT. @ChuChu, mnie częściowo ubiegł 😉.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć sorry, moja wiedza odnośnie rowerów jest absolutnie znikoma :) dlatego myślałem nad tym gt, mimo ze wyglada trochę jak mtb to wsiadając na niego czułem się wygodnie. Zastanawiają mnie tylko te przerzutki microshift….

No i oczywiście ten wolnobieg zamiast kasety jak ktoś wspomniał wcześniej. Mam 176 cm wzrostu, przy czy to Gt chciałem w rozmiarze L bo po prostu czułem się wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nerkanerka napisał:

do rekreacyjnej jazdy po mieście i sporadycznie na jakiś wypad do lasu ?

Jeżeli to ma być sporadycznie to zdecydowanie poszukaj crossa, z kasetą jak zostało wspomniane.

W GT sporo płaci się za markę, a ten konkretnie model to taka hybryda górala z crossem i z pewnością bardzo ciężka, bo te ramy są bardzo ciężkie. Ten osprzęt microSHIFT jest z niskiej półki, ale do jazdy miejskiem pewnie dałby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Nerkanerka napisał:

Cześć sorry, moja wiedza odnośnie rowerów jest absolutnie znikoma :) dlatego myślałem nad tym gt, mimo ze wyglada trochę jak mtb to wsiadając na niego czułem się wygodnie. Zastanawiają mnie tylko te przerzutki microshift….

No i oczywiście ten wolnobieg zamiast kasety jak ktoś wspomniał wcześniej. Mam 176 cm wzrostu, przy czy to Gt chciałem w rozmiarze L bo po prostu czułem się wygodnie

Nie patrząc w tabelkę, powiem Ci że L będzie za duże na taki wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za cenne info.  Czy w takim wypadku w takiej samej polce cenowej lepsze byłby ten indiana ? Z mniejsza ramą za radą CHUCHU. Byłbym wdzięczny gdybyście mogli coś napisać 

https://allegro.pl/oferta/rower-crossowy-indiana-x-cross-4-0-29-cali-meski-12293215453

Już sam nie wiem…Bujam się z tematem od 2 tygodni, z drugiej strony mój kumpel namawia mnie na kupno używki z lepszym sprzętem i porównuje to do kupna nowej pandy a np używanej a4…pomóżcie Panowie i Panie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki za odpowiedz. Wiec raczej ten : https://www.goride.pl/rowery-gorskie-mtb-rekreacja-meskie/rower-gt-aggressor-sport-27-5?gclid=CjwKCAjw9J2iBhBPEiwAErwpeaAW0x4MkT5zgd9sluiPGWQafJfp1oo8XGH0HVctEhwOgHv5hzrF6BoC_04QAvD_BwE 

odpada? Pytam bo doczytałem ze jednak ma jakaś tam kasetę. Może się trochę uparłem ale odpowiadał mi pod względem wygody siedzenia na nim. 
btw jeszcze raz dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może się trochę uparłem ale odpowiadał mi pod względem wygody siedzenia na nim. 

Przez minutę ci na wszystkim będzie wygodnie

Cytat

Pytam bo doczytałem ze jednak ma jakaś tam kasetę.

Nie wierz we wszystko co przeczytasz, szczególnie w szablonie na stronie sklepu. 7 rzędowa kaseta sunrace 14-32 nie występuje w przyrodzie za to wolnobieg o takich parametrach to zupełny standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...